Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Kompresje to sprawdza się przyrządem do tego przeznaczonym "manometrem" a nie kopką. Druga sprawa to nie zdejmuj cylindra na pałę, bo uszczelki pod głowicę zwykle są jednorazowe.

Może być inna ale musi mieć identyczne parametry których niestety nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Do rzeczy od razu:) Jako że wstawiam silnik od Yamahy DT 50 Mx (powietrzak) do simsona, muszę rozgryźć na nowo instalację. Zapłon mam taki :http://img11.tablica.pl/images_tablicapl/76139599_1_644x461_zaplon-electronic-yamaha-dt-80-50-mx-lc-plonsk.jpg dodatkowo moduł CDI no i cewkę WN. Teraz chodzi mi o podłączenie kabli. Z silnika wychodzą 3: jeden od cewki zasilającej CDI, drugi od impulsatora i trzeci od cewki od świateł. Od modułu wychodzą 4. Jeden jest pod cewkę, jeden pod impulsator, jeden pod masę(czarny pewnie) i jeden do cewki WN(pomarańczowy?). Czyli dobrze kombinuję jak to podłączyć?

Kabel od cewki zasilającej CDI złączyć z kablem o odpowiednim kolorze przy module. Tak samo z kablem od impulsatora? I czy czarny to jest masa napewno?

I jeszcze jedno. Czy mogę zastosować cewkę WN np od simsona? Ewentualnie od jakiegoś innego moto czy spasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Przepraszam jeśli było ale ciężko przeszukać niemal 300 stron :). Remontuję Yamahe Dt 80 lc2 i chciałbym jak najbardziej utwardzić zawieszenie przednie wyczytałem o zmianie oleju na gęstszy czy 30w to maksymalna gęstość?

http://allegro.pl/bel-ray-fork-oil-30w-1l-olej-do-lag-amortyzatorow-i4154022545.html

Czy taki olej będzie odpowiedni oraz ile wchodzi na lagę?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam jeśli było ale ciężko przeszukać niemal 300 stron :). Remontuję Yamahe Dt 80 lc2 i chciałbym jak najbardziej utwardzić zawieszenie przednie wyczytałem o zmianie oleju na gęstszy czy 30w to maksymalna gęstość?

http://allegro.pl/bel-ray-fork-oil-30w-1l-olej-do-lag-amortyzatorow-i4154022545.html

Czy taki olej będzie odpowiedni oraz ile wchodzi na lagę?

Z góry dziękuję

366 cm3 na jeden widelec

 

 

 

 

Posiadam dyfuzor Gianelli i tłumik leovince
Jakie są minusy zastosowania takiego układu wydechowego w DT80 ?
Domyślam się że z minusów to zwiększy się spalanie, a jak z żywotnością cylindra i tłoka ? na takim układzie chyba mniej kilometrów się zrobi prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam taki problem

wyjmowałem gaźnik w celu wyczyszczenia i wymiany dysz.Wkladam z powrotem, wszystko jak nalezy tylko uszczekla przepuszcza wiec, wyjalem z powrotem, dokrecilem all, wkladam chce regulowac gaznik lecz wskakuje mi na 8k obrotow. Krecenie sruba od obrotow jak i od skladu mieszanki nic nie daje. wykrecalem ta od obrotow w celu zmniejszenia obrotow ofc az przyadkiem wykrecilem ja calkiem wypadla i zaczely wtedy obroty dopiero spadac. spadly i zgasl.Nastepnie dzwiek jakby ssania bo zaczelo sie cos gdzies przelewac jakbym spuszczal wode z wanny czy cos w ten desen. od tego czasu nie odpala w ogole. brzmi minimalnie inaczej podczas kopania niz przed nieudolna regulacja, bardziej mokry dzwiek jakby. wymienilem swiece i fajke, gaznik tez wyjalem oproznilem z benzyny na wszelki wypadek bo moglo sie za duzo benzyny dostac. dalej nie odpala. Macie pomysly co moze byc nie tak? Nie mam kompletnie zielonego pojecia co moze byc przyczyna i jak sie za to zabrac. Najgorsze jest to, ze chwilowo jest to moj jedyny srodek transportu, a mieszkam poza miastem w lesie, krotko mowiac musze jak najszybciej naprawic pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

pewnie nie czytaliście mojego tematu w innym dziale więc nieco przybliże sprawę.

