Skocz do zawartości

Cagiva Raptor 1000 - opinie.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam sie z waszymi opiniami co do wloskich moto - uwazam ze to najlepsze moto bo maja wlasny styl i sa bardzo fajnie dopracowane. Ja moja cagiva przesmigalem sezon 2004 zrobilem okolo 6500 km (na 50ccm) i nie padlo mi NIC , sorki przepalila mi sie zarowka w tylnim swietle. Bardzo dbam o moto wiec posrednio to tez moze byc przyczyna tej bezawaryjnosci. Moje moto to cagiva super city. Slyszal ktos o takim cudzie ? Ze niby czesci nie ma ? Jak sie poszuka to sie znajda np. motoroma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z TLami to wcale tak różowo nie było...

Baaaaardzo dużo ludzi na nie narzekało, jak wszedł TLS to lista wad byładługa, potem pojawił sie TLR w którym miały być wyeliminowane wszystki wady i... dupa- znowu były problemy, mniej ale jednak były...

Suzui robi bardzo dobre motocykle ale nie oszukujm sie- TL jakby nie patrzeć nigdy nie stał sie prawdziwym pogromcą ducati ani nie dorównał renomie jaką ma seria SRADów więc i ten silnik to nie jest taki 100%towy japoński pewniak...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z waszymi opiniami co do wloskich moto - uwazam ze to najlepsze moto bo maja wlasny styl i sa bardzo fajnie dopracowane.

tak, tak. dopracowane dobrze ;). porównaj sobie może np. kaski z najwyższej półki. takiego Shoei'a (X-Spirit/XR-1000) i AGVa (TiTech/GpPro). jak zobaczysz "dopracowanie" AGVa, to zmienisz zdanie. do tego fajnie, jakbyś zobaczył te kaski po 2-3 sezonach. wtedy to byś się chyba powiesił, jakbyś tą swoją opinię przeczytał.

 

Ja moja cagiva przesmigalem sezon 2004 zrobilem okolo 6500 km (na 50ccm) i nie padlo mi NIC , sorki przepalila mi sie zarowka w tylnim swietle.

i bardzo dobrze. największym problemem nie jest tutaj niska jakość, a dostępność części. zobaczysz, co by się stało, jakby ci padła jakaś egzotyczna część w motocyklu.

 

Bardzo dbam o moto wiec posrednio to tez moze byc przyczyna tej bezawaryjnosci.

hahaha!

każdy dba o swoje moto. od tego moto jest stworzone! zresztą - jakbyś sobie wyobrażał niedbanie o moto tak, żeby padł np. termostat?

 

Moje moto to cagiva super city. Slyszal ktos o takim cudzie? Ze niby czesci nie ma ? Jak sie poszuka to sie znajda np. motoroma.

zaraz z krzesła spadne!

a więc tak:

ową Gilerę o której pisałem zakupiłem właśnie od gości z Motoromy.

nie znałem się wtedy kompletnie, a gość wyglądał dość rzeczowo,

przed zakupem twierdził, że do Gilery/Aprilii/Cagivy każda cześć to dla nich kwestia 2 tygodni!

twierdzili jeszcze kilka innych rzeczy, ale je pominę - w archiwach prm poszukajcie, jak was interesuje.

w każdym razie jak np. pompa hamulcowa stała się nieszczelna, to rozłożyli ręcę i kazali szukać....

jak przepaliła mi się taka guma-łącznik przy wydechu, to dali podobną radę.

ŻADNEJ oryginalnej części nie byli w stanie ściągnąć.

więc jeśli kupiłeś moto od nich i łudzisz się dostępnością cześci, to czas się obudzić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie,pomimo tego , ze jezdzimy glownie japoniami (bo sa tanie) wiekszosci z nas zal dupe sciska gdy ulica przejedzie jakies Ducati ,Cagiva lub Moto guzzi. Japonskie motocykle to masowa i porownywanie ich do wloskich nie ma sensu. A argumeny o dostepnosci czesci jest chybiony.To tak jakby zdecydowanego kupca na np. alfa romeo zaczac przekonywac do tico lub seicento bo do nich jest duzo czesi :lol: Sasiad ma monstera i nigdy nie mial z nim problemu, wszystkie czesci eksploatacyjne tez sa od reki.Co do dostepnosci tanich czesci do japonii- dlaczego od pol roku nie moge nigdzie kupic reparaturki do zacisku hamulcowego do suzuki? W salonie owszem powiedzieli ze sprowadza ale za dwa miesiace i za 300zeta za dwie cieniutkie gumki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ma sens i to wielki...

