Skocz do zawartości

Konsekwencje prawne - kat. AM (jazda manual.)


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, ks-rider napisał:

1. Jedynym zadufanym w sobie w tym temacie jest KS (i jednym z niewielu na forum)

-nie zna polskiego prawa

2. -nie zna prawa w zakresie ruchu drogowego nawet niemieckiego gdzie niby żyje (przykład - dyskusja na temat prędkości minimalnej na niemieckich autostradach)

3. -informacji na temat prawa szuka na forach i na gównoportalach internetowych będących odpowiednikiem plotka, pomponika i innych zamiast w ustawach i rozporządzeniach (poza tym myli te pojęcia)

4. -nie potrafi zadać prostego pytania, gdy dostaje odpowiedź konkretną to wije się jak piskorz i zmienia pytanie na inne, najlepiej jeszcze bardziej niesprecyzowane aby mógł kolejny raz po swojemu interpretować wypowiedź interlokutora i ją przekręcać

5. -nie zna podstaw jezyka polskiego

6. -nie zna realiów polskiej legislacji i nie ma pojęcia, że implementacja dyrektyw unijnych w polsce woła o pomstę do nieba - stąd polskie prawo nie musi (i wielu aspektach różni się) być identyczne jak gdzie indziej w europie

7. ps. skąd teza, że kategoria AM nie może posiadać ograniczenia do kierowania "automatem"?

przeprosisz, jeżeli okaże się inaczej? raczej wątpię bo jesteś totalnym bucem

 

 

1. Co najwyzej moge byc zadufany w swoja wiedze, tak samo jak Ty !

2. Drogie dziecko, to, ze Ty uwazasz ze ja nie znam niemieckiego prawa drogowego, tego nie moge Ci zabronic, Tyle, ze czasami trzeba ruszyc banka ( o ile sie ja ma ) i zastanowic sie jakie pierdöly sie pisze. Aby wytknac komukolwiek cokolwiek, to najpierw trzeba znac przepisy jakie obowiazuja w tym przypadku w Niemczech. Od ponad 16 lat wykladam to na wykladach teori, wiec mozesz wyjsc z zalozenoa, ze jest mi znane.

3. No ale mozesz mnie pouczyc i odpowiedziec jaka predkosc jest minimalna na niemieckiej autostradzie ?

4. Widzisz gdybys byl ciut bardziej inteligentny, wiedzial bys, ze jezeli sue czegos nie wie, to ma sie dwa wyjscie

a). szukac samemu

b). zapytac kogos kto jest w danym temacie bardziej rozeznany, co zrobilem.

To, ze Tobei to nie lezy, no coz, musisz nauczyc sie z tym zyc, mi to dynda !

 Pytanie zadawalem kilkakrotnie i zaden mundry nie podal mi absolutnie zadnej odpowiedzi.

5. Czy znam podstawy jezyka polskiego ?, hmmmmm normalnie moglbym Ci napisac, ze jak ja mowilem po polsku to Ty na stojaco pod szafe wchodziles. Ze wzgledu jednak na roznice wieku jaka miedzy nami jest, to powiem, ze jak ja uczylem sie j. Polskiego, to Ty w prezerwatywie za oknem wisiales !

A to, czy ja mowie w j. Polskim to nie bedziesz ocenial Ty, tylko osoby ktore czytaja to forum.

Zona jest nauczycielka j. Polskiego i nigdy nie wpadlo jej na mysl, aby cos w podobnym stylu mi powiedziec. Wiec raczej nie wychylal by m sie na Twoim miejscu za bardzo z tego okna.

6. Pomine, ba nawet w niektorych przypadkach moze tak byc.

 

7. Wrzuciles skan ustawy z roku 2016, drugi skan to po kolejnej reformie z roku 2019, generalnie na razie

a. nie chce mi sie nawet tego szukac

b. zawracac sobie tym doope, tak jak napisalem, bede w PL sprobuje sie dowiedziec o podstawe prawna i wtedy sie odezwe.

 

Jakie wiec PJ obowiazuje aby mozna bylo prowadzic mini car z silnikiem diesel'a do 500 ccm ?

