Skocz do zawartości

Skuter Bajaj Spirit duszenie na wyższych obrotach.


Badyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną duszenia się silnika na wyższych obrotach? Nie wiem jak to dokładnie określić. Jak jest zimny silnik to wszystko ok, ale po przejechaniu około 1 km to już zaczyna przerywać, a nawet potrafi strzelić w wydech. Takie dziwne uczucie jakby mu zapłon odłączało co chwila. Nie mam zielonego pojęcia co z nim może być.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wyczyściłem, świecę wymieniłem, a z kranikiem jeszcze nic nie kombinowałem. Tylko mnie dziwi to że strzela w wydech. Co Wy o tym myślicie?

 

Aha, problemy z odpalaniem są gdy silnik się nagrzeje. Odpala wtedy tylko z kopajki.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary tu Ci nie pomoge, mam tez taki skuterek :lol: złom i tyle.

Mi zasiwcała sie kontrolka od oleju i gasl jak wyłonczyłem i włonczyłem zapłon jak sie jeszcze toczył to strzelił z tumika i czasmi dalej jechał.

Zawiozłem do serwisu(tam gdzie kupiłem) powiedzieli ze to pompka od oleju i zaczeli wymieniac ze mnie to wynisosło 600zł tj. cylinder, tłok, pierscienie, łozyska i cos tam jeszcze nie wiem jak to sie nazywa, toczyłem taką wojne z gosciem ze zapłaciłem tylko 600zł. zaczeło sie ponoć od łozyska na wale a skonczyło na remoncie silnika, gosc mi wmawial ze mialem wypadej i dlatego silnik poszedł :-D :-D :-D :-D normalnie idiota, ale nic nie poradze mam na dotraciu i musze to gówno sprzedac zeby mic kase na remont mojej NSR.

 

Napisz czy Ci sie zaswieca kontrolka od oleju, a jak nie to nie wiem, przy jakiej predkosci Ci sie dusi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki oleju nie posiadam :) Wersja bez dozownika Czyli myślicie żeby mniej oleju do benzynki zać?

 

Dusi sie przy 40km/h a przerywa jak sie nagrzeje cały czas.

 

Jest jeszcze jedna sprawa - to zaczęło się jak pękł mi wydech ( rura prowadząca od silnika do wydechu ) po spawaniu nie mogłem uszczelnić ujścia cylindra więc na uszczelke z obu stron nałożyłem silikonu silnikowego, ale jak się nagrzeje to przepuszcza delikatnie. (słychać delikatne sssssyczenie) Czy nieszczelność wydechu może tu być powodem?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pchania skutera :) Jechałem sobie normalnie po prostej i jak zawsze sie dusił, ale coraz częściej strzelał. W końcu strzelił raz a porządnie i zgasł. Do tej pory nie mogę go odpalić, zazwyczaj było tak, że jak wystygł to odpalił (tyle że na ssaniu) a teraz kicha. Ani elektrycznym starterem ani z kopa :| Już nie mam słów do tego ...ekhm... szrota....

 

Pozdrówki

 

[ Dopisane: 10-09-2005, 10:36 ]

Szrot naprawiony ;) Już wiem co było przyczyną strzałów i wczorajszego zgaśnięcia. Banał - spadła fajka z świecy. Tyle że ja jak kupiłem ten cudowny skuter to wstawiłem tam cudowny bajer, świecącą fajkę. I tu był błąd, ponieważ tam była wstawiona taka mała lampka w tej fajce która na początku świeciła, a teraz jak rozebrałem tą fajkę okazuje się że ona się w środku przepalała i tak jakby odcinała zapłon.

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w charcie. Od kąd założyłem gaźnik BING motor na rozgrzanym silniku przy wyższych obrotach przerywa. Świeca jest nowa, na niskich i średnich obrotach silnik pracuje bardzo kulturalnie, ale jak na nagrzanym wejdzie na wyższe to po chwili zaczyna się dusić tak jak by za mało paliwa dostawał.

Co robić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...