Skocz do zawartości

Niezawodny, wygodny, tani motocykl do turystyki. Jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu nie widziałem dla siebie motocykla poza scigaczem' date=' ale wystarczyła 35 kilometrowa przejażdżka na BMW K1200LT i moje poglądy całkowicie uległy zmianie- teraz w gre wchodzi tylko motocykl turystyczny badz chociaż podchodzący wyglądem (i komfortem) pod turystyka.[/quote'] :) I to jest zajebisty tok myslenia ale za to kase nie kupisz w rozsadnym stanie ale poleciłbym ci Honde xlv600 Transalp full komfort i wystarczajace osiagi ale nie kupisz jej za 5000zl chyba jakiegoś rozj..a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od czegos mniejszego, a jesli sie poczujesz na silach, nie ma lepszego kompromisu jak VFR a z tego co wiem to za 5000 kupisz te z pierwszej serii,lecz stanu super nikt nie moze obiecac, bo stan super to motocykle z salonu, a z motorem nie jest tak ze dasz te 5000 i jezdzisz, w turystyce dolic: duzo paliwa (coraz drozsze), opony, klocki, czesci silnikowe, itp itd ...a i jeszcze te nieszczesne radio-kup BOOM BOXA i zaloz torbe na bak, zapodaj zwykly duzy plecak, najmij "plecaczek" do dodatkowego bagazu :buttrock: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niezawodny, wygodny, tani motocykl do turystyki. Jaki?

 

Czyli, krótko mówiąc, ideał :D

Sporo już było wypowiedzi mocno osadzonych w realiach, niektóre proforma, ale przyznaję, że sam mam wątpliwości, o co naprawdę pytasz. Do 5 tys. (a mniej więcej w tych okolicach, materialnie, warte jest na razie moje moto) praktycznie nie jest możliwe znalezienie egzemplarza spełniającego powyższe kryteria. Mój Gucio jest świetnym turystykiem (kufry, full owiewka) ale nie wymagam od niego deklaracji niezawodności, choćby ze względu na wiek, choć (odpukać :crossy: ) wiezie mnie, gdzie sobie życzę.

Rozwaliłeś mnie zupełnie z radiem :crossy: Po kiego Ci to ustrojstwo w motocyklu?

Ktoś rzucił hasło Honda CX500 i jako były używaciel mogę potwierdzić zalety - prosty i niezawodny. W wersji GL500 nawet radio się znajdzie, a co najmniej miejsce na nie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to blado te 5 tysi wypada.

Pomysl ze samo kupno motocykla to do piero początek wydatków.Jesli zaczynasz swoją przygodę z moto to policz sobie wszystko dokładnie.Za 5 tysi nie kupisz mlodego mot , wiec trzeba bedzie dokładac co chwile, a i w spodenkach nie bedziesz jezdził i garczka na głowe tez nie załozysz.Mot ma być do turystyki wieć kilometry bedziesz robil a on na powietrze nie bedzie jezdził.Wypadałoby tez go ubezpieczyc mowie o OC oczywiscie.A po zakupie tez by sie przydalo jakis przegladzik zrobic i olej zmienić i filterek - zeby tylko.

 

Nie zrozum mnie żle nie chce cie zniechęcić do moto, poprostu mało o sobie napisałeś - więc chce Ci uświadomic jak najwięcej rzeczy.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przemyśl VX 800. Ten np. stoi za 4 800 i ma kufry (OC nieważne, ale jeśli ubezpieczysz moto w dniu zakupu, nic złego się nie stanie)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M204264

 

VX800 to może nie typowy turysta, ale ma parę zalet:

- silnik V o w miarę dużej pojemności i niewysilony - więc ma dobrą żywotność i dobry moment obrotowy (72Nm)

- jest długi i dość wygodny

- ma KARDAN

- mało pali (przy jeździe 100-110 wziął mi 4,3. Rzadko przekracza mi 5 litrów)

 

Wady:

- zero owiewek (dla mnie to akurat zaleta :buttrock: :crossy: )

- trochę się wali w zakręty

- bierze zwykle olej (do litra na 1000km).

- niektórzy mówią, że to Suzuki ;)

 

V max koło 200 kmh, bardzo komfortowo jedzie się tak do 140 kmh, powyżej też jest OK ale już ma tendencję do wężykowania. To chyba wina nieco chopperowatej konsktukcji, bo opony mam nowe, lagi proste, luzu na główce niet, łożyska też OK a jednak na łukach trochę wężykuje :lalag:

 

pozdr

LYsY

 

PS KURDE NO produkuję się tu jak murzyn na galerze a to jakiś odgrzewany kotlet :smile: :banghead:

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ludzie, ten watek ma ROK! Gosc na pewno juz cos kupil, albo przynajmniej zderzyl sie z rzeczywistoscia, ze za 5tys. to mozna sobie same kufry i ubranie na moto kupic :D ;).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...