Ducaty są zajebiste i jak koło mnie przelatuje ładny 748 czy 916(996) to jasne ze z przyjemnocią na nie patrze ale nie ściska mnie wtedy żaden żal za dupe, tak samo zareaguje na R1 czy ZX10R czy CBR1000...

Kiedy widze Cagive czy moto guzzi wtedy już nawet przez mysł nie przechodzi mi pojęcie "zazdroszcze..." bo nie ma w nich nic lepszego.

 

A ducaty owszem są ekskluzywne, drogie ale wole którąś z nowych litrówek niż 996 bo raz ze są mniej zawodne, tańsze w utrzymaniu, mają lepsze parametry, ducat ustepuje im pod każdym względem to i dodatkowo bardziej mi sie podobają...

 

Więc sorki- nie dorabiajcie do wszystkiego ideologii i nie wciskajcie mi kitu że każdy musi klęczeć przed włoszczyzną tylko dlatego ze to włoskie i inne niż masowa japonia(często lepsza pod wieloma jesli nie wszystkimi względami)...

 

Mój ojciec miał alfe... fajna bryka ale włoskie gówno jesli chodzi o niezawodność(bo o fiacie to nie ma co nawet mówić...;) ).

A co do repertaurek.

Nie wiem czym jeździsz ale czuje ze czymś mało popularnym albo starym. A cena- no cóż, widocznie tyle kosztuje, do ducata koszotowało by pewnie dwa razy tyle:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz porównania, to w jednym z numerów FastBike (jak był jeszcze angielsko/polski) z 2004, chyba, że to był jeszcze Super Bike, był test nakedów 1000. I były tam bardzo łądnie opisane i porównane m.in. Raptor, Monster, TNT i inne. Polecam lekturę, jeśli Cię takie moto interesują. Generalnie, wygrał Speed Triple rocznik 2004 (już z USD z przodu)...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tych uszczelek do zacisku to w Krakowie jest sklep zspecjalizujący się tylko w uszczelnienieach, mają wszelkiego rodzaju oringi, można równiez prawdopodobnie (sam tego nie sprawdzałem) dorobić na zamówienie, trzeba tylko zwymiarować,

trochę nie na temat ale może ci się przyda

 

firma SEAL ul. Lindego2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie,pomimo tego , ze jezdzimy glownie japoniami (bo sa tanie) wiekszosci z nas zal dupe sciska gdy ulica przejedzie jakies Ducati ,Cagiva lub Moto guzzi.

mi nie ściska. może jakąś dziwną tą dupę mam. a może mam własne doświadczenia z włoszczyzna, które chronią mnie przed bezkrytycznym podziwem.

o ile Ducati ma jeszcze jaką taką renomę, to Cagiva nie. Moto Guzzi też nie za bardzo.

 

Japonskie motocykle to masowa i porownywanie ich do wloskich nie ma sensu.

Ducati jest rozumiem wielce eksluzywne, tak? Agusta, bo bym jeszcze zrozumiał. ale Ducati???

 

A argumeny o dostepnosci czesci jest chybiony.

tak, jeśli założyć, że moto ma wyłącznie fajnie wyglądać

 

To tak jakby zdecydowanego kupca na np. alfa romeo zaczac przekonywac do tico lub seicento bo do nich jest duzo czesi :lol:

nie. to tak, jakby kupca alfa romeo przekonywać, do Toyoty, czy Hondy.

Dajewo, to nie japonia, tylko korea - inny świat!

 

Sasiad  ma monstera i nigdy nie mial z nim problemu, wszystkie czesci eksploatacyjne tez sa od reki.

