Skocz do zawartości

Jaki pierwszy motocykl motor 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to od razu zapytałbym o logistykę, materiały eksploatacyje ect... Pół biedy, jeśli silnik jest np. kopia Hondy CB 500, że dostaniesz wszystko, filtr oleju, łańcuch rozrządu ( nie gumę od majtek, tylko porządnej jakości), tarcze sprzęgła... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze moto w życiu nie kupuje się nówki! Chyba że kasa nie jest limitowana, to wtedy czemu nie... ?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 20:52, Stefan Kowalski napisał:

Czemu nie R1? Trzeba realizować marzenia. Motocykla nie kupuje się z rozsądku.

 

W dniu 8.03.2023 o 21:48, Stefan Kowalski napisał:

To oczywiście straszne, ale czy motocykliści giną głównie na litrach, czy na mniejszych pojemnościach niekiedy też?

Idąc tym tropem to początkujący powinien kupić 125, albo absolutnie warunkowo 250. A nie tam jakieś 600 ogląda.

 

W dniu 8.03.2023 o 19:43, PolskaCebula napisał:

Dzień dobry motobandytom,

 

Chciałbym zacząć swoją karierę z motocyklami lecz bez odpowiedniej wiedzy nie zaspokoję swoich pragnień, tudzież zwracam się do Was, motomaniaków, z prośbą o poradę:

Płeć: M
Waga: 80kg
Wzrost: 170cm
Doświadczenie: Zdane KatA

 

Mógłbym spytać: "Jaki motocykl jest teraz na topie dla nowych kierowców?" jednak tego nie zrobię gdyż widzę na forum wyraźną opiniotwórczość ze względu na posiadaną "stajnię" motocykli u różnych handlarzy.

Moje pytanie brzmi: "Pierwszy motocykl dla mnie bym się nie zabił, a jednocześnie czerpał przyjemność z jazdy, tj. duże przyspieszenie na asfalcie, jak się rozpędze to chcę zahamować na asfalcie, łatwość kierowania na asfalcie, nie chcę się męczyć przy długich podróżach 3h z plecakiem + jakby potrafił delikatnie w szuter to lepiej".

Marzeniem jest: Yamaha YZF-R1 (5. generacja)
Budżet wynosi: Pudełko zapałek
 

Na oku:
Triumph Sprint '99
Yamaha FZS Fazer + owiewki
Yamaha R6
Suzuki SV650s
Yamahy Thundercat
Yamaha TDM
KAWASAKI 600 NINJA zx6r

Jezeli juz mialby byc ktorys z tych ktore wymieniles, to ja osobiscie sklanial bym sie ku Triumph'owi Oprucz TDM,

to wszystkie eda raczej za mocne ( lacznie z Triumph'em ). Poszedl bym inna droga, kupil cos z dobra pozycja dla kierujacego ( Triumph 🤣 )

Zdlawil bym do 35 kW a po dwoch latach sciagal blokade

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Buber napisał:

Na pierwsze moto w życiu nie kupuje się nówki! Chyba że kasa nie jest limitowana, to wtedy czemu nie... ?

A nie jest to błąd logiczny czasem? Nie znasz się to kup używkę. Przecież to sensu nie ma, jak już poznam pierwszy motor to wtedy zakupię większą używkę, bo już coś będę wiedział.

Mam 30k na Benelli starczy.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cwic napisał:

A nie jest to błąd logiczny czasem? Nie znasz się to kup używkę. Przecież to sensu nie ma, jak już poznam pierwszy motor to wtedy zakupię większą używkę, bo już coś będę wiedział.

Mam 30k na Benelli starczy.

Raczej nie chodzi i znajomość moto ale o to, że łatwo pierwszy motocykl uszkodzić. Pierwszy motocykl = brak doświadczenia w kierowaniu. Parkingowy paciak czy inna wywrotka może się łatwo przydarzyć. Kupujesz używkę, uczysz się jeździć, nabierasz doświadczenia i po jakimś czasie zaopatrujesz się w nówkę z salonu. No ale nie jest to prawda objawiona. Każdy wybiera sam.

Edytowane przez jarenty
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci wyjaśnił.

A poza tym, dla kogoś kto nie jeździł jeszcze na moto, to jest taka sytuacja że czasem się okazuje że ten typ moto który Ci się marzył (czoper, enduro, naked, cokolwiek) nie do końca jednak jest tym czego potrzebowałeś. Porównaj to do człowieka który nie jeżdżąc nigdy samochodem wymarzył sobie kabrio a tak naprawdę okazało się że kręcą go terenówki. Więc dlatego pierwsze moto jest właśnie tym - wstępem. Gdzie uczysz się jak to jeździ, z czym to się je i jakie są tego rodzaje. A potem wiesz. I dopiero 3-4 moto daje Ci takie 100% satysfakcji że to jest to (plus minus oczywiście, to nie matematyka).

 

A tak przy okazji, to nie jest błąd logiczny czasem, napisać pytanie na forum a potem krytykować rozsądne odpowiedzi? Przecież to sensu nie ma - albo wierzysz nam, że coś tam o motocyklach wiemy, albo nie? (przy czym nie jestem forumowiczem "anonimowym" a moto mam od kiedy dało się prawko zrobić - 18 roku życia).

