Skocz do zawartości

Walenie w CBR 1000F rok 91


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie przejezdzilem duzo, zeszly sezon na ZZR600, a teraz nie posiadam nic :cry:

jestem w trakcie szukania. bycmoze zle sie wyrazilem ale wlasnie moj zygzak tak mnie zawiodl to byl rocznik 93 niby 33tys ale 5 wlasciciel i na szczescie, a moze nie moj brachol lecac ok 130kmh mial szlifa bo tloki sie zatrzymaly i kolo tylne zblokowalo. na szczescie to byla autobahna i nic mu sie nie stalo. od tego czasu jestem przewrazliwiony bo to moglo sie zdarzyc w innej sytuacji i moglo sie skonczyc gorzej. to sa tylko moje doswiadczenia i dziele sie z wami, a nie wykluczam tego ze 20letni motor moze jeszcze spokojnie 200 latac, tylko trzeba wtedy bardziej na wszystkie podzespoly zwracac uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial szlifa bo tloki sie zatrzymaly i kolo tylne zblokowalo

ja mechanikiem nie jestem ale silnik nie zaciera sie tak poprostu, choćby miał i 50 lat. Musiał być niesprawny układ smarowania a najprawdopodobnie ktoś zaniedbał kontroli poziomu oleju, podobno w zygzakach tak jest, że jak już sie zapali kontrolka oleju to jest po zawodach bo panewki już dostają. Więc zatarcie to wina niewłaściwej obsługi a nie wieku motocykla. A może jednak sie myle ?? lepiej niech jakaś mądra mechaniczna głowa się wypowie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie bylo nic niepokojaceo, ponoc cos sie urwalo i przyblokowalo, ale nie wiem dokladnie bo tak jak byl zostal sprzedany z powodu wyjazdu(a tak chcialem go wziac ze soba:cry: ).nie jestem zadnym mechanikiem wiec ciezko mi cos konkretnego powiedziec, chodzilo mi tylko ze rozne rzeczy moga sie zdarzyc, nawet takie co dla niektorych wydaja sie byc niemozliwe. teraz zostal mi chyba uraz bo jak utrzymuje dluzej wiekrza predkosc to czasem nachodzamnie mysli zeby cos znowu nie jeblo, nawet jak jade rocznym motocyklem. moze to z czasem przejdzie.

ps. tak jak lekarze zostawiaja rozne przedmioty w ciele pacjetow, tak i mechanik moze zapomniec czegos dokrecic, i wtedy co :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo sie mowi, gorzej robi, jak ci kolo przyblokuje przy 60 to moze zdazysz wcisnac sprzeglo ale przy szybszej jezdzie to juz nie zawsze jest tak pieknie.

nie zycze tobie abys musial sie przekonac czy jestes taki szybki.

 

 

Mi zablokowalo sie koło w poprzedniej XJ przy 90. Z tym, że mi padła skrzynia i to w tak felerny sposób, że wysprzęglenie nic nie pomoglo. Więc rzucalo mną na prawo i lewo, ale się nie wywaliułem... Co prawda 90 to nie 120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...