Skocz do zawartości

Jaki pierwszy motocykl motor 2023


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PolskaCebula napisał:

 

Akurat tego Triumpha to tylko dla kontrastu wrzuciłem 🙂

Bardziej zależy mi na wygodnej pozycji i średnim przyspieszeniu, niżeli leżenie na moto ze skrzywionym kręgiem szyjnym i zajebistym przyspieszeniem.

 

Widzę, że zakochałeś się w Triumphach także dziękuję za odpowiedź, była bardziej pomocna niż inne wypowiedzi w tym temacie 🙂

 

A siedziales na nim wogole ? Akurat tak sie sklada, ze mam przetestowane prawie wszystkie modele Triumph'a itylko na jednym pozycja mi sie absolutnie nie podobala mianowicie na Daytony 675 !  Jestem od Ciebie 16 cm wyzszy, wiec jezeli mi siedzialo sie na nich dobrze, to mysle, ze i Tobie bedzie wygodnie, tyle, ze faktycznie trzeba sprobowac, czego Ci polecam !  

Na wszystkich siedzi sie bardzo wygodnie, niema zadnego lezenia, no chyba, ze sam chcesz !

Niewiem jaki nastepny motocykl bym kupil ale Triumph zawsze byl blisko, swietna robote raobia ! Karnij sie czy nawet starym Sprintem ( Tom Cruse Mission Impossible 1 ) Nastepca Sprint ST czy nawet Daytona 600 lub Daytona 650 Daytona 955 i 

I wtedy bedziemy mogli pogadac.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cwic napisał:

Ok teraz rozumiem i w sumie racja, jak rysować to po mniejszej wartości. 

@Buber Moje stwierdzenie o błędzie logicznym w żadnym wypadku nie było atakiem, popatrzyłem na sprawę pod innym kątem. Po prostu taki jestem piszę co myślę, ale też nie trudno mnie nakierować na prostą przy dobrych argumentach. Przyznaję że nie myślałem o obcierkach, wywrotkach i innych przypadkach... racja warto je wziąć pod uwagę. Przemyślę sprawę.

Bogaty nie jestem, ale biedny też nie. Nie jestem na emeryturze i nie jestem też młodzikiem, dużo pracuję i mam oszczędności które mogę częściowo przeznaczyć na moto.

30k to raczej granica zaporowa, wstępnie było 20 które mocno naciągnąłem do 30. Uważam że to całkiem spory budżet jak na pierwszy motocykl i wystarczy na 2 może 3 lata, gorzej będzie z czasem bo mam 3ke (jeszcze nie dorosłych) dzieci.

Adam

Looz, nie chodzi o ataki, tylko o rozmowę.

Z moich osobistych obserwacji mi wychodzi że większe znaczenie ma styl/model jeżdżenia. Bo paciaki się zdarzają zawsze, i to jest do ogarnięcia. Ale autentycznie 3 razy na własne oczy widziałem sytuację gdy motocykliści (bardziej i mniej doświadczeni) zmieniali styl jazdy z czopera na nakeda czy na turystyka. I to jest poważna zmiana. I dlatego jak się zaczyna, to nie warto się nastawiać "ooo, to będzie mój moto i tak będę zawsze jeździł!" bo naprawdę BARDZO często się zdarza że wyobrażenia i realia się różnią.

Stąd - kup coś czego nie będzie Ci (bardzo) żal przewrócić ani zmienić na inny model. Osobiście wydaje mi się że wykładanie 30k na pierwsze moto to bardzo gruba przesada. Osobiście uważam że moto za 8-10k w ZUPEŁNOŚCI spełni Twoje oczekiwania, a nawet gdyby takie moto miało problemy technicze, to a) zostaje Ci wielka nadwyżka na mechanika, b) nabierzesz cennego doświadczenia, c) życzył bym Ci żebyś zrobił więcej niż 5-6k km w sezonie. A co to za dystans np. dla samochodu? 

Naprawdę motocykle to inny segment niż wszystkie inne pojazdy, chociażby dlatego jak się ich używa - w 99% rekreacyjnie. I tylko BARDZO mały procent motocyklistów naprawdę wykorzystuje w pełni ich możliwości stąd (cały czas, moja opinia) nie ma sensu wyskakiwać z większej kasy.

Pojeździsz, zobaczysz, poczujesz i WTEDY będziesz o wiele lepiej wiedział co Ci bardziej spasuje. 

Szerokości 🙂

(idę szukać opon, wiosna już za pasem!)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Buber napisał:

(idę szukać opon, wiosna już za pasem!)

Polecam Metzeler Roadtec 01

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ks-rider napisał:

Polecam Metzeler Roadtec 01

 

🙂

Nyet, będzie Angel GT2 😄 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...