Skocz do zawartości

od czego zaczac wymiane elektryki ?


emo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od roku mam wysluzone suzuki gs 750 i chcialbym wymienic w niej elektryke ...

wszystko dziala lecz nie bede ukrywal ze jest w nieciekawym stanie ...

kable pooklejane laczone - nigdy tego nie robilem i czy moglby ktos rzucic rada od czego zaczac i co ew. byloby mi potrzebne ?

dzieki za wszelkie sugestie

 

pozdr

emo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W każdym przypadku postepowanie jest takie samo:

Postaraj się dobrze poznać instalację. Jeżeli masz jej schemat zapoznaj się z nim i zlokalizuj polączenia z niego w motorku. Jeżeli nie masz schematu to rozrysuj to co widzisz najlepiej jak umiesz. Nie ważne czy to będzie fachowy schemat czy takie rysowanki ważne żebyś Ty potrafił z niego odtworzyć połączenia.

Można instalację odnawiać metodą po jednym kabelku. Oczywiście tam gdzie idą całe wiązki później będziesz musiał je posklejać porządnie tasmą izolacyjną. Połączenia konektorowe najlapiej delikatnie lutować. Dość trudno mając nawet zaciskarkę do złączy samemu usyskać pewne i trwałe połączenie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc ! Od kupienia sobie Owners Manual ze schematem oryginalnej instalacji elektrycznej, jesli oddasz do fachowca od elektryki to musisz pilnowac by kolory kabli byly zgodne ze schematem.Mi kiedys fachowiec polozył kable w jednym kolorze, jak coś musiałem grzebnąc to zawsze miałem problem. Sczerze Ci wspólczuję ,bo to cholerna robota.Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...