Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bardzo zależy to wstawie fotki, ja się sugerowałem zdjęciami szyb z tego forum chyba Ledzmar-a ( pozdrowiam ).

Jeśli możesz to wstaw fotki, bo ja się powoli rozglądam. Szukam czegoś co nie popsuje wyglądu a ochroni.

 

Na torwarze w W-wie 25 kwietnia na pewno dostaniesz.Pozdrawiam Maciek2405.

Co jest w Wawie na Torwarze 25 kwietnia?? Pytam bo motobazar jest na Służewcu 18-19 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy mam problem z przednim zawieszeniem ....problem polega na tym ze wycieka olej miedzy goleniami a uszczelnieniami...moze macie jakis pomysł ???? acha i uszczelnienia juz wymieniałem i to 4 razy , za kazdym razem były z innej firmy....a drugie pytanie ....jakie powinno byc cisnienie wstepne w amortyzatorach????

Edytowane przez siwygliwice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki colin!

twoje fotki z pewnością będą przydatne. Nie bardzo jednak zajarzyłem jak zamocowałeś u góry do ramy, tam jest dość mało miejsca, a na fotkach jakoś sie nie dopatrzyłem. Spawacz podpowiada mi, że potrzeba wykonac jakieś objemki aby mocowanie było solidne. Może coś podpowiecie??

Sprawa druga - czy ktoś wie jaki jest wkład do termostatu, gdzie go najłatwiej kupić i jakich problemów mogę się spodziewać z jego wymianą. Wydaje mi się, że wkład nie trzyma , silnik nie może osiągnąć temperatury na postoju, a przy jeżdzie w chłodny dzień też długo osiąga temperaturę nominalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- witam witających ! - też mam zalany MOTUL 5100 10W40 Ester - i pamiętaj eugeniusz_wikira żeby wlać 4l. nie mniej. Rozmawiałem z gościem któremu "mechanik" zalał do połowy okienka (podobno 2,8l jak do Virówki) i nie przejeździł do końca sezonu - sprzedał z uszkodzonym silnikiem, a "pan mechanik" stwierdził, że to nie wina braku oleju, tylko VN-y są takie (!) - Dobrej jazdy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Co do ilości wlanego oleju to proponuję wlewać powoli i np. powyżej 3 litrów patrzeć w "okienko" i dolać do max. Ja jak kupiłem moto i zmieniłem olej to jak wlałem 4 litry to wyszło trochę ponad maximum. W zeszłym roku wlałem niecałe 4 litry tak, żebym mógł widzieć poziom oleju.

Ale to może tylko u mnie tak;)

 

pozdrawiam

 

p.s. 2,8 litra to trochę mało, jak na połowę okienka. Przy prosto postawionym moto to chyba na minimum nawet nie będzie...

Edytowane przez wadir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym użytkownikiem.bardzo bym prosił o podpowiedź jakie oleje zastosować.

NA silniku gdzieś niedaleko wlewu oleju powinieneś mieć wybity rodzaj oleju 10W40 i pojemność 4l.

ja zalewam Motulem 300V 10W40 i jeździ mi się super.

 

Jak lejesz nowy olej to wymieniasz też filtr. W filtrze mieście się ok 200-250 ml oleju więc zalej tak 3,75l, odpal dosłownie na chwilkę żeby przepuściło olej przez filtr, zgaś i dolej resztę. Inaczej może Ci się całe 4l na raz nie zmieścić.

 

Pozdrawiam i radości z jazdy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA silniku gdzieś niedaleko wlewu oleju powinieneś mieć wybity rodzaj oleju 10W40 i pojemność 4l.

ja zalewam Motulem 300V 10W40 i jeździ mi się super.

 

Jak lejesz nowy olej to wymieniasz też filtr. W filtrze mieście się ok 200-250 ml oleju więc zalej tak 3,75l, odpal dosłownie na chwilkę żeby przepuściło olej przez filtr, zgaś i dolej resztę. Inaczej może Ci się całe 4l na raz nie zmieścić.

 

Pozdrawiam i radości z jazdy życzę.