Jeżeli sprawy finansowe pozwolą to w przyszłym roku planuję kupię pierwszy motocykl. Zacznę robić również prawko ale do tej poty kupię raczej 125cc.

Jako, że jestem wysoki (200cm) to po różnych gdybaniach moja uwaga poszła na turystyki/enduro. Póki co wszędzie w takich przypadkach słyszałem jedno - Varadero, i przyznam, że spodobała mi się ta maszynka ale nie ukrywam, że ciągle myślę o jakimś enduro np. właśnie DT 125 :)

Honda kosztuje więcej niż DT i tu moje pytanie, czy takim DT można śmiało jeździć na codzień po mieście ? Tak głównie będę używał motocykla póki co.

Może ta yamaha nadaje się tylko w teren i nie ma racji bytu jako motocykl na codzień ? Nie ukrywam, że także chciałbym czasem zaliczyć wypad do rodzinnego miasta - ok 100km i tu już pewnie będzie ciężko ale no cóż, ciągnie mnie do tej yamaszki :)

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stary teraz to dowaliłeś jak walkman dla głuchego na gwiazdkę.... a czemu dt ma się nie nadawać na miasto ?? jest tyle stron i opini o tym motocyklu i nie wywnioskowałeś że to zwykły dual sport który jest w zasadzie czymś do wszystkiego , trochę w teren , trochę na drogę , trochę do tego i tamtego......trzeba trochę czytać a nie tylko na leniwca :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakoś nie widuje takich maszyn na mieście. Ale dobrze wiedzieć. Ceny są atrakcyjne.

Z dłuższymi wyprawami pewnie gorzej co.

 

Dobra a przy moim wzroście - 200 cm i wadze ponad 95kg nie będzie ona za mała ? Niestety przy moich warunkach ciężko coś znaleźć i nie wiem czy w ogóle brać ją pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zapytać jaki motor mi Pan może polecić? Mogę wydać 3,5 tys wiem że cudów za to nie ma. Najlepiej coś takiego żeby nie było takich remontów jak w typowych crossach 2t i 4t :) rozglądam się za dt ale nie wiem czy to dobry wybór. Mam 165 cm wzrostu :) POZDRAWIAM :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę wydać 3,5 tys wiem że cudów za to nie ma

 

125 2T duala kupisz przyzwoitego , ale jak oprócz simacza czy tam ogara nic nie miałeś to lepiej by było w sumie zacząć od dt 80...

 

 

Dobra a przy moim wzroście - 200 cm i wadze ponad 95kg nie będzie ona za mała ? Niestety przy moich warunkach ciężko coś znaleźć i nie wiem czy w ogóle brać ją pod uwagę.

 

no będziesz wyglądał jak pudzian na motorynie niestety , z wagą ona sobie poradzi my lataliśmy we 2 jeden 95 kg i jeden 80 i ponad 1 zł szła , ale wzrost może być przeszkodą trudno przez internet powiedzieć , w każdym razie przy 176 cm było ok.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Przeczytałem ten temat troche ale na pare pytań nie znalazłem odpowiedzi. Kupiłem mojej żonie do nauki DT50R z 2005r. jako że ostatnio na dwusuwie jeździłem 20 lat temu i technika poszła do przodu mam pare pytań:

1. co to za ustrojstwo zaznaczone na foto, chyba powinno być podłączone ?

87a0d76b76e1a4b8m.jpg

2. czy lepiej zaślepić podawanie oleju i jeździć na mieszance czy skoro działa niech tak zostanie ?

3. po czym poznać że silnik jest odblokowany ? mam wrażenie że nie ma więcej niż 3-4KM v-max ok 65km/h

4 czy zmiana zębatek wpłynie znacząco na moc ? teraz mam 12-49, jeśli tak to na jakie zmienić ?

5. jaka może być przyczyna że nie zawsze chce się wkręcić na obroty ciepły/zimny blokuje sie ok 7000rmp (świeca mowa BR7HS, poprzednia BR9HS)

6. Wydech Technigas w środku wygląda tak, lepiej wywalić to włókno ?

1d892aab33ee17e7m.jpg

 

z góry dzieki pozdrawiam.

Edytowane przez tadekkierowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...