Skocz do zawartości

Własciwy kolor swiecy zaplonowej


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taki objaw może dać również uszkodzona świeca. To dosyć popularna awaria w crossowych silnikach 125. Świeca niby pali dobrze po wyczyszczeniu ... motocykl przez 3-4 km pięknie jedzie, po czym zaczyna przerywać i tracić moc na wysokich obrotach. Z racji tego że nie spala całej mieszanki paliwowo/powietrzno/olejowej na świecy pojawia się czarna maź, olej z benzyną.

Sprawdź czy nie wytwarza Ci się za duże ciśnienie w skrzyni biegów. Jeżeli jest tam duże ciśnienie to objaw uszkodzonego simeringa po stronie przeciwnej do elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Tomy M.

 

w ogarze też sie zdarza z reguły wykręcona z gorącego silnika świeca widać że ma przebicie na zimnym jest ok (wiem że nie wolno wykręcać świecy na gorąco świadomie psuje ;))

 

kopci szarobiało-czarno czy niebiesko

 

z reguły (nie zawsze)

niebiesko-za dużo oleju 2t (np mixolu) bądz za bogata mieszanka

czarno-simmering od strony oleju dupne paliwo za dużo nagaru w tłumiku/głowicy

szarobiało-ten przypadek czasem zdarza sie kiedy spala hipol (simmering od strony oleju) z reguły to jest efekt wlewania sie płynu od chłodnicy do cylindra motocyklowi chyba to nie grozi.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: Tomy M.

 

w ogarze też sie zdarza z reguły wykręcona z gorącego silnika świeca widać że ma przebicie na zimnym jest ok (wiem że nie wolno wykręcać świecy na gorąco świadomie psuje :))

 

kopci szarobiało-czarno czy niebiesko

 

z reguły (nie zawsze)

niebiesko-za dużo oleju 2t (np mixolu) bądz za bogata mieszanka

czarno-simmering od strony oleju dupne paliwo za dużo nagaru w tłumiku/głowicy

szarobiało-ten przypadek czasem zdarza sie kiedy spala hipol (simmering od strony oleju) z reguły to jest efekt wlewania sie płynu od chłodnicy do cylindra motocyklowi chyba to nie grozi.......

 

 

Mocno kopsci na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Skuter Yamaha Neos 70cc, dellorto 17,5 dysza 90 mieszanka 1:40 świeca ma ciemny błyszczący kolor. Zmieniłem na dyszę 80 i teraz przy pełnej manetce robi słynne buu, nie pomaga regulacja powietrzem więc wychodzi że jest za mała dysza. Skuter owszem potrafi lecieć 80km/h ale też pali ponad 4L. Może ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę odnośnie regulacji, ale wg mnie spalanie masz w normie - jak miałem kiedyś Aprilię SR50LC (zmieniony wydech na Tecnigas, inne rolki, sprężyna centralna oraz sprężynki sprzęgła) leciała bez problemu 90km/h ale spalanie przy takiej jeździe wychodziło po około 5l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mała dysza

wróć do 90 albo nawet ponad

spodziewałbym się spalania pod 5L, da się zrobić że będzie jeszcze szybszy ale spalanie pod 7L :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje szybszego skutera, nawet moją ETZ251 nie potrzebuję tak szybko jeździć. Ale dziękuję za porady, więc miałem już dyszę 90 więc może spróbuję teraz 95. Szkoda że w tych skuterach jest cięzki dostęp do gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/004/783/4783855_800.0.jpg/swiece-zaplonowe-2.jpg

http://senda.pl/odpowiedni-kolor-swiecy-zaplonowej-t470.html

Pierwszy link to zdjęcie do poradnika, drugi opisuje obrazki świec. Ładnie odpisane co i dlaczego.

 

No ja wiem jaki ma być kolor świecy i dlatego założyłem temat. Widziałem już takie foto poradniki do świec przy 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skuter owszem potrafi lecieć 80km/h ale też pali ponad 4L.

 

nie chce się mądrować ale coś mi się wydaje że japońskie 2T na cylindrze 70 nie będzie ci palić 3/100....

 

ja serwisowałem jednego typhoona 50 ccm , zdjęte blokady , jeździł tym młody z ciężką ręką , 4-5/100 palił ....peugeot trekker też pali ponad 4........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...