 

😉

 

 

 

 

ad2. tania prukwo! to, że wykładasz (może towar na półki w lidlu?) od ponad 16stu lat nie czyni Cię ani ekspertem a tym bardziej inteligentem. z tego tytułu, że jesteś stary nie należy Ci się szacunek. zwłaszcza, że wcale nie okazujesz go innym. argumentacja typu "panie od 50ciu lat jeżdżę i żodnego wypodku jeszcze żem nie mioł" nie daje również podstaw do szacuku i nie jest potwierdzeniem wiedzy

ad3. uczyłem Cię tego w temacie, gdzie była dyskusja o tym. nie mam zamiaru się powtarzać. jeśli Cię to interesuje to sobie tam zajrzyj albo sprawdź w niemieckich przepisach. powinno być Ci łatwiej bo może? znasz lepiej j. niemiecki niż polski?

ad4. jeżeli się czegoś nie wie to się szuka - owszem. ale nie wypisuje się bredni udając eksperta zanim się nie sprawdzi. no chyba, że jesteś KS-em

ad5. żona nie chce Ci robić przykrości. żyje z takim starym capem i jakoś chce dożyć spokojnej starości nie kłócąc się bez sensu. jest na tyle mądra, że wie, że poprawianie nic w tym przypadku nie da. a ja właśnie oceniam Twój j. polski jako, że czytam to forum 😉

ad6. dlaczego pomijasz najważniejsze - czyli clou tematu? czy potrafisz wyobrazić sobie, że właśnie w zakresie określenia, sprecyzowania i różnic definicji np. pojazdu typu "czterokołowiec lekki" przepisy mogą być inne?

ad7. Twoje zdanie potwierdzenie to co napisałem wyżej. nie znasz j. polskiego (lub nie potrafisz/nie chcesz go prawidłowo używać) i nie odróżniasz od siebie aktów prawnych (np. dyrektywa/ustawa/rozporządzenie). w ostatnim poście nie wklejałem screenów z żadnej ustawy. wklejałem za to screeny z dwóch różnych rozporządzeń wydanych przez różnych ministrów. wystarczy przeczytać bo jest napisane wielkimi literami. niczego stary leniu nie musisz szukać. masz podane na talerzu. to nie jest to samo "reformowane" (jak to określiłeś) rozporządzenie. po prostu zapisy w dwóch (co najmniej!) aktach prawnych są potwierdzeniem, że prawko kat. AM może ograniczone tylko do pojazdów z automatem.

 

kolejny raz zadajesz niesprecyzowane pytanie. walczę z sobą aby nie odpowiadać ale może nie masz już siły aby wyjść z łóżka siku i lejesz w pory. będę miłosierny. jeżeli sprecyzujesz jakiej kategorii to jest pojazd wg polskich przepisów a nie najnowszych dyrektyw unijnych (czy jest to czterokołowiec lekki czy czterokołowiec - bo najprawdopodobniej jako jeden z tych dwóch jest zarejestrowany) to na podstawie odpowiedzi, które już wyżej dostałeś od osób piszących w tym temacie powienieneś wywnioskować jeżeli wiatr nie hula Ci między uszami

 

P.S. do wszystkich czytających tą odpowiedź. jest prawdopodobieństwo, że za jakiś czas również będę stary ale mam nadzieje, że nie będę taką starą prukwą jak KS i nie będę zatruwał świata w ten sposób. że jak on nie będę się uważał za bóg wie kogo z samego tytułu, że żyję i robię coś nieprawidłowo przez lata. mam szacunek do ludzi starszych. do starych capów, którym się wydaje, że zjedli wszystkie rozumy nie mam szacunku tak jak oni nie mają szacunku do innych

 

  • Dzięki! 2

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

Nie spamuj bo bana dam ….. mniej i tyle.

A tak a propos to czemu akurat minicar z silnikiem diesla? To cos innego niż z silnikiem benzynowym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Klaudiusz - w dyrektywach unijnych dotyczących homologowania pojazdów są różnice w dopuszczalnych pojemnościach/mocach silników.

w:

obraz.thumb.png.c1e047e420570d1a332be77b53829b67.png

jest:

obraz.thumb.png.e02407478224196fbee31af06c4aa67d.png

 

na ten moment nie będę szukał ale może za jakiś czas spróbuję jeszcze przejrzeć akty zmieniające. to co wklejam to ostatni znaleziony przez mnie tekst jednolity rozporządzenia.

 

 

edit:

ok. jestem na małym kacu i jednak przejrzałem wszystkie kolejne akty (lista poniżej) zmieniające rozporządzenie od które zostały opublikowane po wyżej zacytowanym akcie jednolitym. tylko w jednym z nich znalazłem zmiany w sprawie czterokołowców i dotyczą pojazdu egzaminacyjnego (czyli nie stricte definicji i warunków technicznych czterokołowca ogółem)

obraz.png.f70906aadfd37989bb4118a990535eb2.png

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

A i tak przyjdzie”niemiec” i zapyta o deisla emoji851.png

Dokladnie tak jak mowisz   !emoji1787.png 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...