Skocz do zawartości

Konsekwencje prawne - kat. AM (jazda manual.)


Rekomendowane odpowiedzi

Klod, napisz od razu, ze nie wiesz ipo sprawie 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:


To chyba pojemniść do 50 cc ha ha
 

1. Chyba, czy napewno? 

2. Kategoria AM to 

a). silniki OTTO

b). silniki Diesel

c). silniki elektryczne

 

9 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Nie wiem skąd Ty info o Dieslu wziąłeś ........ 

 

Kategoria AM uprawnia do kierowania:

 motorowerem (pojemność silnika spalinowego do 50 cm3 lub moc silnika elektrycznego do 4kW, prędkość maks. 45 km/h) – czterokołowcem lekkim (masa własna do 350kg, prędkość maks. 45 km/h).

Klod, umowmy sie, ze wstawiles 1/3 prawidlowej odpowiedzi, ale co z reszta  czyli z tymi 2/3 ? ? ? 🤣

Wypowiedziales sie co do pojazdow jednosladowych, a co z pojazdami wielosladowymi ? I jakie to sa ? 

Wiesz, czy nie ?  🤣

Nie pisz mi wiec prosze bzdur i nie wklejej smiesznych ikonek bo troche w tym przypadku Ci zabraklo 🤣

Przeczytaj ustawe i MOZE wtedy podyskutuj ( bez ikonek 🤣

 

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa PoRD:

"42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h"

 

nie ma tam mowy o pojemności silnika spalinowego, nie ma mowy o tym czy to diesiel, benzyna czy elektryk. 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konrad1f napisał:

ustawa PoRD:

"42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h"

 

nie ma tam mowy o pojemności silnika spalinowego, nie ma mowy o tym czy to diesiel, benzyna czy elektryk. 

 

Rozumiem, ze trzech kolowych w PL nie bylo, niemai nie bedzie 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ks-rider napisał:

Rozumiem, ze trzech kolowych w PL nie bylo, niemai nie bedzie 🤣

 

🙂

trzykołowy czterokołowiec?

posiadając prawo jazdy kat. AM można kierować trójkołowcem - pod warunkiem, że jest on motorowerem.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Masz zacytowane z Ustawy ….. ale polskiej Ustawy emoji1787.pngemoji106.png

I nie Ja robie z siebie durnia Andrzejku ……..

1. Poczytaj sobie ustawy, obecnie w kazdym kraju EU prawo dotyczace PJ jest takie same.

Oczywiscie sa drobne roznice Niemcy np nie przejeli kat. " B1 " 

2. Nie wiem kto z nas dwoch robi z siebie durnia, wklejejac czesc ustawy a pomijajac jej  dalsza czesc ? 

3. Moze i nawet kiedys ten PoRD przeczytales, co nie znaczy, ze go zrozumiales. 

4. Do PoRD'u dochodza jeszcze komentarze prawne o ktorych niemasz pojecia.

5. Spokojnie, nowa reforma wkrotce nastapi, moze bedzie wyrazniej ! 

 

Tu cala ustawa dotyczaca AM 

1. Ustawa o Kierujących Pojazdami:
Art. 6.
1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim;


2. Prawo o Ruchu Drogowym:
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;


3. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, tutaj musisz sam sobie poszukać:
- wymiary, masa - Dział II
- warunki ogólne - Dział III rozdział 1
- wyposażenie - rozdział 2
- światła - rozdział 3
- hamulce - rozdział 4
- WARUNKI TECHNICZNE ROWERU, MOTOROWERU, WÓZKA INWALIDZKIEGO, POJAZDU ZAPRZĘGOWEGO, HULAJNOGI ELEKTRYCZNEJ I URZĄDZENIA TRANSPORTU OSOBISTEGO - Dział V

I tu bylo by dobrze aby Wypowiedzial sie @Tommo Z mojej strony nie musze az tak dokladnie znac roznic ale wiem o czym pisze, w przeciwienstwie do.......

 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejek pisze o tym co dawno napisane i cytuje to co juz dawno zacytowane, na pytanie juz dawno odpowiedzi są ale Andrzejek nie może sie pogodzić z tym że inni wiedzą to samo co On wiec tak dyskutuje cholera wie o czym …….

A tak na marginesie to jakas akcja jest i mocno kontorlują uprawnienia ….. wczoraj mnie zatrzymali w Siemiatyczach, ani dmuchanka ani inne sprawy tylko czy mam uprawnienia.

323915297a22024c66af2c328b2f2651.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

Ale o co jest dyskusja teraz bo nie rozumiem pytania?

JAK jest w PL z diesel'ami na kat AM ?

Jest jakis zapis ? 

U mnie dozwolone sa do 500ccm i mocy do 6 kW.

