Skocz do zawartości

Pierwsze moto. Honda Hornet do 10k. Mozliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowy tutaj. Jestem przed kupnem swojego pierwszego moto, dlatego dopiero dołączam do tej społeczności. 😀

Już w temacie zdradzam o co będę chciał tutaj zapytać..
Poszukuję swojego pierwszego moto. Nie chcę wydawać za dużo, dlatego ustaliłem budżet na 10k. Mam nadzieję, że uda się coś znaleźć.

Aby dać Wam trochę kontekstu - prawko zrobiłem w 2019 roku a od tego czasu niestety nie miałem zbyt wielu okazji pojeździć na jednośladach.
Za młodu się jeździło na 70cc/125cc, ale wiadomo, że to nie to samo.

Moją uwagę przykuł Suzuki SV 650n, Bandit o tej samej pojemności jak i Hornet również o pojemności 600.
Nie powiem, gdy naoglądałem się zdjęć, filmików, najbardziej podoba mi się Hornet. Jednak pomimo zapewnień w recenzjach, że da się znaleźć fajny egzemplarz do 10k, nie jest to łatwe.
W mojej okolicy odnalazłem tylko 3 poniższe aukcje:
Pierwszy hornecik z przebiegiem 60k - wygląda całkiem legitnie

Poniżej dwa kolejne które wyglądają dość podejrzanie,
10k przebiegu
30k przebiegu

Jak na ponad 20letnie moto przebiegi wyglądają śmiesznie.
Tutaj chciałem się Was podpytać, czy sądzicie, że da się w takiej cenie znaleźć sensownego Horneta? Może polecicie coś innego?
Jak pewnie zwróciliście uwagę, szukam szosowego nakeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na przebieg, tego co wpisał 10 000 km to ładnie poniosło. Przy takim nalocie to ten motocykl powinien być niemal jak nowy.

Szukaj Horneta raczej w górnej granicy swojego budżetu bo te po 6000 zł to będą straszne ulepy. Dopisz jeszcze do listy Kawasaki ZR7, wg mnie łatwiej znaleźć dobrą sztukę i tańsze.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!
Mega ta stronka gdzie można podejrzeć historie pojazdu. Nie miałem o niej pojęcia. Mega przydatna!

Z przebiegiem myślałem by spoglądać, aby odrzucić wszystkich którzy go zaniżają. Jeśli od początku ktoś kręci, może tam siedzieć wiele ukrytych rzeczy.
Wiem, że to może być naiwność, ale szukam sprzedawcy który wyłoży mi wady jednostki. Spory przebieg, jakieś rzeczy do zrobienia? Jeśli ktoś mi to wylistuje od początku, z chęcią się zastanowię nad takim moto. Nie musi być w okazyjnej cenie.
Z samochodem podziałało. Wiadomo, że te starsze roczniki nie są idealne - nie szukam przecież ideału a 20letniego pojazdu. 😀

Mam pewien problem z tymi motorami, czy na pewno Bandity i Hornety są warte te 10-11k. Wciąż to roczniki koło 2002-2003 roku. Zwróciłem uwagę, iż można złapać Gladiusa 10 lat młodszego(czyli o połowę) dokładając zaledwie 5k. Gladius to tylko przykład, podejrzewam, że wiele podobnych moto można znaleźć w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak byś chciał to znajoma ma na sprzedaż nowe stare moto. Po zmarłym Szwagrze BMW 650 GS z przebiegiem 2'400 km, cena 15'000 zł.

Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka


2007 r.

Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka


Skąd?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...