Witam troszkę z innej beczki

Czy Wasze VNy też ciężko odpalają na gorącym silniku ? Ako mam nowe - to może tulejki w rozruszniku / Ma ktoś podobny przypadek ?... POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę z innej beczki

Czy Wasze VNy też ciężko odpalają na gorącym silniku ? Ako mam nowe - to może tulejki w rozruszniku / Ma ktoś podobny przypadek ?... POzdrawiam

Mój jak jest gorący to za bardzo długo nie chce odpalić. Jak go pokręcę tak ze 3-4 sekundy na rozruszniku to w końcu strzela i odpala. Zamierzam się z tym wybrać do mechanika bo bardzo mi się to nie podoba.

 

Czy ktoś ma pomysł (lub wie) jaka może być przyczyna :icon_question:

 

I jeszcze z innej beczki:

Jakiej firmy klocków hamulcowych używacie bo mam wrażenie, że moje się powoli kończą i będę musiał wymienić :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Nie było mnie tutaj odkąd zakupiłem mojego VN-a, ponieważ cały czas na nim jeździłem i nie miałem czasu zaglądnąć na nasze forum. :biggrin:

A tak poważnie to powiem, że motorek pracuje bez zarzutu i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam kolegów !!!!! :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy mam problem z przednim zawieszeniem ....problem polega na tym ze wycieka olej miedzy goleniami a uszczelnieniami...moze macie jakis pomysł ???? acha i uszczelnienia juz wymieniałem i to 4 razy , za kazdym razem były z innej firmy....a drugie pytanie ....jakie powinno byc cisnienie wstepne w amortyzatorach????

 

Sprawdź czy dobrze założyłeś uszczelniacze, ja jak kupiłem swojego ktoś założył odwrotnie a ja tak samo po nim to robiłem, jak rozbierzesz lage założ gume i poruszaj żeby zobaczyć w którą zgarniaolej, ja zakładając sugerwoałem się takim ścieciem kantu jakby to było prowadzenie a tu odwrotnie, pozdrawiam Maciek2405.

 

witam

jestem nowym użytkownikiem.bardzo bym prosił o podpowiedź jakie oleje zastosować.

 

Ja używam tak jak koledzy MOTUL 5000 10w40, możesz też lać MOTUL 5100 10w40. Jak rozmawiałem z innymi kolesiami to leją też zwykłe oleje samochodowe 10w40 i nic się nie dzieje, cena podobna to lepiej lać motocyklowe. Wlewam całe 4 litry. Tylko czytałem ( chyba w Swiecie motocykli ) żeby wymieniać olej po sezonie a nie przed nim, dlatego że zużyty olej ma dużo siarczanów i innych rzeczy szkodliwych dla silnika i pisali żeby nie przepalać.

 

Jeśli możesz to wstaw fotki, bo ja się powoli rozglądam. Szukam czegoś co nie popsuje wyglądu a ochroni.

Co jest w Wawie na Torwarze 25 kwietnia?? Pytam bo motobazar jest na Służewcu 18-19 kwietnia.

 

Przepraszam za pomyłkę , nie jestem z Warszawy, twoja racja oczywiście. Szyby jeszcze nie założyłem ale muszą ją założyć ze względu na interkom, jak ktoś sie zastanawia nad nolan n-com to polecam ja się długo zastanawiałem i muszę przyznać że spisuje się bardzo dobrze ( wczesniej kupilem na allegro za 99,00pln i powyżej 60km/h niec nie słychać ). W tym tygodniu założe szybę i zrobie fotki.

Edytowane przez Maciek2405
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze założyłeś uszczelniacze, ja jak kupiłem swojego ktoś założył odwrotnie a ja tak samo po nim to robiłem, jak rozbierzesz lage założ gume i poruszaj żeby zobaczyć w którą zgarniaolej, ja zakładając sugerwoałem się takim ścieciem kantu jakby to było prowadzenie a tu odwrotnie, pozdrawiam Maciek2405

 

 

witam.Maciek dla Ciebie duze piwko za podpowiedz :banghead: ja jak @ rozbierałem i tak samo składałem i to nie tylko uszczelniacze ale tez zle załozone były zawory te ze sprezynkami w srodku amorka....dzieki wielkie ,a wszystkim szerokich i wolnych od idiotów dróg :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...