Dla 4 kolowych pojazdow  - elektryczne do mocy4 kW o lacznej masie wlasnej pojazdu do 425 kg

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Andrzejek pisze o tym co dawno napisane i cytuje to co juz dawno zacytowane, na pytanie juz dawno odpowiedzi są ale Andrzejek nie może sie pogodzić z tym że inni wiedzą to samo co On emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png wiec tak dyskutuje cholera wie o czym …….

 

otóż nie. on pisze kolejny raz o tym co (czasem również to się nie zgadza) obowiązuje w DE. nie ma pojęcia o tym co jest w polskich przepisach.  ma poczucie, że wszędzie musi być tak jak w DE ... bo tak.

9 godzin temu, ks-rider napisał:

1. Poczytaj sobie ustawy, obecnie w kazdym kraju EU prawo dotyczace PJ jest takie same.

...

 Z mojej strony nie musze az tak dokladnie znac roznic ale wiem o czym pisze, w przeciwienstwie do.......

🙂

Nieprawda.

I nie musisz znać różnić. po prostu nie pisz bzdur na temat polskich przepisów, których nie znasz. Tylko tyle wystarczy.

Jeżeli chcesz podyskutować o niemieckich przepisach to napisz, że piszesz o niemieckich przepisach. Albo pisz o nich na niemieckim forum.

odnośnie warunków technicznych czterokołowców to w rozporządzeniu (polskim) mamy:

"§  9e.  [Maksymalna moc silnika w czterokołowcu]

W przypadku czterokołowca moc silnika nie powinna przekraczać 15 kW, a w przypadku czterokołowca lekkiego moc silnika innego niż o zapłonie iskrowym nie powinna przekraczać 4 kW."

nie znalazłem nigdzie zapisu o maksymalnej pojemności silnika (zarówno spalinowego z zapłonem iskrowym jak i samoczynnym). i jak widać (jeżeli KS piszę prawdę o przepisach w DE)  chociażby w tej kwestii są różnice

i nie brnijmy w przepisy homologacyjne 😄

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, konrad1f napisał:

otóż nie. on pisze kolejny raz o tym co (czasem również to się nie zgadza) obowiązuje w DE. nie ma pojęcia o tym co jest w polskich przepisach.  ma poczucie, że wszędzie musi być tak jak w DE ... bo tak.

Nieprawda.

I nie musisz znać różnić. po prostu nie pisz bzdur na temat polskich przepisów, których nie znasz. Tylko tyle wystarczy.

Jeżeli chcesz podyskutować o niemieckich przepisach to napisz, że piszesz o niemieckich przepisach. Albo pisz o nich na niemieckim forum.

Niby skonczyles kurs, nicy szkoliles a z tago co pamietam to nie szkolisz od kilku lat, to raz

Wkleilem ustawy iich pozycje w poprzednim poscie.

Gdyby Twoja wiedza siegala znacznei dalej niz Twoje zadufanie w swoja nieomylnosc, to najpierw sprawdzil bys linie EU ktora jest jedna i obowiazuje w kazdym kraju czlonkowskim O braku kategori B w Niemczech napisalem.

1. Ustawa o Kierujących Pojazdami:
Art. 6.
1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim;


2. Prawo o Ruchu Drogowym:
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;


3. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, tutaj musisz sam sobie poszukać:
- wymiary, masa - Dział II
- warunki ogólne - Dział III rozdział 1
- wyposażenie - rozdział 2
- światła - rozdział 3
- hamulce - rozdział 4
- WARUNKI TECHNICZNE ROWERU, MOTOROWERU, WÓZKA INWALIDZKIEGO, POJAZDU ZAPRZĘGOWEGO, HULAJNOGI ELEKTRYCZNEJ I URZĄDZENIA TRANSPORTU OSOBISTEGO - Dział V

Tu link do tematu na foru Prawo Jazdy w ktorym wypowiedzial sie ktos, kto kompetencjami bije Cie pod kazdym wzgledem na leb i szyje

Wejdz, przeczytaj, doszkol sie czego tez wszystkim " exopertom " tego forum, ktorzy wypowiedzieli sie w tym temacie zycze.

Forum prawojazdy.com.pl • Zobacz wątek - Kategoria AM 

jezeli za malo, to przeczytaj sobie to 

Takie pojazdy wyposażone są zazwyczaj w silniki Diesla o pojemności 400-500 cm3, które zużywają niewiele, bo około 5 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. Niestety trzeba mieć na uwadze, że takie pojazdy nie są zbyt komfortowe, nie grzeszą stabilnością podczas szybkiej jazdy, a także (jak wynika z testów organizacji Euro NCAP) nie zapewniają niemal żadnego bezpieczeństwa przy zderzeniach z prędkościami powyżej 50 km/h.

