Skocz do zawartości

Moj sposob na polamane , zniszczone plastiki


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pare rys na szybce oraz reflektorze w mojej RS, zakup nowych to bedize troche spory koszt, a nie chce zeby byly takie pozdzierane i myslalem zeby je jakos wypolerowac, albo odeslac do jakiejs firmy zeby mi to zrobili tylko nie moge nic znalesc z tym zwiazanego.

Myslicie ze da rade usunac rysy z plastiku?

 

Oto fotki rys:

 

http://zapodaj.net/9b9054bc38f3.jpg.html

 

http://zapodaj.net/d5f467f0e5e1.jpg.html

Z gory dziekuje za pomoc :)

 

Ja sie bawiłem tym w zależności od głębokości rys...

 

Lekkie rysy

 

Do głębszych rys

 

Do szkła i poliwęglanu

 

Aczkolwiek chemią to usuniesz naprawdę rysy niewielkie...

A w Twoim przypadku to raczej tylko lakiernik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz tylko o szybach to da sie bez problemu.

Na drugiej focie jest tez zadrapany lakier do plastiku.To akurat tylko lakierowanie naprawi.

Ja grube rysy zaczynam od wodnej 400-tki.Później każda drobniejszą gradacja aż do pasty polerskiej.

Ale potrzebne doświadczenie.

Szybke z kasku to raczej ostrożnie bo po takich manewrach napewno będzie odrobine znikształcać.Sam narożnik szyby owszem.W polu widzenia raczej bym sobie darował i kupił nową.

Dla reflektora nie zaszkodzi.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziekuje wszystkim za pomoc. Lampa i szybka trafia do lakiernika... ja niestety wprawy w takich zabiegach nie mam wiec nie chce popsuc tego bardziej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie... Wiec zamarzl mi akumulator. Naladowalem go na maxa i mial jakies 13.2 volta. Jak kupilem moto to bylo 0 volt. Dolalem tez wodu destylowanej zeby byl poziom, wsadzilem go do moto ale zapomnialem wylaczyc zaplon.... Wiem ze zle zrobilem ale na szczesci nic sie nei stalo. A akumulator zamarzl. W srodku jest jedna wielka kostka lodu ;/ jak rozmarznie to ma 9v. Jak go naladuje to ponad 13 ale ciagle zamarza. A jest u mnie jakies -10 stopni.

Chyba nie powinno tak sie dziac, bynajmniej dla mnie to dziwne. Moze czas na nowy akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziekuje wszystkim za pomoc. Lampa i szybka trafia do lakiernika... ja niestety wprawy w takich zabiegach nie mam wiec nie chce popsuc tego bardziej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie... Wiec zamarzl mi akumulator. Naladowalem go na maxa i mial jakies 13.2 volta. Jak kupilem moto to bylo 0 volt. Dolalem tez wodu destylowanej zeby byl poziom, wsadzilem go do moto ale zapomnialem wylaczyc zaplon.... Wiem ze zle zrobilem ale na szczesci nic sie nei stalo. A akumulator zamarzl. W srodku jest jedna wielka kostka lodu ;/ jak rozmarznie to ma 9v. Jak go naladuje to ponad 13 ale ciagle zamarza. A jest u mnie jakies -10 stopni.

Chyba nie powinno tak sie dziac, bynajmniej dla mnie to dziwne. Moze czas na nowy akumulator ?

 

Sam sobie odpowiedziałeś.Czas na nowy. Ten zamarzał z dwóch powodów; po pierwsze miał słabe stężenie elektrolitu, pewnie sama woda, a po drugie był rozładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam plastiki w podobnym stanie, przy czym jeden (handbar) był pospawany metodą jak wyżej mówione. Czym robić takie szpaclowanie? I czym malować żeby to się trzymało? Powoli się wyuczam robić wszystko na własną rękę, ale zielony jeszcze jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem okazje kleić popękany plastik. To była czasza od skutera.

Od spodu wykleiłem matę szklaną przy pomocy żywicy epoksydowej, na wierzch szpachla do plastików.

Później lakier i było ok. Po półtora roku dalej się trzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...