Skocz do zawartości

... metaliczne dzwięki podczas zwalniania...??????


rommi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Honde VFR 800 FI '98 - podczas zwalniania najczęściej na nierównościach dochodzą do moich uszu metaliczne dźwięki z okolic napędu ;) (podejrzewam że to łańcuch). W trakcie przyspieszania nie pojawiają się. ;)

Ogólnie zębatki są w dobrym stanie.. choć może ktoś mi powie jak sprawdzić stan łańcucha oraz zębatek. :?:

 

Moje pytanie: JAK W VFR RC46 NACIĄGNĄĆ ŁAŃCUCH :?: :?:

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te metaliczne dzwieki to lancuch lezacy na wahaczu i pchajacy zebatke przednia przy hamowaniu

 

naciag: na central, odkrecic srube sciskajaca piaste (sruba z lbem 17 o ile dobrze pamietam) (sruba znajduje sie na samym koncu wahacza), umiejscowic do zabkow piasty klucz hakowy i naciagac zgodnie z obrotami zegara. naciag przeprowadzic w najkrotszym miejscu lancucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejscowic do zabkow piasty klucz hakowy i naciagac zgodnie z obrotami zegara

 

dzięki - pomogło, już nie wali !!! :mrgreen:

P.S. ale naciąga się w kierunku przeciwnym do ruchy wskazówek zegara (oczywiście patrząc od strony łańcucha). Patrząc od strony wydechu chyba nie da się tego zrbić - chyba że ktoś ma b. długie ręce :)

 

P.S.2. łańcuch nie mógł uderzać o wahacz bo tam przez całą długość leci ślizg - z obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. ale naciąga się w kierunku przeciwnym do ruchy wskazówek zegara (oczywiście patrząc od strony łańcucha). Patrząc od strony wydechu chyba nie da się tego zrbić - chyba że ktoś ma b. długie ręce

lancuch sie da naciagnac w obie strony' date=' ale wlasciwa jest w prawo (nawet strzalka narysowana jest :) )

 

P.S.2. łańcuch nie mógł uderzać o wahacz bo tam przez całą długość leci ślizg - z obu stron

wlasnie ze walil o slizg gorny, ale przez to ze byl pchany (czyli nie byl naciagniety) halasowaly wszystkie luzy w nim, czyli dzwiek metaliczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuch sie da naciagnac w obie strony' date=' ale wlasciwa jest w prawo (nawet strzalka narysowana jest )

 

rommi napisał:

P.S.2. łańcuch nie mógł uderzać o wahacz bo tam przez całą długość leci ślizg - z obu stron

 

wlasnie ze walil o slizg gorny, ale przez to ze byl pchany (czyli nie byl naciagniety) halasowaly wszystkie luzy w nim, czyli dzwiek metaliczny [/quote']

 

OK, teraz tylko nie wiem czy jest dobrze naciągnięty.

Czy możecie mi powiedzieć jak to sprawdzić?

Naciągałem na centralce, ale jak wsiądą dwie osoby na moto to łańcuch się naciągnie jeszcze bardziej - czyli może być naciągnięty za mocno - jak to sprawdzić i jak powinno być :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam za dużego doświadczenia ale naciąg łańcuhca można sprawdzić poruszając dolny fragment łańcucha łapiąc pośrodku (ruszamy w górę) - luz ma wynosić ok 3cm (tyle można go odciągnąć w górę).

 

Jeśli coś pokiełbasiłem to poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam za dużego doświadczenia ale naciąg łańcuhca można sprawdzić poruszając dolny fragment łańcucha łapiąc pośrodku (ruszamy w górę) - luz ma wynosić ok 3cm (tyle można go odciągnąć w górę).

 

Jeśli coś pokiełbasiłem to poprawcie mnie.

 

A w moim manualu na obrazku wyglada to tak, ze luz

mierzy sie od max odchylenia lancucha w dol do

max odchylenia w gore.

 

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim manualu na obrazku wyglada to tak' date=' ze luz

mierzy sie od max odchylenia lancucha w dol do

max odchylenia w gore.[/quote']

 

To skoro w moim przypadku biorąc łańcuch i podnosząc go do góry opiera on się na wahaczu tzn, że jest nie dobrze :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim manualu na obrazku wyglada to tak' date=' ze luz

mierzy sie od max odchylenia lancucha w dol do

max odchylenia w gore.

 

Cifer[/quote']

 

i tak jest dobrze, ale pomiaru nalezy wykonac w najbardziej napietym miejscu lancucha. roznica pomiedzy max i min powinna wynosic okolo 25mm

 

To skoro w moim przypadku biorąc łańcuch i podnosząc go do góry opiera on się na wahaczu tzn' date=' że jest nie dobrze [/quote']

 

sprawdzalem w moim i zostaje mi jakies 3-5mm i to przy podniesieniu przy uzyciu duzej sily :mrgreen: , wiec ciut za luzo chyba? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...