Skocz do zawartości

Fotoradar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy to prawda ze motocyklisci są bezskarni przed fotoradarami? moj znajomy twierdzi ze fotoradary robią zdjecia tylko z przodu a jak wiadomo motocykl nie ma rejestracji z przodu, jednak internet ma podzieloen zdanie i podobno są takie radary co tez z tyłu robią zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bagiety też potrafią robić pomiar oddalającym się pojazdom. Więc - Yanosik i w drogę 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w 2023 roku, będzie 147 nowych fotoradarów Mesta Fusion RN. – Te dotychczas niespotykane w Polsce urządzenia zostały zamontowane we wsi Egiertowo w woj. pomorskim i Górnej Grupie w woj. kujawsko-pomorskim

Cytat

Francuski fotoradar potrafi jednocześnie namierzyć 32 samochody na 8 pasach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne dzięki systemowi ANPR. Odpowiednie ograniczenie prędkości jest automatycznie przypisywane dla różnych pasów i do każdego samochodu, na podstawie jego klasy. Ale MESTA Fusion RN nie tylko wychwytuje przekroczenia dozwolonych limitów. Umie też wyłapać jazdę: na zderzaku, z prędkością utrudniającą ruch (blokowanie), po buspasie, na zakazie, pod prąd, po chodniku czy pasem awaryjnym (np. kiedy inne auta stoją w korku), przekraczanie linii czy wyprzedzanie z niewłaściwej strony. Sprzęt można skonfigurować do rejestracji naruszenia zakazu ruchu ciężarówek. Francuski przyrząd może jednocześnie rejestrować wykroczenia w trybie zbliżania się i oddalania - ta funkcja jest istotna m.in. ze względu na motocyklistów.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8660891,fotoradary-2023-mandat-predkosc-gitd-zdjecie-lokalizacja.html

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jedno takie urządzenie jest w stanie "obsługiwać" całe skrzyżowanie z kilkoma pasami ruchu z każdej strony. 147 takich urządzeń w skali kraju to już spory big-brother rejestrujący kilka tysięcy wykroczeń na dobę ... każde... a mamy przecież jeszcze całą masę innych instytucji dybiących na kierowców jak IDT, GDDKiA.

pis od początku swoich rządów puszcza oko do milicji stale fundując im kolejne podwyżki pensji, obniżki wieku emerytalnego, nieoznakowane "pościgówki", odcinkowe pomiary, drony i inne pegasusy. Wystarczy jeszcze dać im tylko dostęp do oprogramowania namierzającego telefony GSM i sam na siebie zarejestrujesz wykroczenie jak ci GPS zarejestruje żeś ciągnął 160km/h Siekierkowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piasek80 napisał:

Jak widać jedno takie urządzenie jest w stanie "obsługiwać" całe skrzyżowanie z kilkoma pasami ruchu z każdej strony. 147 takich urządzeń w skali kraju to już spory big-brother rejestrujący kilka tysięcy wykroczeń na dobę ... każde... a mamy przecież jeszcze całą masę innych instytucji dybiących na kierowców jak IDT, GDDKiA.

pis od początku swoich rządów puszcza oko do milicji stale fundując im kolejne podwyżki pensji, obniżki wieku emerytalnego, nieoznakowane "pościgówki", odcinkowe pomiary, drony i inne pegasusy. Wystarczy jeszcze dać im tylko dostęp do oprogramowania namierzającego telefony GSM i sam na siebie zarejestrujesz wykroczenie jak ci GPS zarejestruje żeś ciągnął 160km/h Siekierkowskim.

Qufa, wlasnie wypierdölilem przez okno komorke !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piasek80 napisał:

Jak widać jedno takie urządzenie jest w stanie "obsługiwać" całe skrzyżowanie z kilkoma pasami ruchu z każdej strony. 147 takich urządzeń w skali kraju to już spory big-brother rejestrujący kilka tysięcy wykroczeń na dobę ... każde... a mamy przecież jeszcze całą masę innych instytucji dybiących na kierowców jak IDT, GDDKiA.