Owszem. ale nie zapominaj, że to Ducati. mają chociażby impotera w Polsce.

rozumiem, że dla niektórych to może być nic nie znaczący fakt - dla tych właśnie napisałem mojego pierwszego posta w tym temacie. jakby ktoś zapomniał - NIE MA SZNAS NA ORYGINALNE CZĘŚCI!

 

Co do dostepnosci tanich czesci do japonii- dlaczego od pol roku nie moge nigdzie kupic reparaturki do zacisku hamulcowego do suzuki?

może słabo szukałeś!

 

W salonie owszem powiedzieli ze sprowadza ale za dwa miesiace i za 300zeta za dwie cieniutkie gumki???

1-ja bym się cieszył! jak miałem Gilerę, to w takiej sytuacji miałem do wyboru zrobić z niej rzeźbę garażową, jeździć bez hamulca, lub poszukać pasującego od innego motocykla (w domyśle: japońskiego).

2-idz do innego salonu Suzuki - będziesz miał w dwa tygodnie, a nie miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja miałem też Cagive i musze powiedzieć ze pewnie gdyby nie to że ją tuningowalem to wiekszego problemu bym z nią nie miał.ja uważam że włoskie motocykle sa "trochę bardziej" ekskluzywne od japońskich.co do Ducatii porównałbym je do BMW np nowej serii 7 nie wszystkim sie podoba za to wszedzie budzi zainteresowanie iiii.....zazdrość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja miałem też Cagive i  musze powiedzieć ze pewnie gdyby nie to że ją tuningowalem to wiekszego problemu bym z nią nie miał.

"pewnie"???

dobrze - więc zakładając, że masz oryginał bez tuningu - gdzie byś kupił do niej termostat?

jakiś telefon? adres firmy?

 

ja uważam że włoskie motocykle sa "trochę bardziej" ekskluzywne od japońskich.co do Ducatii porównałbym je do BMW np nowej serii 7 nie wszystkim sie podoba za to wszedzie budzi zainteresowanie iiii.....zazdrość....

możesz uważać, co ci się podoba :D.

ja tak nie uważam.

a już ta "zazdrość", to straszny naciąg :D. u kogo? pieszych?

PS-myślę, że lepiej porównać Ducati do czegoś włoskiego, a nie niemieckiego.

myślę, że ta Alfa, co się przewinęła jest dobrym porównaniem :D.

 

a tak już na koniec w kwestii makaron VS. ryż:

jak mi strzelił ten amor, to myślałem, że wyrzuciłem paragon (:D) - a InterCars (tak kupowalem) powiedział, że bez paragonu, to ich mogę cmoknąć (a oni są WYŁĄCZNYM IMPORTEREM NA POLSKĘ!)

tak więc skrobnąłem maila z opisem do Arrow'a do Włoch.

nawet mi nie odpisali, żebym spie**alał. poprostu mail do kosza poszedł.

miesiąc później napisałem maila do Kawasaki Racing Team - że bardzo lubię ich motocykl w motogp i czy by mi nie przyslali zdjęcia ZX-RR z Shiny'ą Nakano :D.

za 2 tygodnie w skrzynce na listy czekało to:

http://sql.puchaczy.waw.pl/tmp/krt/

całkowicie za free i bez gadania.

