Skocz do zawartości

problemy z rozrusznikiem noznym


Gość kiwigips
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wam!

w mojej MZ ETZ 251 stalo sie cos dziwnego. rano kopalem kopniakiem aby napompowac paliwa i nagle przestalo lapac, poprostu silnik sie nie przekracal mimo ze kopalem kpniakiem. rozpalilem na pych i po jakims czasie znowu mialem kopniak ale przerywal nagle. czy mozliwe ze tak nagle zebatki sie zniszczyly, i ze trzeba rozpolawiac? czy to moze cos mniej powazniejszego? prosze o pomoc. dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby dobrać się do rozrusznika w MZ nie trzeba rozpoławiać całego silnika. Wystarczy ściągnąć pokrywę. A poza tym jeżeli działają wszystkie biegi i skrzynia chodzi bez zarzutu to prawdopodobnie poszła sprężyna dociskająca sprzęgło jednokierunkowe dzwigni rozrusznika lub samo sprzęgło. No ale może Poczekasz na wypowiedź jakiegoś innego użytkownika Mz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze to moze byc sprezyna, bo czasem jak sie tak powoli reka rusza kopniakiem to czuc jak delikatnie zazebia ale nie lapie do konca. mowiac o tym to ze sprzeglem wlasnie chyba w tym samym czasie miallem jakies problemy, luz cieszko znalesc i nie wyszprzeglal do konca. tyle ze znajomy mi powiedzial ze to mogly byc te tryby, ale wtedy jak by sie zerwaly zeby to by bylo slyszec piasek w skrzyni i napewno by mi gdzies po drodze wybuchla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie rozbierzesz to się nie przekonasz. Prawdopodobnie będzie to ta sprężyna lub po prostu zęby sprzęgła są wytarte. A jeżeli ciągnie sprzęgło to będą problemy ze znalezieniem luzu. Póki jest zima ściągnij pokrywę będziesz miał sprzęgło i rozrusznik na wierzchu, jest dosyć czasu aby sprzęt dobrze przeglądnąć przed sezonem.

 

Do zobaczebnia na trasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl to motor z drigiej reki ale od policji. wystawili dokument z przebiegiem pozatym to motor byl w pieknym stanie i wrzystko dziala jak nowka, czyli biegi, praca itd. no nie mysle ze ktos by tam sie bawil z licznikiem w policji ale mozliwe ze osoba od ktorej kupowalem miala znajomosci i to zalatwila. ale wrzystko na motorze bylo orginalne i swietnym stanie. kupilem ja jak miala 5140km przebiegu i wybilo mi 7509km bez zarzutow oprocz tego kopniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam!

w mojej MZ ETZ 251 stalo sie cos dziwnego. rano kopalem kopniakiem aby napompowac paliwa i nagle przestalo lapac, poprostu silnik sie nie przekracal mimo ze kopalem kpniakiem. rozpalilem na pych i po jakims czasie znowu mialem kopniak ale przerywal nagle. czy mozliwe ze tak nagle zebatki sie zniszczyly, i ze trzeba rozpolawiac? czy to moze cos mniej powazniejszego? prosze o pomoc. dziekuje z gory.

 

O ile w 251 jest podobne to jak w 150 to mysle ze to raczej jast zebatka albo polksiezyc Sprezyna jest po ty zeby odbijac a jak nie lapalo to mogly sie po prostu zeby zniszczyc Uwazaj bo to moze sie znajdowac w Twoim oleju w skrzyni a gdyby sie to dostalo w niepowolane miejsca to mogly by byc klopoty.(u mnie pol polskiezyca nie bylo :) ) Ja w swojej etzecie tez wymnienialem caly rozrusznik tj walek, polskiezyc, sprezyna mysle ze z 60 zl to gdziess kosztuje bo ja jeszcze kupowalem okladziny do sprzegla i korek spustu oleju i jeszcze pare dupereli i sie zamknolem w 85 zl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...