Skocz do zawartości

Akumulator Yuasa yb16al-a2 ładowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie ładowania akumulatora Yuasa yb16al-a2.

Czy w trakcie ładowania akumulatora, bądź gdy jest podłączony na zimę do ładowarki, trzeba otwierać zaworki (żółte korki) ?  Akumulator ma odpowietrznik  ale nigdzie nie ma informacji czy trzeba korki wyciągać.

yuasa-yb12l-a2-12v-12ah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykla kwasowka, ja korki bym odkrecil ( notabene zawsze odkrecalem ), w razie wyparowania wody destylowanej ta uzupelniasz po prostu, uzywajac wody destylowanej. 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Taki aku ma wentyl (rurka z boku). NIektórzy to robią, bo to w niczym nie przeszkadza, ale może wtedy kwas pryskać. A co do dolewania wody, to tylko PO naładowaniu. Bo gęstość elektrolitu jest inna po naładowaniu. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj korków, nie trzeba, ale jak masz trochę zbędnej kasy to wywal to badziewie mimo że to Yuasa i zainwestuj w akumulator w technologii AGM. Ma wyższą żywotność, nie oddycha oparami kwasu i nie wyleje się w przypadku przewrotki i wiele innych pozytywnych cech w porównaniu z tradycyjnym kwasiakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półśrodki gwarancją ćwierćrezultatów. Jak chcesz zmieniać aku na nową generację to idź od razu w Li-Po. Tylko trochę droższe (a czasem w tej samej cenie) co AGM, a to następny krok w rozwoju technologicznym akumulatorów. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sspoko. 

YTX16 na allegro 5 stów.

https://www.amazon.pl/Skyrich-HJTX20CH-FP-akumulator-rozruchowy/dp/B07CH1313W

na amazonie za 7 stów li-po. Czy warto? Wg mnie warto, ale nie moje pieniądze.. 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma potem do ładowania z altka moto ? Jak wiadomo akumulatory AGM wymagają innych trybów ładowania od prostowników i nie każdym można takie ładować zaś pojazdy wyposażane w nie fabrycznie dużo bardziej zaawansowane systemy monitorowania stanu naładowania akumulatora i samego ładowania w trakcie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piasek80 napisał:

A jak to się ma potem do ładowania z altka moto ? Jak wiadomo akumulatory AGM wymagają innych trybów ładowania od prostowników i nie każdym można takie ładować zaś pojazdy wyposażane w nie fabrycznie dużo bardziej zaawansowane systemy monitorowania stanu naładowania akumulatora i samego ładowania w trakcie pracy.

Mam to lipo od roku i wszystko pięknie bangla. Swoją drogą gdyby firma robiąca aku do motocykli robiła je niekompatybilne z motocyklami to chyba taki pomysł biznesowy by nie wypalił? Prostownik to jedno (i do lipo, jeżeli ktoś chce być baaardzo koszerny to są ładowarki) a układ ładowania w moto to drugie. A po prawdzie, to każdy w miarę nowoczesny prostownik (czytaj  - na bieżąco mierzący napięcie i prąd ładowania, z jakąś logiką która tym rządzi) się nada. Stare ładowarki lejące stałym napięciem i prądem aż do zagotowania aku się nie nadają. 

Czyli - do klasyków starszych niż, nie wiem? 1990? 2000? stosuj standard, a do nowoczesnych motocykli spoko można wstawić nowoczesny akumulator.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piasek80 napisał:

A jak to się ma potem do ładowania z altka moto ? Jak wiadomo akumulatory AGM wymagają innych trybów ładowania od prostowników i nie każdym można takie ładować zaś pojazdy wyposażane w nie fabrycznie dużo bardziej zaawansowane systemy monitorowania stanu naładowania akumulatora i samego ładowania w trakcie pracy.

A w jakim motocyklu chcesz stosować taki akumulator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Buber napisał:

Czyli - do klasyków starszych niż, nie wiem? 1990? 2000? stosuj standard, a do nowoczesnych motocykli spoko można wstawić nowoczesny akumulator.

Do starszych też można "nowszy" akumulator 🙂 A przynajmniej ja w każdej swojej maszynie mam AGM. Nawet w Revere z 1990 roku, to już 5 lat będzie jak tam siedzi taki akumulator. Li-Po też pewnie by bez problemów dał radę. Jedyna różnica to taka, że stare kwasiaki ładowałem zwykłym prostownikiem a do AGM wyposażyłem się w ładowarkę mikroprocesorową. I faktycznie, ma osobny tryb do akumulatorów żelowych i AGM. Jakieś 20 lat temu miałem pierwszą styczność z żelowym, nie wiedziałem, że jego się nie ładuje zwykłym prostownikiem. Skończyło się na rozsadzonym akumulatorze a resztki górnej części obudowy zbierałem po całej piwnicy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak przed zakupem poczytac do jakiego akumulatora jaka ladowarka, bo moze byc BUM ! 

 

Piasek ma tu racje. 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie AGM jezdza od lat w moich starych brytolach z lat 60 / 70 tych i daja rade, kolega mial malego Lipo w swojej BSA i bardzo mu sie podobala bo nie tracila pojemnosci po staniu przez zime, po prostu wiosna odpalal i jezdzil, a w motocyklu nie mial kierunkow i rozrusznika wiec mala pojemnosc wystarczala. Uzywac teraz normalnych kwasiakow to po prostu masochizm. 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wolny Wydech napisał:

A w jakim motocyklu chcesz stosować taki akumulator? 

nie to że chce bo mój kwasiak puki co 2 sezony ma za sobą i dalej bez problemu śmiga choć 2x skonał bo padł nieoryginalny regulator altka. Ale tak np jak w mojej babci, `90 rok ? Z LiFePo miałem styczność przy okazji kamperowania to było w instrukcji napisane aby nie dopuszczać do pełnego rozładowania bo zimą akumulator może zamarznąć a to go nieodwracalnie zniszczy. A tam pyda 200Ah za bagatela 5 klocków 😱

2 godziny temu, Adam M. napisał:

Uzywac teraz normalnych kwasiakow to po prostu masochizm. 🙂

albo pragmatyzm. Najtańsze do popularnych modeli z lat `90tych nadal chyba poniżej 100zł można kupić. Ja do swojej 2 lata temu płaciłem (fakt, po hurcie) 64zł. Zalałem dołączonym elektrolitem, odstało to 2h, zamocowane do moto i ... niechby i teraz w trzecim padł to jak darmo. AGM to juz okolice 250zł a LiFePo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...