może marna jakość, ale ręce mi się wtedy trzęsły i nie było dobrego światła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale porownananie do BMW to raczej chodzilo mi o stylistyke niz o awaryjnosc...Co do Cagivy to wszytkie części kupowałem właśnie w motoramie w warszawie i trwało to ok 2tygodni jeżeli trzeba bylo sprowadzic ale duzo czesci mieli na miejscu niewiem jak do Gilery ale do Cagivy tak,poza tym wielkim plusem bylo to ze ladnych 50 5 lat temu nie bylo u japonskich producentow Yamaha DT50...szkoda słow ,Honda MTX tym bardziej kawasaki zadnej chyba nie miało (mowie o enduro) a Cagiva śliczny design i jeszce lepszy silnik:) takze mile ja wpominam:) A powiedz mi sql ze jadac np Honda Civic (przyklad) i widzisz 7 to nie zazdroscisz i sam z checia bys sie do niej przesiadl gdyby Ci zaproponowano...A Ducatii można porownac do Lancii bardziej niz do Alfy...Oczywiscie oprocz 999 bo to juz bardziej Maseratii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ty sie kolego podniecasz? Jakims badziewnym zdjeciem. Jak bylem w podstawowce to juz pisalem listy do zachodnich dealerow o jakies plakaty i prospekty.A z tym arrowem to rozzalasz sie a sam jestes sobie winien ze wyzuciles paragon.A psuje sie wszystko- nie tylko to co wloskie. A moze po prostu zle go zamontowales...i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ty sie kolego podniecasz? Jakims badziewnym zdjeciem. Jak bylem w podstawowce to juz pisalem listy do zachodnich dealerow o jakies plakaty i prospekty.

no cóż - podstawówkę mam już za sobą.

dałem to jako przykład podejścia do ludzi. jeśli nie wiesz, co to jest motogp, to nie musisz ładować tutaj swoich głupich uwag. rozumiem, że ciebie nic nie podnieca, tak?

 

A z tym arrowem to rozzalasz sie a sam jestes sobie winien ze wyzuciles paragon.A psuje sie wszystko- nie tylko to co wloskie. A moze po prostu zle go zamontowales...i...

1-nie wyrzuciłem, tylko tak myślałem. potem znalazłem i wymieniłem!

2-źle zamontowałem? no tak. na pewno. bo rzeczywiście można amor skrętu na 10 różnych sposobów zamontować. no - i przetrzymał 16k km - zanim pękł. zaiste - źle zamontowałem.

zresztą - to nie jedyny przykład. podobnie jest z kaskami AGV. te 2 przykłady miałem na własnej, lub kolegi skórze. jak dla mnie, to wystarczy.

 

a apropos tego, że psuje się wszystko:

oczywiście masz rację. dlatego należy brać pod uwagę częstotliwość psucia się - i łatwość (dostępność) naprawy - to w przypadku motocykli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cagivy to wszytkie części kupowałem właśnie w motoramie w warszawie i trwało to ok 2tygodni jeżeli trzeba bylo sprowadzic ale duzo czesci mieli na miejscu niewiem jak do Gilery ale do Cagivy tak,

a kiedy to było? może w innych czasach co ja (2001-2003).

poznałem jeszcze kilku innych kolesi, którzy mieli z Motoromą taką samą sytuację. nie mówiąc o tym, że co mi jedną rzecz serwisowali, to drugą psuli!

 

poza tym wielkim plusem bylo to ze ladnych 50 5 lat temu nie bylo u japonskich producentow Yamaha DT50...szkoda słow ,Honda MTX tym bardziej kawasaki zadnej chyba nie miało (mowie o enduro) a Cagiva śliczny design i jeszce lepszy silnik:)

tutaj masz bezdyskusyjną rację. choć w moim przypadku to było akurat 125cm.

najpierw kupiłem, a potem pomyślałem o częściach zamiennych :D.

 

A powiedz mi sql ze jadac np Honda Civic (przyklad) i widzisz 7 to nie zazdroscisz i sam z checia bys sie do niej przesiadl gdyby Ci zaproponowano...A Ducatii można porownac do Lancii bardziej niz do Alfy...Oczywiscie oprocz 999 bo to juz bardziej Maseratii:)

no - ale jak porównujesz, to przynajmniej sprawiedliwie.

do 7ki przyrównaj np. Impreze, lub Lancera Evo (Suprę?).

zdecydowanie wybrałbym japonię :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż - podstawówkę mam już za sobą.

dałem to jako przykład podejścia do ludzi. jeśli nie wiesz, co to jest motogp, to nie musisz ładować tutaj swoich głupich uwag. rozumiem, że ciebie nic nie podnieca, tak?

 

Kolego grzeczniej troszke! Ja wiem zes ze stolycy ale na forum obowiazuje kultura...Proponuje wiecej wyrozumialosci dla innych pogladow.

 

 

 

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...