Skocz do zawartości

Uzywany Nolan N100 czy nowy kask sredniej klasy


Rekomendowane odpowiedzi

Bo myślisz schematycznie, jak większość. Jak turystyka to szczękowiec. A szczękowiec akurat do JAZDY, to najgorsza opcja. Pomijam posiadaczy Golasów czy innych motków z szybą od Ikarusa. Głośny, wielki i ciężki... Nigdy więcej. Owszem ma zalety. Łatwiej o drogę zapytać, splunąć czy fajkę zajarać, jak najbardziej wtedy na tak.

Sam osobiście i z premedytacją zamieniłem szczękę na integrala właśnie wtedy, jak zacząłem jeździć dalej niż nad nasze morze. :)

I nie nazywaj tego wyboru głupim bo przeloty rzędy 700km dziennie na CBR lepiej wykonuje się w lżejszym i cichszym, niż w cięższym i głośniejszym kasku. :cool:

Przecie napisałem, że: "Chyba, że mówimy o turystyce uprawianej na Kawasaki ZX10r czy innym mu podobnym przecinaku :)"

To są kaski zrobione pod turystów a nie zapier…

Jeżdżę od lat i używałem kasków integralnych do czasu aż wynaleźli szczękowce. Dla mnie do turystycznych wycieczek, które odbywamy, nie ma lepszej alternatywy.

Kask szczękowy jest zazwyczaj bardziej komfortowy aniżeli jego sportowy odpowiednik w tym samym przedziale cenowym (nie piszę o poziomie hałasu), łatwiej się wkłada, zdejmuje, można w nim pojechać z otwartą szczęką, co nie raz w upalne dni daje trochę więcej orzeźwienia, otwarta szczęka daje większe poczucie kontaktu z otoczeniem. Jak już wspomniałeś łatwiej rozmawiać, czasami można się zatrzymać by zrobić szybką fotkę, coś szybko obejrzeć, napić się i wtedy nie trzeba zdejmować kasku by się nie dusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładam kask przy otwartej szczęce, dlatego nie mam problemu z okularami. A co do ceny to chcę kupić we firmie, która ma kilka sklepów i to co mają na stanie chcą sprzedać w tak dobrej cenie. Natomiast to co muszą zamawiać to oczywiście ceny już wyższe. Myślę, że wybiorę nolana. Dziękuję za pomoc.

Rozumiem że nie zakładasz kasku szczękowego z zamkniętą szczęką :). Mam na myśli to, że szczękówa musi przylegać ciaśniej niż się wydaje przy mierzeniu go na stojaco (mechanizmy pracują razem z szybkim ugniataniem policzków, więc wyściółka prędko się podda).

Czy to integral, czy szczękówka - zdejmujemy okulary przy wkładaniu. Jeśli kask nie zrzuca Ci okularów przy wciąganiu na głowę, to jest za duży.

Pochwal się gdzie kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupszej teorii już dawno nie słyszałem. Gdybyś dobrał kask na zasadzie "jest ciasny przy otwartej szczęce", to nie dałbyś rady wytrzymać w nim po zamknięciu.

Poza tym zapominasz o różnych kształtach głowy. Ja również mimo, iż kask przylega ciasno potrafię go założyć i zdjąć bez zdejmowania okularów. Kwestia wprawy i techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam, że temat dobrania kształtu kasku do kształtu głowy Łukasz ma już za sobą. W końcu wybierał kask w sklepie, a nie tylko na obrazkach.

Pamiętaj jednak, że mówimy o dobraniu kasku nowego. Jeśli możesz założyć kask, mają okulary na nosie, oznacza tylko, że dopasował się już do głowy. Mówimy o zupełnie innych sytuacjach, więc nie mieszajmy Łukaszowi w głowie, bo kupi za duży rozmiar. Ja nie chcę go mieć na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeżeli kupujesz kask renomowanej firmy podjechać gdzieś w pobliżu do sklepu i wziąć testówkę. Ja akurat stoję przed wyborem kasku i w sklepie w którym się dowiadywałem chłopaki podeszli do tematu kompleksowo. Żeby się nie śpieszył. Cenę jaką dostanę jako posezonową dostaną taką samą na początku sezonu a dodatkowo obiecali mi załatwić modele które mnie interesują z HJC i SHOEI na tesy, każdy na klika dni żebym podjął najlepszą decyzję.

