Skocz do zawartości

cygańska aprilia sxv -enduro v2 bez kitu


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

elo mordki i laski sklejcie co teraz wykopałem 😄

ogólnie jak pierwszy raz mi zdjęcie ziomek wysłał to byłem pewny że to zwykły singiel a jeden cylinder to atrapa ( w jakims chińskim czopki tak jest , jak mi się przypomni zapodam , silnik jest singiel ale ma dospawany pusty cylinder dla efektu szpanu i lansu żeby wyglądało jak prawilne harlejowskie v2 ) ale nie no serio to jest v2 😄

nazywa się to moto morini kagaroo 350 , podobno jest włoskie , roku produkcji nie znam gdzieś na chyba ścigaczu jest opis modelu , czterosuw  chodzone powietrzem V2 ( jakaś 100% włoska konstrkucja podobno , nie rotax jak początkowo myślałem czyli dramat z częsciami )  ohv podobno ( tak czytałem wałki rozrządu na dole napędzane kołami zębatymi , ale nie rozbierałem go nie wiem ) 2 zawory na cylinder , jeden gaźnik , odpalane kopniakiem ( zapłon CDI bez akumulatora )  niby 28KM .

Rama wygląda na alu , zawias niby marzchoni , ale generalnie jest to zwykły dual -miękki i odczuwalnie ciężki jak sku***n ( mój hyosung 125 waży 125kg suchy to ,, na łapę '' jest lekki jak piórko przy tym )  ma stopki dla pasażra i pełną elektrykę , kierunki i zegary z przodu tarcza z tyłu bęben , łańcuch z prawej strony , starter z lewej ( niewygodne 😞 )

W stanie jest to rokującym na ratunek bo odpala , chwilowo nie jeździ bo w trakcie jazdy próbnej po powrocie do domu pękła linka sprzęgła , chłop co sprzedawał twierdził że dymi jednym tłumikiem ale nic nie zauważyłem i coś tam oleju dolewał , genralnie jest zgnojone ale nie tragiczne , kosztowało tyle co dzisiaj kosztuje zwykły chiński singiel 250 4t więc na upartego jak się silnik rozleci to wsadzić chinola i i tak się opłaca ale wolałbym uratować w ori bo bez kitu dobre jest 😄  tłoki to nie problem dorobić najgorzej będzie jak padnie wał korbowy albo kartery , teoretycznie to jest niewysilony silnik więc jeśli nie był przegrzany albo jeżdżony bez oleju to powinien służyć ..........

jazdę próbną jakąś tam odbyłem ale mega krótką więc narazie się super nie wypowiadam , odpala się to jak sendę , nie czuć prawie oporu na kopniaku , nie wiem czy silnik pleśniawa czy v2 i tak ma być , ale ciężko pali zimny ( trzeba się nakopać ) i co dziwne -nie oddaje nawet jak kopniesz z gazem do oporu 😄  marnie bierze z dołu im wyżej tym ciekawej , o prowadzeniu czy hamulcch ciężko coś powiedzieć wbiłem maks 3 bieg bo miejsca mało i mi się śpieszyło 😄

spróbuje fotki z fejsbuka wkleić zobaczymy co wyjdzie , wrzucę na YT też filmik z odpalenia i pracy na dniach

350244231_756108539633677_91185776433758

350137652_1301050664141158_3205509764712

350252353_1609668996221579_4993819259734

350272273_2567078103430327_7466564326898

349359558_927116475010188_35378934302812

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no po co mi takie bzdety i tak mam chyba nieważne lejce i ciągle nabuzoniony jestem 😄 do latania w Polskę i na bajery do ludzi latem zostaje hujosung a to będzie zwiedzało krzaki 😄 dla mnie to nie jest do końca trafiona opcja bo czuć że to jest ciężkie , napewno ma mokrą miskę i średnia opcja do gnojenia w piaskownicy na grubo , więc będzie lajtowiej 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, Misiek, ale i zazdroszczę Ci i współczuję, bo jakkolwiek coś Ci się zes...a.... nie wiem czy ogarniesz... Te gazniki, hehe....na dzień dobry do rozbierania i czyszczenia... Kopki nie ułam tylko na frezie...

