Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 8)

Przebieg mam 850 km. Pełne dotarcie po 1600 km. Ale przegląd po 1000 km będzie w czwartek. I wtedy już będę mógł (zgodnie z instrukcją ;) ) sprawdzić v-max i wykorzystywać silnik w pełni.

Za chwilę jadę zrobić pierwszy test, czy łatwo osiagnąć 100 km/h. 8)

 

Ogólnie mówiąc, jestem zadowolony z motorka. :) Jego poręczność sprawia, że jest znakomity na miasto. Nie rakieta, ale tak do 80km/h dotrzymuje kroku przeciętnym samochodom. Jak się zmienia biegi przy 7 tys obrotów, startuje szybciej niż typowe auta w mieście. Oczywiście to naked 4T, więc o wyścigach trzeba zapomnieć i kierowca lepszego auta gdy zechce, spokojnie cię weźmie spod świateł :P YBR nie ma nic wspólnego ze ścigaczem. :P

Ale nie jest źle - na piatym biegu spokojnie mozna wjechać po dłuuugą górkę.

Po prostu pojazd do sprawnego, ale spokojnego poruszania się, dojazdów, przejażdżek itd. Mnie nie zależy na sprintach spod świateł. Silnik pracuje kulturalnie, hamulce OK - przedni bardzo dobry. Zmierzyłem spalanie - równo 2.5 litra (na dotarciu, bez wykorzystania pełnej skali obrotów), przeważnie w ruchliwym mieście.

Światła oceniam na dostateczny - są dobrze widoczne, ale świecą tak sobie - w nocy jazda nie jest zbyt komfortowa. Sbróbuję pokombinowac z ustawieniem długich - powinno być lepiej.

Właściwości jezdne, stabilność - dobre. 8) Bardzo duże kola - 18 cali - radzą sobie nieźle z nierównościami. Zawieszenie tylne miękkie - co ma (wiadomo) plusy i minusy. Nie sprawdzałem jeszcze najtwardzszego ustawienia i możliwości bardziej "sportowego" brania zakrętów.

 

Sympatyczny, klasyczny wygląd - dzieci się ogladają. :-D

 

Moja YBR jest niestety ciągle zablokowana :) - chcę coś z tym zrobić na przeglądzie.

 

Za tydzień założę temat o YBR - i dokładnie opiszę wrażenia z jazdy już dotartym (a może i odblokowanym) motocyklem.

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Hello Adam Paweł :) Pełne dotarcie YBR125 następuje po 1.000 km a nie po 1.600 km :) Przynajmniej ja tak mam w instrukcji no i wymiana oleju też jest po 1.000 km.

Temat o YBR125 już założyłem - tyle, że dotyczący ewentualnej blokady silnika :D Ale jak wiesz, dotychczas konkretnych informacji na ten temat brak i temat przysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek(s) :) - ja mam w instrukcji, że pełne dotarcie następuje po 1600 km, a po 1000 można wykorzystywać pełny zakres obrotów. Tak pisze. Znowu mała różnica między naszymi motocyklami. :)

 

Obejrzałem większość zdjęć z bikepics YBR. Stamtąd chyba brałeś te fotki z prędkościami.

No i zauważyłem, że te fotki prędkości prawie 120 km/h dotyczą motorków ze sportowymi wydechami. :D

Poza tym dostrzegłem, że sporo motocykli tam (a już na pewno stuningowane, nawet te z "polskiej" wersji) nie mają RURKI. A czasem widać, że to miejsce po rurce jest byle jak zalepione. Więc mamy absolutną pewnosć, że to jest ta "blokada" i że można ją zdjąć. :P Koniec kropka :!:

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...