Skocz do zawartości

wjazd w teren - do lasu: legal czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem scherco bultaco 2.5 z 2000r. niby stary , jednak wazne by zawiszenie bylo ok , silniki sa niewysilone .z 250ccm masz ok 17-20KM wiec dosc trwale

wskakujac na triala , uczysz sie jazdy jakby od nowa ;)

calkiem inna bajka , wystarczy na malym placyku poukladac kilka palet i mozna cwiczyc do woli , jednak 15min. i rece opadaja ;D

20130203_160436.jpg

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,
chciałem zapytać się innych motocyklistów czy osiągneli jakiś kompromis w sprawie:
frajdy na moto po terenach lesistych i przylesistych, a niszczeniu lasów oraz przeszkadzanie zwierzętom.

 

Z jednej strony mając crossa chciałbym polatać po lasach, bo są najciekawszymi terenami, gdzie możemy to robić. Pagórki leśne, ścieżki..
Z drugiej strony lubie wszelkie zwierzęta i uświadomiłem sobie, że rzeczywiście jest to ich dom i chciałbym to jakoś poszanować.

 

Jest mnóstwo argumentów, bo są gorsze problemy dla lasów, jak kusownicy, gdzie lokalni ludzie wiedzą o nich i jakoś nie mają do nich problemów. Ponadto nitki pociągów puszczone przy lesie lub przez las, szosy.. a czepiają się nas moto maniaków.

 

Jednak rzeczywiście lasów jest coraz mniej, zwierzaki sobie spokojnie chcą tam żyć, są u siebie, a hałas z 2t crossa je płoszy, przez co czasami nawet uciekają w stronę i szosy i czasami nawet giną..

Chciałbym to jakoś wypośrodkować, nie jeździć tylko między polami, ale uszanować zwierzynę. Problem śmiecenia u mnie nie występuje. A spaliny chyba las szybko zneutralizuje. Chyba, że nie jestem świadomy jeszcze innych problemów, które tworzymy w lesie ?

Wyczytałem, że w Szwecji czy Niemczech są wyznaczone szlaki offroadowe płatne lub nie. Myślę, że to jest dobry kompromis. Może u nas też coś takiego powstanie, ale musimy skupić się na tym co jest obecnie.

Proszę o wypowiedzi kulturalne, nikogo nie będę moralizował, ani się wtrącał.
Napisałem, ponieważ chciałbym ja osobiście czuć się dobrze i mieć frajdę.
Jeśli też o tym pomyślałeś kiedyś i masz swoje zdanie to śmiało napisz je.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy w plenerze, po łąkach czy lesie nie potrzebujesz wściekłego 2T które słychać na dwa kilometry krecone do odciny.

Zacząłbym od zmiany motocykla na 4T z fabrycznym/ homologowanym tłumikiem. Spokojnie wystarczy żeby się wyszaleć i nie płoszyć zwierzyny w lesie.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie zasada jazdy w offie jest jedna , nikomu i nigdy sie nie zatrzymuj, masz szanse na ucieczkę w lesie, to wiej ...tablice postaraj sie, aby byly nieczytelne...

 

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie zasada jazdy w offie jest jedna , nikomu i nigdy sie nie zatrzymuj, masz szanse na ucieczkę w lesie, to wiej ...tablice postaraj sie, aby byly nieczytelne...

 

dokładnie albo jak masz moto z blachą to sobie tablicę odkręcaj przed wjazdem na miejscówkę , ja jak xr 600 latałem na żwirkę gdzie czasem ganiali to tablicę zakrywałem pokrowcem jak jakiś burek cykał słit focie to gówno mógł zrobić

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...