Może warto też tak spróbować.

Z tym że ja patrzę na Shoei Neotec II/ GT Air lub HJC RPHA 70/90 ale to jest pułka cenowa ok 3000 to może i podejście inne.

 

Ale warto się dowiedzieć u lojalnego sprzedawcy czy nie dysponują testówkami, wtedy będziesz miał pewność jak w nim pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu kolegów tyle opinii ale pewnie po części każdy ma rację. Przymierzałem zwykłego szczękowca, musiałem zdjąć okulary, założyć kask i znowu wsuwać okulary, co było trochę nie wygodne. Przy kasku z otwieraną szczęką nie ma takich problemów. Mój obwód głowy to 60 cm i według producentów pasuje na mnie rozmiar L. I tak jest, M jest ciasny, a XL trochę luźny. Te kaski, które mnie interesują i które mierzyłem idealnie pasują w rozmiarze L. Jak już pisałem zastanawiam się nad Airohem Rev i Nolanem n100-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej idź do sklepu przymierz kask, który ci się podoba a później kup go przez internet taniej.

26 grudnia będą wyprzedaże, na pewno na stronie: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?

Kupisz fajny nowy kask w dobrej cenie. Jak nie teraz to zarejestruj się tam z opcją wiadomości o promocjach, nowościach, to do wiosny z pewnością coś kupisz

w dobrej cenie.

Oto hucznie zapowiadane promocje

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectID=135157077&ViewAction=ViewFaceted&ManFilter=Nolan&FacetValue_Manufacturer=Nolan&CurrencyID=GBP&CurrencyID=GBP&FacetRange_ListPrice=&FacetRange_ListPrice=

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podane wcześniej przez Łukasza i tak były niższe. Jak zresztą pisałem wcześniej, można się było tego spodziewać, bo przecież tego sklepu nie prowadzą ciamajdy które oddadzą za bezcen nowe modele.

To, że sprzedają Schubertha C3 ze zniżką 40%, to żaden wyczyn, bo to kask wyprodukowany przed 2012 rokiem (wychodził od 2009, kto wie jak stare są te skorupy). Przyznaję, jest kilka smaczków (C4 czy X-lite X-1003), ale to jak co roku - stare malowania oddają za bezcen. Przede wszystkim jednak w wyprzedażach wisi cała masa modeli, które już w momencie wprowadzenia na rynek były do niczego (Airoh Phantom, Shark EVO-One, Caberg Tourmax). Bardzo przydatna informacja, z której można wyciągać wnioski, czego NIE kupować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem nolana n100-5 w cenie 1050 zł, lepiej się w nim czuję. Proponowany airoh rev po opuszczeniu szczęki był na mnie dosyć ciasny, tj przygryzałem policzki i nawet w większym rozmiarze tak miałem. Jak w sezonie trochę pojeżdżę to będę mógł coś konkretniej opisać. Kupiłem w Krakowie w sklepie MM Motocykle. Mają naprawdę ekstra ceny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam tego Nolana N100-5 od tamtego sezonu, dokupiłem do niego dedykowany intercom N-Com B910R. Zrobiłem w tym zestawie 14tys.km krótko nadmienię że dla mnie ten zestaw to rewelacja! Kask mega wygodny, na mieście szczena w górę i można promienie słońca na facjatę przyjąć, napić się na chwilowym postoju itp. Intercom bateria trzyma ok 12h, połączony z telefonem, nawigacją np Google Maps, odbierasz rozmowy w trakcie jazdy, słyszysz wskazówki np Yanosika gdzie policja stoi. Ogólnie Bardzo Polecam, mały zgrabny schowany we wnęki w kasku, nie odstaje od kasku jak jakieś inne mega diody, jak ktoś ma szczegółowe pytania to chętnie odpowiem! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...