Skocz do zawartości

Nauka jazdy Wrocław, szkoła jazdy we Wrocławiu - kat. A, A1


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to ledwo żywy post od wakacji i chętnie odezwałbym się tu znacznie wcześniej gdybym wiedział,że znajduje się tu szereg takich bzdur na mój temat !

I podkreślę jeszcze raz, że zbyt wielu pozwoliło sobie za dużo w stosunku do mojej osoby dlatego tu jestem a latem nie mam na to po prostu czasu.

Tak czy owak kontynuacją naszego kursu jest u nas szkolenie na torze (z końcowym pomiarem czasu i progiem przejścia).

Tam zapraszam świeżo upieczonych.

Track Day

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he,

 

" Podczas jazd nauczyłem się przeciwskrętu i wielu technik, o których na innym szkoleniu nawet bym nie usłyszał. "

 

To moze ja sie tam zapisze ? Jest szansa, ze naucze sie wielu Technik ?

 

Neima to jak kryptoreklama ! Nawet jezeli jest sporo przesadzona LOL

 

:crossy:

Akurat nie jestem świeżo zarejestrowany na FM. Sam korzystałem z opinii w tym wątku przy wyborze szkoły i jest to moja osobista opinia dotycząca wyboru. Było dokładnie tak jak napisałem więc trolowanie i doszukiwanie się kryptoreklam tego nie zmieni.
Jeśli chodzi o wiele technik to między innymi tor jazdy w zakręcie, przeciwwaga, sytuacje awaryjne, fizyka motocykla wytłumaczona w praktyce i masa cennych uwag, które pomagają lepiej kontrolować motocykl i radzić sobie w trudnych sytuacjach np. w mieście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

A ja jestem swiezo zarejestrowany, bo postanowilem napisac swoja opinie na temat wyboru szkoly, ktora szkoli przyszlych motocyklistow.

 

Wychowalem sie na wiosce gdzie od 8 roku zycia jezdzilo sie roznymi motorowerami a pozniej motocyklami. Mam 26 lat i prawo jazdy na motocykl zdalem w 2012 za pierwszym razem. Zanim zapisalem sie do szkoly jazdy myslalem, ze to tylko formalnosc, bo tyle juz jezdzilem i potrafie zachowac sie na drodze. Dodam tez ze prawko na kat. B mam od 18 roku zycia (tez zdany za pierwszym razem). Pewnego razu na uczelni okazalo sie, ze pani dr od analizy mat. przyjechala na motorze i tak od slowa do slowa zaczelismy rozmawiac to tej pasji i doswiadczeniu. Dala mi wtedy kontak do Waldka, mowila nie byla na kursie u niego ale od znajomych wie, ze to dobry instruktor. Znalazlem kontak w necie, zapisalem sie na kurs i czekalem... po pierwszym spotkaniu wiedzialem, ze gosc ma niesamowita wiedze na temat motocykli a co najwazniejsze na temat techniki jazdy, bo to na tym najbardziej mi zalezalo. Szybko zlecialy godziny wykladow i zaczela sie jazda. Najpierw plac. Myslalem sobie pffff osemka co to dla mnie jak juz tyle jezdzilem... okazalo sie ze to wcale nie takie latwe nawet dla doswiadczonej osoby... po kilku wskazowkach Waldka zrobilem ta osemke bez problemow... Co najbardziej mi sie podobalo w jego podejsciu do kursantow to ze do kazdego podchodzil inaczej, indywidualnie, u kazdego zauwazal inne wady i potrafil szybko nas nich wyleczyc. Ja wyjechalem na miasto po dwoch godzinach jazdy na placu. Zasada byla jasna, do poki nie zrobisz placu perfekcyjnie to zapomnij o miescie... teraz po dwoch latach jazdy na moto moge powiedziec z pelnym przekonaniem, ze moga cie przygotowac do zdania egzaminu, tylko ze to co masz na egzaminie a to co pozniej spotka cie na drodze to sa zupelnie inne rzeczywistosci. Moze i Waldek ma troche nizsza zdawalnosc jak inni, moze ma swoje dziwne zasady ale wiem jedno, to co ten koles robi to nie robi tego dla zadnej kasy, on nie pracuje od 8 do 16 czy 18 jak instruktor, on po prostu nim jest cale zycie i szkolenie to jego pasja a nie praca.

 

Tych wszystkich, ktorzy uwazaja sie za super doswiadczonych poslalbym na taki kurs doszkalajacy, jesli nie po to zeby czegos sie nauczyli to chociaz po to, zeby zobaczyli jakie maja braki w samej technice jazdy, tak sami dla siebie.

