Skocz do zawartości

Nauka jazdy Wrocław, szkoła jazdy we Wrocławiu - kat. A, A1


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, a gdzie ja napisałem, że opinia pochodzi od instruktorów? No chyba, że większość motocyklistów których znam to instruktorzy-tajniacy :)

 

A dane są porozpierdzielane, bo ciężko jakiś ranking szkół dla kategorii A z nich zrobić. A to jest przecież to co nas interesuje.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie widzę tam tych statystyk. Mogę sobie poczytać o rekrutacji do żłobków, nowym adresie do kancelarii prezydenta, wypowiedzeniu umowy na odbieranie odpadów komunalnych, ale o zdawalności ani słowa. Chyba że trzeba gdzieś jeszcze wejść w tym menu po lewej, ale nie mam pojęcia gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie widzę tam tych statystyk. Mogę sobie poczytać o rekrutacji do żłobków, nowym adresie do kancelarii prezydenta, wypowiedzeniu umowy na odbieranie odpadów komunalnych, ale o zdawalności ani słowa. Chyba że trzeba gdzieś jeszcze wejść w tym menu po lewej, ale nie mam pojęcia gdzie.

 

Wchodzisz na http://bip.um.wroc.pl/ po prawej w okienku wpisujesz "word wrocław" i naciskasz szukaj. W wynikach wybierasz dwie pierwsze pozycje:

(...) po prawej stronie w okienku szukaj trzeba wpisac - word wrocław , wyskoczy lista pdf .I i II częśc odnośnie Wroclawia luty 2013.

(...)

 

Bezpośrednie linki tutaj:

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncel, ja sie z Toba nie zgodzę, bo jak bede posyłał dziecko do gimnazjum czy LO to bede patrzył jak dana szkoła wypada w ogólnym zestawieniu , jak uczniowie zdają egzaimny itd . to się dla mnie liczy, ale mowie o takich rzetelnych statystykach (jak np ta z urzedu a propo kat A) . takie dane sa upubliczniane , tylko trzeba ich dobrze poszukać.

 

 

no tak, tylko jak wiemy caly system jakiegokolwiek nauczania w polsce jest nastawiony na ZDAWANIE egzaminow,

i bez sensu jest wogole takie statystyki prowadzic, z ktorej szkoly ile osob zdalo,

 

idac po szkolach, zamiast sprawdzac gdzie sie lepiej zdaje, powinny byc statystyki ilu absolwentow zostalo po takiej szkole zatrudnionych zgodnie z wlasnym wyksztalceniem,

tak samo wiecej sensu by mialo prowadzenie statystyk o ilosci wypadkow spowodowanych / z udzialem danych szkol nauk jazdy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac po szkolach, zamiast sprawdzac gdzie sie lepiej zdaje, powinny byc statystyki ilu absolwentow zostalo po takiej szkole zatrudnionych zgodnie z wlasnym wyksztalceniem,

 

 

Tak się składa, że zazwyczaj z lepszych w statystykach szkół więcej osób jest zatrudnionych ale nie wynika to wprost z jakości nauczania a raczej z powodu tego, że nie przyjmują tam kiepskich uczniów. Jak dla mnie szkoła jazdy powinna mieć jak najwyższą zdawalność bo po to się zapisuje na kurs aby zdać. Doskonalić się można na szkoleniu dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonalić to się można zawsze

ale mając lepsze podstawy jest większe prawdopodobieństwo, że nie zrobisz sobie krzywdy od razu po zdaniu prawka

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie sprawa ruszyła lecz i tak jak na razie pogoda się nie zapowiada zbyt dobrze. Pojeździłem po placu zasadniczo na początku niwelowanie nawyków nie było(źle się rozglądałem). Z 8 miałem problem, długo jeździłem dwusuwem i nadal będę jeździć... 4 suw pracuje zupełnie inaczej inaczej się trochę tym rusza. Początkowo jeździłem na ybr 125, sprzęgło jest już skończone w zasadzie(puszcza przy samym końcu i 8 da się robić tylko operując gazem) w dodatku chyba nikt dawno już do gaźnika nie patrzył, bo na ciepłym silniku po dodaniu gazu mimowolnie gaśnie. Jestem już trochę poirytowany tym operowaniem rolgazem po macoszemu. U siebie po prostu dodaję gazu i popuszczam sprzęgło, a tu trzeba się męczyć, żeby ruszyć, bo za mocno się odkręci manetkę i silnik już stoi.

