Jump to content

Harley Davidson-ciekawostki

adu
 Share

Recommended Posts

Prawdą jest, że HD jest ulubioną marką wszystkich bucy, festyniarzy chołdujących amerykańskiemu kiczowi :). A najgorsze jest to, że te barany żyją w przeświadczeniu, że są lepsi od innych (z pozdrowieniami dla HARLEYOWCA Szymona Ludowicza) i nie wiedzą jak bardzo japońskie są ich motocykle :-).

P.S. Nie mam nic przeciw hd lubie je.

Guest bjoernrider

Dziwne byłoby, gdyby taka korpaoracja jak H-D oparł się powszechnie panującym trendom i nie rozważył kwestii obniżenia kosztów produkcji przenosząc ją do Chin.

Od ubiegłego roku diesle do Mercedesa są produkowane w Chinach, tak tez ciekawostka.

Wszędzie to wygląda podobnie, czasem śmieję się jak słysze, że dwóch panów się spiera o to który jeździ lepszym dieslem, jeden ma tam jakiegoś Fiata, a drugi Corsę czy tam VW. W gruncie rzeczy diesle do tych aut, małe diesle, produkowane sa w Bielsku przez Fiata, do niedawna Powertrain.

Elektronika w Harleyu już od dawna jest japońska, zaczeło się chyba od Hitachi albo Toshiby, któraś z tych dwóch.

W ogóle może niekórzy wiedzą, że Harley największa kasę robi na dostawach dla armii i to bynajmniej nie motocykli, tylko oprzyrzadowania do samolotów, konkrtenie uchwytów do bomb i pocisków montowanych pod skrzydłami myśliwców.

W ogóle zdecydowanie brakuje u nich teraz orientacji na motocykliste który marzył od zawsze o harleyu i zbierał tam kasę przez ileś lat. po przprowadzonych w zdaje sie 2000 roku badaniach rynku, określili sobie grupe docelową jako managerow o minimalnym dochodzie tyle a tyle, w Polsce to zdaje sie 7000 mies. Jak sie wchodzi do salonu, to najpierw patrza jak sie jest ubranym. A potem gadaja, ze no manetki sa paskudne, z jakiejs badziewnej masy, ale jak ktos chce harleya to co tam manetki, lyknie i tak (tekst autentyczny, z wroclawskiego salonu), sportster to no cóż, powiedzmy, ale big twiny po 80-100 tys złotych, sieka.

• 3 years later...

Ze tak zapytam z ciekawosci zapytam jakie KONKRETNIE czesci MOTOCYKLA HD sa z chin bo to ze duzo elementow jest z japonii to wiem ale z chin to cos nowego troche tego zelastwa nakupowalem i jeszcze made in china to nie widzialem przyznam szczerze (nie pytam o czapeczki, okulary itp) chetnie sie dowiem

Skąd takie tematy wygrzebujesz? :biggrin: :banghead: Jak te posty były pisane to jeszcze jeździłem starą SHL-ką. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Kolega burbur trafil dopiero na nasze forum i udziela sie we wszystkich tematach, niewazne sprzed ilu lat, a w wiekszosci z nich po prostu chwali sie jakiego to on Sporciaka nie ma z jakim to sprezaniem i w ogole najlepszy jest;)

Ale pewnie przejdzie mu niedlugo wiec przeczekajmy;)

Edited by cyborg78

Kolega burbur trafil dopiero na nasze forum i udziela sie we wszystkich tematach, niewazne sprzed ilu lat, a w wiekszosci z nich po prostu chwali sie jakiego to on Sporciaka nie ma z jakim to sprezaniem i w ogole najlepszy jest;)

Ale pewnie przejdzie mu niedlugo wiec przeczekajmy;)

To taki syndrom "nowego". Przejdzie mu. A Sportster to fajny motocykl :wink:

Aaatam. Moze po prostu jest dumny ze swojego moto? Ja to rozumiem. Jedni się chwalą bo mają super drogie moto na które innych nie stać - wtedy to jest burackie bałwochwalstwo. Ale inni się chwalą bo są dumni ze swojego sprzętu, bo jest ich oczkiem w głowie itd.

:biggrin:

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Moje ,,oczko w głowie'' stoi sobie w garażu i niszczeje w tym syfie listopada. Nie przykrywam go żeby nie zgnił pod plandeką , a fundusz paliwowy 2009 zaczyna nabierać rumieńców i jak tak dalej pójdzie to wielka włóczęga już tuż tuż :biggrin:

taka ciekawostka :biggrin:

A tam sie chwale wyremontowalem zloma i sie ciesze a dumny tez jestem bo kupe czasu w to wladowalem (300-400 godzin) ale mam satysfakcje nie powiem ze nie bo troche se tam pozakladalem swiecidelek co by juz nie wygladal tak jak ten z avatara nawet zaszalalem i zaprojektowalem sobe takie bajery na gorne nakretki lag od zawieszenia zeby ludzi straszyc :) Najszybszy to nie jestem nie ma mowy ale na starcie to ten model 1200C z 2008 to szans nie ma potem sie tam zbliza ale jakos daje rade a jak bede mial jakis tam need for speed to moze rozrzad SE zapodam tak zeby jeszcze kumplowi na nerwach zagrac. Moze troche chwalipieta jestem hahahaha ale jakos tak wyszlo ze troche na to pracowalem

Pozdro super forum

kolejna ciekawostka.

Andrzejkowe wróżby dopiero pojutrze, a dzisiaj na szybie kominka ,w czasie spalania taki wzór się okazał .... bez kitu :icon_eek:

http://img507.imageshack.us/img507/6476/dsc05378fg5.jpg

ujęcie 2

http://img145.imageshack.us/img145/8076/dsc05382ci4.jpg

fajne co ? 27 listopad 2008 godz.okolo 23

duch z Frisco :icon_biggrin:

Edited by oldman

• 2 weeks later...

Znalazłem takie ogłoszenie

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1085923

W opisie motocykla jest - że motocykl posiada bieg wsteczny.

Na zdjęciu widać wystającą ze skrzyni biegów dżwignię.

Może ktoś wie coś o takim patencie.

Czyli jak to działa,kto produkuje,itd.

Kapiszon

Znalazłem takie ogłoszenie

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1085923

W opisie motocykla jest - że motocykl posiada bieg wsteczny.

Na zdjęciu widać wystającą ze skrzyni biegów dżwignię.

Może ktoś wie coś o takim patencie.

Czyli jak to działa,kto produkuje,itd.

Kapiszon

Tia. To jest taki zestawik części (2 koła zębate i kilka drobiazgów) który służy jako wsteczne przełożenie. Ogólnie to dość łatwy montaż jest, zakłada się to pod pokrywę boczną przekładni. :biggrin: pzdr.

http://www.candjtrikeconversion.com/reversegear.html

Tia. To jest taki zestawik części (2 koła zębate i kilka drobiazgów) który służy jako wsteczne przełożenie. Ogólnie to dość łatwy montaż jest, zakłada się to pod pokrywę boczną przekładni. :biggrin: pzdr.

http://www.candjtrikeconversion.com/reversegear.html

Ciekawe, ale gdybym miał wołać "menela" o pomoc przy cofaniu i za każdym razem dawał mu za to 5zł to taki zestaw wróciłby się po około 830 cofaniach. :wink:

Pozdr Piter

Edited by bodman