Także powodzenia i radości na drodze. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka zdała na prawko, dostała uzywane auto po handlowcu, zadowolona itd, pierwszy tydzień:
- jebła w mój rower w garażu
- cofają w centrum handlowym jebła Pana lekko w zderzak
- parkując źle obliczyła i zarysowane nadkole

No więc jak nie masz doświadczenia (kurs nie starczy) to lepiej używka, przynajmniej jak walniesz parkingówke czy mała wywrotka to nie będzie tyle płaczu nad uszkodzeniami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

Córka zdała na prawko, dostała uzywane auto po handlowcu, zadowolona itd, pierwszy tydzień:
- jebła w mój rower w garażu
- cofają w centrum handlowym jebła Pana lekko w zderzak
- parkując źle obliczyła i zarysowane nadkole

No więc jak nie masz doświadczenia (kurs nie starczy) to lepiej używka, przynajmniej jak walniesz parkingówke czy mała wywrotka to nie będzie tyle płaczu nad uszkodzeniami.

 

Klod, 

czekaj, czekaj, 

mam rozumiec, ze pozdaniu egzaminu w panstwowym osrodku nie zdawala u Ciebie ? ? ? 🤣

Jestes bardziej lekkomyslny niz moglem przypuszczac ! ! ! 🤣

Moja przyszla tez na poczatku swojej kariery i mowi, chodzcie do pokoju.

Rozmowe rozpoczela od:

- Kochani Rodzice !

Przerwalem i mowie, dobra w co walnelas ? 

Mloda w szoku i;

- a skad wiesz ? ......

Lekko przerysowala prawe tylne nadkole.

 

🙂

10 godzin temu, cwic napisał:

A nie jest to błąd logiczny czasem? Nie znasz się to kup używkę. Przecież to sensu nie ma, jak już poznam pierwszy motor to wtedy zakupię większą używkę, bo już coś będę wiedział.

Mam 30k na Benelli starczy.

Sluchaj co Ci bardziej doswiadczeni moturzysci gadojo 1

Na pierwszym wyjezdzie nofka obsunela mi sie stopka i przy znajomych parkingowka - na dziendobry 500 € 🤣To taka malpia zlosliwosc ! 

Powiem tez szczerze - B O L I  ! ! !  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

No więc jak nie masz doświadczenia (kurs nie starczy) to lepiej używka, przynajmniej jak walniesz parkingówke czy mała wywrotka to nie będzie tyle płaczu nad uszkodzeniami.

Chyba że na bogatego trafiło, to w takim razie co kto lubi 🙂 

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

KaeS …… zdawała u mnie, i po Wawie i trasa z Siem do Wawy i w Siem …… no ale spuszczona ze smyczy troszke za pewnie sie poczuła emoji1787.png

He, he, musisz jej zakomunikowac, ze przy nastepnym incydencie dostanie opiekuja, takiego z broda !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Już sie uspokoiła i uważa …… dlatego dostała fure z przebiegiem 390 tysi …… nie szkoda jak obije emoji1787.pngemoji106.png

Moja jak dostala swoje pierwsze auto to juzuwazala

a tu jej Smart

 

Obecnie ma rowniez Smart'a ale juz zupelnie nofka sztuka, przynajmniej 5 lat temu byl !  91 KM !  🤣

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem i w sumie racja, jak rysować to po mniejszej wartości. 

@Buber Moje stwierdzenie o błędzie logicznym w żadnym wypadku nie było atakiem, popatrzyłem na sprawę pod innym kątem. Po prostu taki jestem piszę co myślę, ale też nie trudno mnie nakierować na prostą przy dobrych argumentach. Przyznaję że nie myślałem o obcierkach, wywrotkach i innych przypadkach... racja warto je wziąć pod uwagę. Przemyślę sprawę.

Bogaty nie jestem, ale biedny też nie. Nie jestem na emeryturze i nie jestem też młodzikiem, dużo pracuję i mam oszczędności które mogę częściowo przeznaczyć na moto.

30k to raczej granica zaporowa, wstępnie było 20 które mocno naciągnąłem do 30. Uważam że to całkiem spory budżet jak na pierwszy motocykl i wystarczy na 2 może 3 lata, gorzej będzie z czasem bo mam 3ke (jeszcze nie dorosłych) dzieci.

Adam

 

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 13:31, ks-rider napisał:

 

 

Jezeli juz mialby byc ktorys z tych ktore wymieniles, to ja osobiscie sklanial bym sie ku Triumph'owi Oprucz TDM,

to wszystkie eda raczej za mocne ( lacznie z Triumph'em ). Poszedl bym inna droga, kupil cos z dobra pozycja dla kierujacego ( Triumph 🤣 )

Zdlawil bym do 35 kW a po dwoch latach sciagal blokade

 

🙂

 

Akurat tego Triumpha to tylko dla kontrastu wrzuciłem 🙂

Bardziej zależy mi na wygodnej pozycji i średnim przyspieszeniu, niżeli leżenie na moto ze skrzywionym kręgiem szyjnym i zajebistym przyspieszeniem.

 

Widzę, że zakochałeś się w Triumphach także dziękuję za odpowiedź, była bardziej pomocna niż inne wypowiedzi w tym temacie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...