Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie planuje kupić pierwszą maszynę cross lub quad pojemność 125 - 200. Mam 16 lat i 174cm wzrostu, myślałem o jakiś budżetowych konstrukcjach np. Bashan150 lub RFZ 125. Możecie coś polecić lub doradzić było by miło. 

Budżet: 2000 - 3500 zł

(Mogą być jakies chińczyki ale żeby nie psuły się co 2 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy realistami.

Twój budżet pozwala na zakup jako-takiego chińskiego skuterka o pojemności 50cm3 który po wstępnym ogarnięciu zapewni w miarę bezawaryjną eksploatację nawet i przez sezon cały. Może nawet 125cm... Ale cross/enduro/quad o takich pojemnościach ... żeby to ręce i nogi miało - szczególnie na rozpoczęciu sezonu ogórkowego - minimum 2x tyle i mówię tu o górnej granicy finansowej którą podałeś.

Żeby nie było - oczywiście da się kupić jakiegoś quada 200cm (klona bashana) w okolicach 3 tys PLN tyle że w rozmiarze pierwszokomunijnego dzieciaka ... gdzie po kilku stówach nakładu nawet tym pojeździsz. Pytanie ile bo zazwyczaj właśnie takie maszyny były w założeniach dla 30kg pierwszokomunisty a upalał tym "tato" ważący 130...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej kobicie kupiłem okazyjnie Suzuki DR 125 z papierami za 2700, do nauki jazdy, oczywiście trzeba było jeszcze trochę pieniędzy zainwestować, bo był trochę nieogarnięty, nowy regulator napięcia od H-D, tłumik od Triumpha StreetTripla, łańcuszek rozrządu, luzy zaworowe, olej, filterek,kierownica deko wyższa, pare dodatkowych groszy kosztował, ale jest tak fajny i przyjemny do jazdy, ze zostanie "w rodzinie" hehehehe...

Ostatnio uruchamiałem tez Rometa K125, zaglądałem do silnika motorek ma przebieg ponad 8000 km, nie za bardzo było sie do czego przyczepić, zrobiłem co trzeba, a potem rundkę, po terenie, czy wszystko sie udało, i powiem, że po założeniu terenowych opon, i mimo mikrych skoków zawieszenia, dość dzielnie poczyna sobie w terenie udało mi się jechać po dziurach 75km/h hehehehe... do scricte terenowych zastosowań, ja jeszcze bym go przerobił...

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piasek80 napisał:

Bądźmy realistami.

Twój budżet pozwala na zakup jako-takiego chińskiego skuterka o pojemności 50cm3 który po wstępnym ogarnięciu zapewni w miarę bezawaryjną eksploatację nawet i przez sezon cały. Może nawet 125cm... Ale cross/enduro/quad o takich pojemnościach ... żeby to ręce i nogi miało - szczególnie na rozpoczęciu sezonu ogórkowego - minimum 2x tyle i mówię tu o górnej granicy finansowej którą podałeś.

Żeby nie było - oczywiście da się kupić jakiegoś quada 200cm (klona bashana) w okolicach 3 tys PLN tyle że w rozmiarze pierwszokomunijnego dzieciaka ... gdzie po kilku stówach nakładu nawet tym pojeździsz. Pytanie ile bo zazwyczaj właśnie takie maszyny były w założeniach dla 30kg pierwszokomunisty a upalał tym "tato" ważący 130...

 

 

A jakby powiększyć budżet do 5k to co byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...