Skocz do zawartości

mój pierwszy motor


gbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam 31 lat, nigdy nie jeździłem motorem, potrzebuje kupić motor do pracy (ok 31 km w dwie strony). Zależy mi aby mało palił, ma to być oszczędność, ale tez i przyjemność. Skutery odpadają, myślę nad 125 cm3 np. Romet k125 albo jakiś Junak? Co polecacie?

 

Budżet to ok 5000 zł. Mój wzrost to 170 cm waga 55 kg.

Oprócz pieniędzy na jednoślada, to jeszcze muszę dokupić jednorazowo:

-kask - liczę z 500 zł? Czy kupić od razu spodnie i kurtke?

-podatek, przerejestrowanie

-ubezpieczenie - ok 200 zł rocznie?

-przegląd - ok 100 zł?

 

Rozumiem, że jak jest śnieg to się nie jeździ, ale np. jak jest lekki mróz a nie jest ślisko to można?

 

Proszę o wyrozumiałośc i porady

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal  - 30 km w jedna strone. Nie ma znaczenia w gruncie rzeczy jakiego bzyka mozesz wybrac w klasie 125 ccm, wszystkie one daja gwarancje dowiezienia cie w obie strony bez przeszkod jesli sa w dobrym stanie technicznym. Jezeli bedziesz dbal o ten motockl to ludzie jezdzacy na nich maja przejechane do 40 tys miedzy remontami, a moze da sie i wiecej.

Jesli chcesz jezdzic w zimie ( ale nie po sniegu czy lodzie ) to bym rozwazyl opcje skutera, ktory ma lepsza oslone przed zimnem niz motocykl. Ma rowniez wiecej komplikacji w ukladzie napedowym ale jest to do ogarniecia jesli masz jakies zamilowania mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i czemu nie skuter? 

Denerwuje mnie ich dźwięk. I to tak średnio też wygląda.

 

Cytat

 Nie ma znaczenia w gruncie rzeczy jakiego bzyka mozesz wybrac w klasie 125 ccm

Tylko w tej cenie pewnie są takie co się mniej psują albo więcej. Za 2000 zł też pewnie mogę coś kupić... 

5000 zł to chyba jest ok? Jakie wtedy modele byście mi doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR-ka  to jakby droga przez las do pracy wiodła, na miasto do może honda CG125, dźwięk nie najgorszy w 125, dała radę Lublin-Kazimierz w dwie osoby, (gumy w niej lepiej nie łapać, wymiana dętki na Śląsku to całą epopeja była ;)) przez te 30tysi nic nie nawaliło, były paciaki, szlify i shimmy tez się zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 16:51, KLAUDIUSZ napisał:

31 km w dwie strony czyli ok 15 km w jedną ….. KaeS nie spamuj bo odpoczniesz emoji1787.png

Godzine temu wrocilem z pracy i odpoczywam lezac na kanapie !  I nikt mi tu odpoczynkiem grozic nie musi !  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 abo suzuki, tylko, imho,  nie DR a raczej marudera, przy twoim wzroście nie będziesz wyglądał jakbyś na kocie siedział ;)

(chyba że lubisz grzebać, tudzież dokręcać śrubki, lepić plastiki itp. to bierz chińczyki- romet czy junak,  jeden wuj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...