Skocz do zawartości

Ślady po wyciekach z akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czołem

Latem lekko pociekł płyn z aku (głupki dołączyli za krótki wężyk, a ja za późno się zorientowałem) i zosatwił brzydkie, takie mleczne, ślady na silniku. Czy ktoś wie, jak toto usunąć bez koniecznoścoi rozmontowywania silnika? Silnik nie jest malowany na czarno - jest stalowy.

Dzięki z góry za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Slyszalem ( ale nigdy nie sprawdzilem) ze mozna to wyczyscic jak najtanszym proszkiem do prania. On ma jakas taka substancje chwmiczna ( zapomnialem jak sie nazywa) ktora neutralizuje skropliny.Nie wystepuje ona w tych lepszych proszkach.

 

Pozdrawiam

Wiktor

 

PS

Informacje ta mam od gostka ktory od 45 lat jezdzi na moto i jestem przekonany ze facet wie co mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Slyszalem ( ale nigdy nie sprawdzilem) ze mozna to wyczyscic jak najtanszym proszkiem do prania. On ma jakas taka substancje chwmiczna ( zapomnialem jak sie nazywa) ktora neutralizuje skropliny.Nie wystepuje ona w tych lepszych proszkachquote]

Czołem

Wiecie może jakie proszki wchodzą w grę - E, IXI czy może jakiś inny jeszcze tańszy?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proszki do białego sa bardziej alkaliczne i w dodatku maja wybielacze optyczne. Proszki do koloru sa bardziej łagodne żeby kąpiel w takim proszku wytrzymały barwniki nadające kolory.

Dla mnie bardzo dobrym proszkiem jest wizir do białego nie wiem jek pierze ale jest bardzo alkaiczny ( nie wiem jakie Ph) Bardzo ładnie neutralizuje kwas siarkowy ładnie się przy tym pieniąc. Można go także używać zamiast sody żrącej podczas mycia różnych elementów w płuczce wodnej, pomijam kwestie finansowa takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...