 

Wiem tylko tyle, ze gdybym mial dzisiajcjeszcze raz wybierac szkole jazdy i byloby to inne miasto niz Wroclaw to szukalbym kogos takiego jak Waldek, bo wiem ile ten gosc dla mnie zrobil.

 

p.s. a te szkolenia z ciuszkow to bardzo fajna sprawa, bo dowiadujesz sie na co zwracac uwage przy kupnie kasku, butow itd. Tak nikt nie zachwala konkretnych produktow tylko pokazuja roznice... jest demokracja i kazdy ma wolny wybor czy kupi kask za 200zl i rozbije sobie glowe przy upadku przy predk. 50km/h czy odzaluje sobie troche kasy i kupi cos lepszego...

 

pozdrowienia dla tych, ktorzy mysla ze jezdza najlepiej na swiecie... obyscie szybko wyszli z tego obledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem motocyklistą z Wrocławia. Tylko Motorsfera. W zeszłym roku nie potrafiłem zawrócić na zwykłej drodze swoim motorowerem bo nie wiedziałem co to przeciwwaga czy jakiś tam przeciwskręt. Każda godzina jazdy z instruktorem sprawiała, że miałem dość tych cholernych motocykli, wracałem z miasta na plac spocony i zadawałem sobie pytanie, czy to jest zabawa dla mnie. Instruktor jest także od tego, aby pokazać mi, co mnie czeka na ulicy po zdanym egzaminie, który nie okazał się trudny choć brakuje tam tylko palenia gumy i stoppie. Nie mam doświadczenia z innymi szkołami jazdy, uważam, że każdy instruktor ma do przekazania jakieś cenne treści które warto zapamiętać a najwięcej zależy oczywiście od zaangażowania samego kandydata na kierowcę. Jak ktoś uczył się gdzie indziej i zdał egzamin to spoko, byle jeździć bezpiecznie ale myślę, że Motorsfera jest ok, bo był duży nacisk na technikę jazdy, teorię i samą jazdę w bezpieczny dla siebie i innych sposób :)

Edytowane przez orzeł1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja robiłem kurs A od początku września do końca października w szkole Kursant u instruktora Zbyszka. Teorii uczyłem się sam. Instruktor bardzo w porządku, spokojny, wyważony ale przy błędach zwracający uwagę. Jest tam też Grzesiek, który czasami uzupełnia pewne rzeczy, których nie powie Zbyszek. Ja byłem zadowolony i zdałem wszystko za pierwszym razem. Dla mnie było też blisko, bo jest to na samym początku Wrocławia od strony Strzelina. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście znam tylko Waldka - motorsfera.pl

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam szkołę "Danuta" u instruktora Pawła. Facet zna się na tym co robi, tym bardziej, że nie jest tylko teoretykiem ale sam od 25 lat jeździ na motku. Widać, że facet z pasją, cierpliwy ale nie owija w bawełnę. Na placu nie zostawia cię samego ze sobą, tylko żywo angażuję w to co robisz, pokazuję twoje błędny i podpowiada jak ich uniknąć. Co fajne organizuje wyjazdy doszkalające i uczy na torze, więc jeżeli ktoś chcę się czegoś nauczyć, aby czerpać przyjemność z jazdy i się nie zabić przy okazji, to gorąco polecam. Egzamin zdałam za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zobaczyłem to

 

Vaceque

 

To mi cycki opadly !

 

Samo pozwolenie zasiascia kursanta bez odziezy ochronnej i rekawiczek na motocyklu juz na wstepie dekalsfikuje tego amatora !

 

Brak ompetencji przekazu jak nalezy to / czy inne cwiczenie wykonac.

 

Amatorszczyzna !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdawałam? Pod koniec sierpnia. Jeżeli chodzi o gwiazdy w filmie powyżej (bo aż prosi się o komentarz), właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego instruktora i nie chodzi tylko o A. Ileż jest osób, które jakimś cudem zdają egzamin,a później boją się siadać za kółkiem, a już zupełnym nieporozumieniem jest, gdy ktoś nie jeździ i uczy innych, co też widać na filmie. DRAMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

obejrzalem wlasnie jeszezc dwa filmiki tego zafodofca :icon_mrgreen:

 

Jezeli tacy profesjonalisci szkola, to jestem pelen podziwu dla kursantow, ze wogole przezywaja do egzaminu.

 

Kto jemu wogole uprawnienia wydal ?

 

Swinie pasc a nie ludzi uczyc !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...