 

No dobra więc w skrócie co jest na egzaminie. W ubiegłym tygodniu, albo wcześniej z 6 osób w wordzie zdała 1 osoba - Panna ;)

 

Na początku mamy motocykl na stanowisku, losujemy 2 rzeczy do sprawdzenia. Potem wsiadamy na motocykl, który stoi na stopce bocznej, odchylamy go i ją składamy, następnie 2 ruchy, trzeba przemieścić maszynę i tu 1 uwaga: nie cofajcie do końca bo oblejecie, należy wyrównać motocykl i stać po środku, postawić go na stopkę boczną. Robimy oględziny wzrokowe czy coś nie jest nie tak z motocyklem i sprawdzamy naciąg łańcucha na środku wartość 45-55mm. Następnie pada komenda przygotować się do jazdy, plątanina nóg i czeka nas slalom powolny - bramki. Tutaj też moja rada: lepiej jechać blisko pachołków jak jedziecie po krańca to życzę powodzenia. Przejeżdżamy przez bramki i robimy 8, wjeżdżając od lewej strony, 5 8-mek, egzaminator macha, wracamy na slalom jeszcze raz i tutaj mamy możliwość zatrzymać się lub nie(wy decydujecie) jedziecie jeszcze raz przez slalom. Dalej to już wiadomo, hamowanie awaryjne, slalom szybki i ominięcie przeszkody.

 

Wyjeździłem 4 godziny, ale na ybr. Niedługo przesiadka na XJ6. Trudne to wszystko nie jest, 8 zacząłem robić w przeciągu 15 minut, a slalom ogarnąłem w 2 przejazdach. Co dalej? Nie wiem. Dwusuwa ostawiam, bo się przyzwyczaiłem do jego pracy, choć nie kryję że lepiej mi się jeździ 4T. Można utrzymać sobie ładnie prędkość, gdzie w 2t na niższych biegach równomierne dozowanie paliwka jest równoznaczne z "przerywaniem". Na biegu bezpośrednim już się dobrze jedzie, ale różnica jest.

 

Instruktor powiedział mi tylko, że Xj6 to będzie wręcz nagroda, podobno mimo gabarytów dużo lepiej się tym jeździ. Pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Hajmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza Motorsfera jest w II części na stronie 24 , pod nazwą szkoly jest tabelka z danymi.

60,5 % zdawalności i skuteczności, no po prostu " Miszcz " i Kozak z tego Waldka .21 osob udupilo na mieście, 13 na placu .bez komentarza.

 

Jako troche ogarniety w temacie powiem Ci jak to wyglada.

 

Aby zdac egzamin to przede wszystkim nalezy samemu miec przekonanie, ze sie potrafi, masz cien niepewnosci i juz mozesz uwalic. Dwa, podczas nauki robisz wszystko optymalnie, na egzaminie jestes zestresowany i walisz malego babola ktory doprowadza do oblania.

 

Sytuacja jest podobna czy to na placu, czy to na miescie.

 

Klasyka to przejechanie ulicy z pierszenstwem z prawej, zreszta jest tego troche wiecej. Ostatnio szkolilem chlopaka, na miescie jedno skrzyzowanie jezdzil bezblednie a na egzaminie mu sie spieszylo ( nie wiadomo do czego ) i je sciol -> dupa blada. Inny ( A1 ) nie potrafil zachamowac awaryjnie ( bez ABS'u ) tak aby wizualnie to jakos wygladalo, a wczesniej robil wszystko bez problemu.

 

We wtorek Kursant oblal, ze wzgledu na to, ze nie mylil polecenia egzaminatora co do kierunku jazdy ( zamiast w lewo jechal w prawo ). Tyle, ze egzaminator mial zapowiedziane, ze Kursant nie jest odpowiednio przygotowany i podchodzi do egzaminu na wlasne zyczenie, wiec nie szlo do statystyki mojej zdawalnosci.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

o proszę, jaka tu goraca dyskusja. Panowie wyluzujcie, rzuciliscie sie jakbym tu na siłe agitowal kogoś żeby robił ze mna kurs w Teście . No bez sensu .

wrzucam Wam ten link, cobyscie sami sprawdzili gdzie warto iśc .

Biuletyn Informacji Publicznej Urzedu Miejskiego wroclawia

 

http://bip.um.wroc.pl/wps/portal/bip/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hHFwt_y2AXYwMLo2AXA0_nMCNXFw8XYwtXc30_j_zcVP1I_ShznKpCzfUjc1LTE5Mr9Quy3RwB21HWlw!!/dl3/d3/L0lJSklna21BL0lKakFBRXlBQkVSQ0pBISEvNEZHZ3NvMFZ2emE5SUFnIS83X0FEOE85U0QzMDgyU0QwSUNWMkVESEQzOFU3LzBxekZnODU4NzAwMDM!/?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/bip_pl/bip/umw/

 

po prawej stronie w okienku szukaj trzeba wpisac - word wrocław , wyskoczy lista pdf .I i II częśc odnośnie Wroclawia luty 2013.

 

Wasza Motorsfera jest w II części na stronie 24 , pod nazwą szkoly jest tabelka z danymi.

60,5 % zdawalności i skuteczności, no po prostu " Miszcz " i Kozak z tego Waldka .21 osob udupilo na mieście, 13 na placu .bez komentarza.

 

mozecie sobie sprawdzic inne szkoły i inne kategorie . to najbardziej wiarygodne źródło. troche czasu to zajmuje ale polecam,. widac czarno na bialym kto ściemnia i ściaga do siebie naiwniaków.

pozdro.

 

ps. pytałem instruktora z Testu czy zna tego Waldka z Motorsfery, ale powiedzial że nie zna ludzi z tych nowych szkół .