Regulator napięcia jak oruyginalny w mojej Cagivie, typu psujący się jak cholera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jannikiel napisał:

bo jakkolwiek coś Ci się zes...a.... nie wiem czy ogarniesz.

nie będzie tanio i prosto ale panie mamy 21 wiek co 2 szopę stoi tokarka frezarka , tig itp .........koła zębate dorabiają , panewki , u nas jest taki typ w łodzi jarmolinski ( jarmot próchnika sławny warsztat jeśli chodzi o zabytkowe motcykle ) co mnie do xr600 wsadził tuleję cylindrową od ursusa 330 i była mega twarda motocykl mi się znudził i sprzedałem niż coś się stało , więc jakby wał się wysypał to pewnie coś zaradzi nie będzie tanio ale się zrobi ....

zębatki do łańcucha dorabia dixxer , klocki i zaciski można dosztukować , to samo tłoki , największy dramat to będzie jak sypną sięzawory i korby tu najciężej jest coś wyrzeźbić .....

generalnie to nie jest nienaprawialne , tylko naprawialne drogo i nie łatwo 😄

teoretycznie to jest prosty niewysilony piec , jeśli nie dostał w c88e nie był katowany czy tam gnojony to mnie przeżyje ale patrząc na stan i poziom napraw to napewno swoje przeszedł 😄

59 minut temu, jannikiel napisał:

Regulator napięcia jak oruyginalny w mojej Cagivie, typu psujący się jak cholera...

mnie się wydaje że już jest spalony bo przy tych regulatorach nie wolno jeździć bez akumulatora , a aku nie ma nawet śladu po nim nie ma 😄

 

59 minut temu, jannikiel napisał:

Kopki nie ułam tylko na frezie...

to kopie się jak 125 4t w ogóle oporu nie czuć 😄 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki jak w dizlu mają komory spalania hahahhahahha, a glowica płaska... Rozrząd OHV na krótkim pasku rozrządu i krótkich popychaczach, sprzęgło chyba suche bo nie pamiętam... jak będę w domu to sie przyjrzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie jak 125 4t tylko trzeba to szybko kopnąć 

share 

  • Lubię to! 1

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś , ładnie zapala i reaguje na gaz, ale tylny amorek do naprawy, i uwaga- jest naprawialny, trzeba uszczelniacz zakupić odpowiedniej wielkości ( pewnie 40x44, albo 40x 46), nie są drogie na alledrogo- a potem nabić azotem ( wstawić zaworek do nabijania), wsio pod warunkiem, że tłoczysko nie pożarte, przez korozję...a nie to zakupić na wymiar, a sprężynę przerzucić z MotoMorini i tyle..

Faaaaaajjjjnnnnyyyy....

https://www.stein-dinse.biz/advanced_search_result.php?inc_subcat=1&keywords=moto morini 350&categories_id=0&page=3

 

Tu trochę mają części ale do modeli lat 70, ale tarcze sprzęgła chyba też suche..

 

https://www.motomoriniclub.nl/tech.html

ciekawe informacje i usprawnienia

Tarcze sprzęgła Newfren F1519A

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jannikiel napisał:

Michaś , ładnie zapala i reaguje na gaz,

błędne wnioski z filmiku 😄😄 

zapala bardzo kiepsko , szczególnie zimny , milion kopów , kicha w wydech , ssanie nic nie pomaga , niby kopie się lekko ale jak masz zrobić 50 kopów to sięzmęczycz 😄

reakcja na gaz też mułowata na początku jest lekki lag  teraz ogarnąłem że to ma 2 gaźniki a nie jeden 

a młody regulując wolne obroty kręcił tylko jednym 😄

 

14 godzin temu, jannikiel napisał:

ale tarcze sprzęgła chyba też suche..

to dobrze można lać samochodowy olej 😛

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś motor z legendą,bardzo fajny sprzęt i marka,kiedyś wujo miał moto morini 500 twin i pamiętam że fajnie się nim jechała ....gratulacje bo myślałem że następny chinol będzie a tu proszę....włoszczyzna jest bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety , serce mi pękło jak to zobaczyłem , ale wiem że muszę z tym żyć........z drugiej strony mogę laskom mówić że mam prawie ducati 😄😄

ogólnie nie mogę dojść jaki to ori łańcuch powinno mieć , znalazłem jakiś nowy 530 na półce w garażu i od biedy ładnie siada na zębatkach 520 , 525 i 530 mają taką sama długość modułu tylko szerokością się różnią ?

a zimnym i w zboże bo zapomniałem hamulca wyregulować tył 😄

  • Haha :) 1

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...