Skocz do zawartości

Awaria-uruchomienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczorajszego dnia chciałem sobie odpalić moto (dokładnie to yamahę r125 z 21 roku) przekręcam kluczyk na ON a tu na ułamek sekundy zapala się wyświetlacz i parę kontrolek, a potem nic. Życie trwa przez ułamek sekundy. Rozrusznik nic nie działa. Motocykl był zimowany w garażu przez 3 miechy. Akumulator wyciągnąłem i schowałem w ciepłe i suche miejsce, od czasu do czasu ładowany. Przed zimowaniem motocykl umyłem, zatankowałem. Parę razy odkręcałem przewody od akumulatora, ale to też nic nie dało. Obecnie już nic nawet na ułamek sekundy się nie wyświetla. Nie wiem co może być przyczyną, jedyną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że gumowa osłonka od przewodu + lekko zeszła i widać miedź. Przewody są osłonięte oczywiście po całej ich długości oraz osłonięte nad haczykami (takie kapturki) i właśnie w okolicach czerwonego kapturka (w środku) lekko zeszła osłonka. Miedź pokazuje się podczas mocniejszego odsłonięcia osłonki. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czerwony przełącznik na prawej stronie jest w pozycji włączenie, pompa paliwa działa (robi bzzzzuuuut) ? Nagraj dokładny filmik , co się dzieje,  powoli, bo to może byc błahostka... chyba, że motocykl ma immo i bateryjka wysiadła w transponderze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl kompletnie nie żyje, nic się nie wyświetla, nic nie słychać. Jest tak jakby akumulatora w ogóle nie było

 

2 godziny temu, lysy76 napisał:

Masa sprawdzona?

Jak to sprawdzić? Jestem w tym kompletnie zielony, bo dopiero zaczynam przygodę

Edytowane przez M4rcin2703
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisane, posprawdzać bezpieczniki, styki czy nie zaśniedziałe (ewentualnie przeczyścić, nawet sprayem do styków popsikać), kostki czy się nie porozpinały. Pozostaje jeszcze zakup próbnika prądu do samochodu/motocykla, koszt 10-20 zeta i posprawdzanie instalacji po kolei po kablach zaczynając od akumulatora, jak znajdziesz miejsce w którym gubisz napięcie to powinno być już z górki.

Edytowane przez KamilBar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...