 

 

Ciśnie mi się na usta, żeby powiedziec Ci, że jesteś głupi, ale...

No chłopie, po prostu nie potrafisz czytać.

 

Kolejność szkół w pliku nie jest ułożona pod względem zdawalności.

 

Tylko 4 szkoły mają lepsze wyniki, ale 3 z nich mają tylko od 1 do 5 kursantów którzy przystapili do egzaminu, więc ich wyniki są niemiarodajne. (kolumna 13)

Szkół w zestawieniu jest 100, po odjęciu tych, które okazjonalnie szkolą na kat. A zostanie ~60.

 

Motorsfera jest w ścisłej czołówce.W ogóle nie ma o czym rozmawiać, następnym razem pomyśl zanim naklepiesz w klawiaturę.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, glupi chyba Ty jesteś, bo nigdzie nie napisalem że to ulożone po kolei jest. polecam czytanie ze zrozumieniem, przydaje się w życiu.....

trochę sie kolego osmieszyłeś swoja wypowiedzią, bo inteligenti ludzie od razu zobaczą jak " czytać " taki ranking .

 

a MSfera w ogóle nie jest w czołówce , ale tego pewnie też nie umialeś odczytać.no cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

No to powiedz mi kto jest w czołówce. Tylko senownie, sumując wyniki wszystkich instruktorów kategorii A danej szkoły.

 

Ja kojarzę Waldka z zawodów Motogymkhany i wiem że potrafi jeździć.

 

Pamiętam również mojego instruktora kategorii A (zdawałem egzamin 6 lat temu), w szkole Auto-Stop. Chwalił się, że w danym roku wszyscy u niego zdali, choć sam o jeździe na motocyklu nie miał pojęcia. Dobrze uczył teatrzyku, jaki trzeba odegrać podczas egzaminu. Jazdy nie uczył, nie umiał jeździć.

Jest co całkowicie bez sensu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety. Ktoś tu napisał, że przecież można się szkolić po egzaminie. Jasne, tylko po pierwsze kurs jest po to, żeby tych podstaw nauczyć, a nie wykuć na pamięć zdania egzaminu. A po drugie część osób po zaliczeniu ósemki i przejazdu znaną z góry trasą 50km/h jest przekonana o swojej zajebistości do tego stopnia, że po YBR250 wsiada na R1 albo innego Fireblade'a. Bo przecież jak zdał za 1szym to Rossi przy nim blednie.

 

I wcale nie polecam konkretnej szkoły, twierdzę tylko, że w przypadku kat. A rankingi zdawalności można między bajki włożyć a kierować się jedynie opinią znajomych motocyklistów i ogólnie pojętego "środowiska". Bo jak się siedzi w temacie to nie jest problemem zdobycie info, kto potrafi nauczyć jeździć.

 

Co do samej Motorsfery, to z tego co widzę są ODTJ. I chyba jedną z niewielu na dolnym śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się jeździ Iksjotą.

Byłem dzisiaj. Miałem jeździć ybr 125 po mieście. Nie jeździłem, gdyż tak instruktor umieścił radio w kamizelce, że podczas sprawdzania motocykla oberwała się wtyczka. No więc padło pytanie: "Czy chcesz tym pojeździć?". Nie odpowiedziałem nic, zaniemówiłem, bo nie wiedziałem kiedy to nadejdzie, a nadeszły też obawy. 2 godziny na ybr, trochę na leciutkiej cz i mam się na skosa przesiadać? :)

 

Pierwsze wrażenie: Chodzi pięknie, ciężka jest i daje kochaniutka o sobie znać. Wrzucam 1, popuszczam sprzęgło, nie dodaję gazu, na blacie 1000 obr, jedzie 10 km/h, nie trzeba robić nic. Puszczasz sprzęgło i tyle dalej już tylko praca ciałem. Początkowo źle mi się siedziało i mam tak dużą stopę, że jedynie mogę jeździć w butach halowych, a prawą nogę trzymać pod kątem by nie naciskać hamulca nożnego. Inaczej się po prostu nie da. Przez pierwsze 30 min się podpierałem nie mogłem wyczuć tego motocykla. I odkryłem jedną żelazną zasadę: nigdy, przenigdy nie skręcać tej kierownicy do oporu, bo automatycznie motocykl leci na bok nawet jak jedzie. Następną godzinę ćwiczyłem slalom powolny i 8, slalom szybki, ominięcie przeszkody to już nie problem. Po tej godzinie, a raczej w jej czasie poczułem jak to jedzie, jak tym balansować, kiedy leci na bok, kiedy nie wyrabia na łuku.

 

Wyczucie hebli i mocy - IDEAL :wub: Chociaż jest na wtrysku to chodzi przepięknie, nic nie szarpie i ten dźwięk.

Szkoda tylko, że nie jest moja, oraz nie mogłem jej odkręcić. Delikatnie manetę odkręcałem jak na 600 to brzmi groźnie, delikatnie jęczy, po prostu cudna.

 

Zakochałem się :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...