Zrodlo
 

Prawo jazdy kategorii AM - samochody dla 14 latka (auto-motor-i-sport.pl)


i zapewne zaraz znajdzie sie ktos, kto uzna, ze Auto Motor i Sport, to niekompetentne zrodlo

Jestescie poprostu banda balwanow, niedouczonych tlukow zadufanych w swoja niewiedze z ktorej zaprzeg wolow nie jest w stanie Was wyciagnac ! 

Nastepnym razem zrobcie PINGWINA i zamknijcie sznable bo nie macie zielonego pojecia o przepisach panujacych w Waszym kraju !  🤣

Dziekuje i do widzenia !

 

 

 

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś opiera swoją wiedzę na gówno-artykułach z sieci to w sumie ... nie mam więcej pytań 🙂 poza tym tam jest napisane "zazwyczaj" a nie odniesienie do przepisów.

co do "linii" UE - nie wiem ile przeczytałeś polskich ustaw w trakcie ich procesu legislacyjnego. nad kilkoma miałem okazję się pochylić. mimo iż te kilka ustaw miało na celu wdrożenie dyrektyw unijnych to w rzeczywistości przy okazji wdrażania wprowadzano komplikacje nie wynikające w ogóle z samych dyrektyw albo zmieniano ich sens.

zamiast do widzenia oczekiwałem "żegnam" 😄

https://forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=10&t=43791

kuruaaaa no jebne 🤣. KS nie ogarnia to pyta na innych forach aby mógł "powalczyć" na naszym i wkleja cudze odpowiedzi jako swoje 😄. Ten twój pomocnik w zasadzie to powiedział Ci tam to samo co Klaudiusz wcześniej tutaj.

I najlepszy tam jest tekst "właśnie rozmawiałem z diagnostą i to dla motorowerów z silnikiem Diesela do 500 ccm jest również obowiązujące w Polsce, w jakimś akcie prawnym do którego zwykli ludzie nie zaglądają, a on miał to w głowie."

 

Ty to KS potrafisz rozweselić

aaa - ten Twój idol z innego forum nie odróżnia motoroweru od czterokołowca lekkiego 😉 (motorower z silnikiem diesla o pojemności do 500ccm?)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, konrad1f napisał:

jeżeli ktoś opiera swoją wiedzę na gówno-artykułach z sieci to w sumie ... nie mam więcej pytań 🙂 poza tym tam jest napisane "zazwyczaj" a nie odniesienie do przepisów.

co do "linii" UE - nie wiem ile przeczytałeś polskich ustaw w trakcie ich procesu legislacyjnego. nad kilkoma miałem okazję się pochylić. mimo iż te kilka ustaw miało na celu wdrożenie dyrektyw unijnych to w rzeczywistości przy okazji wdrażania wprowadzano komplikacje nie wynikające w ogóle z samych dyrektyw albo zmieniano ich sens.

zamiast do widzenia oczekiwałem "żegnam" 😄

https://forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=10&t=43791

kuruaaaa no jebne 🤣. KS nie ogarnia to pyta na innych forach aby mógł "powalczyć" na naszym i wkleja cudze odpowiedzi jako swoje 😄. Ten twój pomocnik w zasadzie to powiedział Ci tam to samo co Klaudiusz wcześniej tutaj.

I najlepszy tam jest tekst "właśnie rozmawiałem z diagnostą i to dla motorowerów z silnikiem Diesela do 500 ccm jest również obowiązujące w Polsce, w jakimś akcie prawnym do którego zwykli ludzie nie zaglądają, a on miał to w głowie."

 

Ty to KS potrafisz rozweselić

aaa - ten Twój idol z innego forum nie odróżnia motoroweru od czterokołowca lekkiego 😉 (motorower z silnikiem diesla o pojemności do 500ccm?)

He, he,

 

JA nie ogarniam szukania ale ogarniam przepisy, TY nie ogarniasz anijednegoani drugiego !  🤣

Wiec moze wypowiedz sie na jaka kategorie PJ prowadzi sie w ruchu publicznym tzw.  " Microcar'y i w jakie silniki te moga byc wyposazone.

Szkoda, ze nie ustosunkowales sie do linka z AUto Motor i SPort, ale rozumiem, zabraklo argumentow !, he, he 

Nie jestem najmocniejszy w wyszukiwaniu czy reszerszach wiec poszedlem po najprostszej lini oporu ?

 

Zarejestruj sie, wejdz w temat, zgruzuje Cie w pierwszym poscie. 

Zacytujesz mnie, gdzie pisalem o motorowerach w diesel'u ?  🤣 ? Kto tu mowi o motorowerach ( jednosladach ) z silnikiem diesel'a, chyba tylko i jednynie Ty. 

On w kazdym razie wstawil w przeciwienstwie do Cebie wszystko co bylo a nie tylko jakas czesc ! 

 Ty wogole kumasz, ze kategoria AM to nie tylko jednoslady ? 

Dochodzi, czy za trudne ? 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...