Czekaj, czekaj.. ale coś mi tutaj nie pasuje.. Czyli jak Kali łamać obowiązujące przepisy to dobrze, ale jak Kalego na tym złapać to źle?

żeby nie było, jeżdżę motocyklem więc święty nie jestem jeżeli chodzi o przepisy, ale żalenie się na to że państwo egzekwuje przepisy? żeby to jeszcze jakieś dyskusyjne przepisy były o jakimś LGBT czy coś, ale tutaj chodzi bezpośrednio o bezpieczeństwo na drodze.

Więc ja rozumiem że Tobie się nie podoba że uszczelniają sprawy łamania przepisów na drodze, ale narzekać z tego powodu? Raczej się ciesz że jest tych fotoradarów tylko tyle a nie więcej... 

Instytucje nie "dybią" na kierowców, tylko kierowcy cały czas próbują się przesmyknać obok obowiązujących przepisów. Coś to na odwrót masz zrozumiane... 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:


Sprawdzałeś jak fotoradar działa?
 

Ostatnim razem karnalem sie wokol komina wlasnie z Francy do Tarifa, potem do San Sebastian  i z powrotem do Francy. Kilka razy blysnelo od przodu i kilka od tylu ale nic nie przyszlo !  

Francowaci obnizyli predkosc z 90 km/h na landowkach na 80 km/h wiec zbytnio mi to nie lezy. Rownie dobrze moge z ta samo predkoscia smigac po Szwajcari gdzie trasy powiedzmy sobie sa bardziej widowiskowe i mam tam mete......

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi w `19tym w Grecji mieli stłuczkę autem z wypożyczki z ich winy. Awantura na drodze z policją, awantura w wypożyczalni, awantura z ubezpieczalnią, a że to ostatniego dnia było to po godzinie siedzieli już w samolocie i "fakali" kalimerom przez okienko dumni że mogą im nadmuchać. `20ty był c19, `21szy CHR samochodem a w `22 znów zapałali miłością do Hellady i wygody samolotem. Już na lotnisku w okienku gdzie pan celnik klepał pieczątki wszyscy na prawo a pan... pan uda się na lewo. Generalnie były to ich najdroższe wakacje.

Mi 2 lata temu cyknęło w DE na autobanie, po 2 tyg. przyszło. Po polsku nawet... ale że całe 25 ojro to "z radością" przelałem na wskazany nr konta co zamykało całe postępowanie. Nawet nie wiedziałem że na autostradach w DE są tak niskie stawki (za 18km/h przekroczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ja dostałem zdjęcie z Espania ale że auto z wypożyczalni to poinformowani mnje ze przekazali dokumenty do Policji i mam czekać na kontakt ……. czekam juz drugi rok emoji1787.png

Spoko, przyndzie !  🤣

10 godzin temu, Piasek80 napisał:

Znajomi w `19tym w Grecji mieli stłuczkę autem z wypożyczki z ich winy. Awantura na drodze z policją, awantura w wypożyczalni, awantura z ubezpieczalnią, a że to ostatniego dnia było to po godzinie siedzieli już w samolocie i "fakali" kalimerom przez okienko dumni że mogą im nadmuchać. `20ty był c19, `21szy CHR samochodem a w `22 znów zapałali miłością do Hellady i wygody samolotem. Już na lotnisku w okienku gdzie pan celnik klepał pieczątki wszyscy na prawo a pan... pan uda się na lewo. Generalnie były to ich najdroższe wakacje.

Mi 2 lata temu cyknęło w DE na autobanie, po 2 tyg. przyszło. Po polsku nawet... ale że całe 25 ojro to "z radością" przelałem na wskazany nr konta co zamykało całe postępowanie. Nawet nie wiedziałem że na autostradach w DE są tak niskie stawki (za 18km/h przekroczenia).

Pytanie tylko jak ta fure mieli tam ubezpieczona ? 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...