Skocz do zawartości

Stopery, zatyczki do uszu


Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię.

Możecie polecić jakieś wypaśne i sprawdzone zatyczki. Mam teraz 3M, ale słabo tłumią według mnie.

 

Yuby, które 3M masz?

Choinki czy "jednorazowe" pomarańczowe pianki?

Choinki mają tylko 24db tłumienia a

Pianki kole 36db. Jak te Panki nasakną woskowiną z ucha, to tłumienie zmniejsza sie.

Edytowane przez MrGlub

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe nie mają sznurka (ale dopytaj sprzedawcy, może jest też wersja ze sznurkiem). Jest jeszcze inna odmiana, ciutkę bardziej tłumiąca - http://allegro.pl/zatyczki-stopery-max-tlumienie-do-uszu-50-sztuk-i3997706783.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Howard Leigh sa połączone sznurkiem czy każda zatyczka osobno?

Jeździłem w 3M pomarańczowych bez sznureczka i w żółtych 3M choinkowo-grzybkowych ze sznureczkiem. Musiałem go odcinać przy końcach wciskanych w stoper, bo źle sie zakładało kask. Ogólnie ze sznureczkiem aż tak zajebiste w wygodzie nie sa, ja sie często zaplątuje w nie w połączeniu z kominiarą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka sezonów temu kupiłem w sklepie firmowym WURTH, pudełko zielonych zatyczek tej firmy. 200par za około 140zł. Jazda na nakedzie bez nich była męcząca, nawet w shoei qwest. A w tych zatyczkach manetka sama się odkręca do oporu ^^. Na zdjęciu info dotyczące tłumienia tego modelu.

2014-03-13%2017.17.03.jpg

http://www.dropbox.com/s/h64wl0osy5hpjvq/2014-03-13%2017.17.03.jpg

Edytowane przez pawelekmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po przeczytaniu wszystkich postów (temat b.interesujący) wypada podzielić się moimi wrażeniami... w 2009 r. próbowałem jazdy z zatyczkami typu ugniatane pianki i cóż w żaden sposób nie mogłem ich umiejscowić w kanale słuchowym wiec dałem sobie spokój tym bardziej że używałem interkomu (w tym telefonu i CB radia) więc jakoś nie żałowałem że zatyczki nie pasują bo przecież nic bym nie słyszał z komunikatów radiowych i telefonu... i dałem sobie spokój na 5 lat...aż do momentu gdzie natrafiłem na ten temat (odświeżony wprawdzie) ale... czemprędzej pobiegłem do apteki po zatyczki 3M piankowe i choinkowe żeby po raz kolejny wypróbować to " dobrodziejstwo " z uwagi że w moim regionie jeszcze wczoraj miałem piękna słoneczną pogodę 14 st.C (dziś leje i rzyga śniegiem) odpaliłem sprzęt i w drogę...

jak wcześniej, piankowych nie mogłem upchać do ucha (widocznie takie ucho) ale za to choinkowe spasowały jak należy i.... jakie było moje zdziwienie gdy ... komunikaty z CB radia , rozmowy telefoniczne, muzyka mp3,była lepiej słyszalna niż przedtem ?,(przy zwykłej rozmowie muszę zdjąć kask i wyciągnąć zatyczki), wzrosła prędkość przelotowa (o czym wcześniej pisali koledzy) poprawił się komfort jazdy ,(nadmienię tylko , że jeżdżę w otwartym kasku i mam wydechy Cobra ) dobrze słyszalne są "pozytywne dźwięki" czyli te które chcielibyśmy słyszeć (praca silnika i inne ważne sygnały w ruchu drogowym) ... to że mi już non stop piszczy i szumi w uszach nie będę opisywał dodam tylko że temat jest mądry i polecam wszystkim nieprzekonanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3728.jpg

 

Zajebiste. Nic mi więcej w zakresie zatyczek do uszu nie potrzeba. Fota przykładowa. W aptece powinni takie mieć.

Z informacji od pani aptekarki nie wolno ich używać zbyt często, coś tam naturalnego naruszają w uchu.

 

Ale fakt, są bardzo dobre.

 

Osobiście używam woskowe takie:

SCF2019_LRG-500x500.jpg

 

Tajemnica tkwi w odpowiedniej ilości przy przygotowaniu zatyczki.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii, sam nie wiem co kupić.

... to prawda, każdy ma inne preferencje... najlepiej było by porobić własne próby, ja jednak idę krok dalej i zainwestuje w te zatyczki http://sklep.pateam.pl/65,stopery-zatyczki-do-uszu-motosafe-firmy-alpine-hearing-protection.html

jak pisałem wcześniej w choinkowych 3M nie słyszę zwykłej mowy , wiec muszę za każdym razem zdjąć kask i odkorkować uszy (wyjąć zatyczki) trochę to uciążliwe więc stąd moja decyzja . Firma alpine-hearing-protection widać produkuje zatyczki dla różnych profesji poczynając od muzyków, poprzez fanów głośnych koncertów rockowych , są też do spokojnego snu, każdy model posiada inne wymienne filtry i z tego co jest w opisie powinienem słyszeć normalną mowę , więc muszę spróbować. Są bardzo trwałe (jeden z nas opisuje ze używa je już 4 sezon) więc myślę że warto zainwestować we własne zdrowie i komfort.

 

... no chyba że ktoś szuka innych dedykowanych na moto np. takich http://allegro.pl/zatyczki-do-uszu-oryg-kawasaki-i3990935327.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...