Skocz do zawartości

Olej w szklankach i siwy olej


Kxf450
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kxf450 z 2008r kupiłem go od znajomego po 2 tyg padł (po przejażce postawiłem pod ścianą po 2h nie odpalil) niby miał być po generalnym ale kolega poszedł po kosztach i wbił tulejkę w cylinder i dał tylko nowy tłok mechanik powiedział że brak mu kompresji głowica była robiona jeszcze raz  pytanie moje czy siwy olej wziol się z tuleji i czy ona przytarta 2sprawa to dużo oleju w szklankach mostki zaworowe łączą jeden wałek z drugim żeby smarowanie było wałków i czy ten olej ma prawo wylecieć z poza układu mostków i zalać szklanki czy nie powinno tak być chce wsadzić nowe uszczelniacze nowy wał korbę cylinder tłok i zastanawiam się czy głowica też będzie do naprawy jeśli jest tu jakiś dobry mechanik proszę o odpowiedź co on by zrobił na moim miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielić się kosztami, tego motocykla z tym znajomym, rozebrac całość i sprzedać części...może dobry nie jestem, ale coś tam dłubię...Jeszcze raz zadaję filozoficzne pytanie, jeśli się nie urywa ułamki sekund na torze MX, to po co kupowac MX ( a na dodatek zdezelowany ? ) ... no ale ja może dziwny jestem, bo mocno niedzisiejszy...

Koszt naprawy, szacunkowo 10 tys +  

Dziękuję , miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym jeszcze wiedzial co to sa "szklanki" w glowicy to moja szklana kula napewno by mi podpowiedziala, ale tak to ciezko zrozumiec o co chodzi. Jesli silnik pali olej, a tego objawem jest siwy dym to powodem moze byc zarowno zle zrobiony remont zespolu cylinder / pierscienie / tlok jak i zuzyta / z;e naprawiona glowica. Co nie jest dziwne w 15 letnim ATV ze sportowym zacieciem. Przed jakakolwiek wymiana trzeba by jeszcze raz silnik rozebrac i pomierzyc i dopiero woczas byloby wiadomo na czym sie stoi. Dodatkowym problemem moze byc elektryka i elektronika ukladu wtrysku i zaplonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...