Skocz do zawartości

Pierwsze ciuchy dla żółtodzioba?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim, będę się zmagać w marcu/kwietniu z zakupem pierwszych ciuchów na moto.
Jeżdżę gsr600-jest to mój pierwszy motocykl, jak i pierwsze ciuchy na niego, w związku z powyższym chciałbym się dopytać co sądzicie o zestawie który znalazłem w internetach.
Próbowałem znaleźć opinie nt. tych produktów u ''normalnych'' ludzi, to znalazłem jedynie jakieś filmiki ze sklepów z recenzjami, które zapewne (chodź mogę się mylić) były po prostu materiałem sponsorowanym. Chciałbym zaczerpnąć zdania zawodowców zanim wtopię parę tys. na ciuchy, bo już się nasłuchałem hejtu o kasku, który kupilem. 😄 

Kurtka:        Rebelhorn Fighter
                    https://www.4motos.pl/pl/p/Kurtka-Rebelhorn-FIGHTER/10871
Spodnie:     Rebelhorn Fighter 
                    https://www.4motos.pl/pl/p/Spodnie-Rebelhorn-FIGHTER-/10875
Buty:           Alpinestars SMX-6 V2
                    https://www.4motos.pl/Alpinestars-S-MX-6
Rękawice:  Alpinestars SP-8 V3 
                    https://www.4motos.pl/Alpinestars-SP-8

Kask, który posiadam (o ile to jest istotne) to Airoh Rev 19

Reasumując, byłbym wdzięczny za ocenę tego co znalazłem lub polecenie czegoś innego, lepszego w tej półce cenowej.

Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Taka rada/prośba. Podawaj więcej parametrów, tzn, jak użytkujesz moto, jak jeździsz. To co chcesz kupić jest super na tor, do składania się, a zupełnie niepraktyczne do jeżdżenia na co dzień. 

Jeżeli to jest Twoje pierwsze moto, to raczej nie umiesz się ścigać. Jeżeli to pierwsze moto, to jeszcze nie wiesz jak będziesz jeździć (jakie trasy w jakiej pogodzie). 

Bo na pierwsze moto, to te ciuchy wyglądają super(kwestia gustu ofkors), ale są Ci (prawdopodobnie) zupełnie niepotrzebne.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z powyższym, na pewno będzie to bezpieczny zestaw. Jeżeli Ci pasuje do stylu moto, to brać. Na pewno w lato będzie gorąco, a zimą zimno w takim zestawie. Fakt, że kurtka (a raczej rękawy) jest wyprofilowana do pozycji pochyłej, ale sporo osób tak jeździ. Ja w takim zestawie wchodziłem na zamek Poienari, fakt że wlecząc za sobą kurtkę. 

Jeśli masz aspiracje bardziej sportowe niż turystyczne, nie chcesz podróżować po 600km dziennie, to bierz skórę. Jeśli turystyka, raczej tekstylne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przemek96 napisał:

A ja się nie zgodzę z powyższym, na pewno będzie to bezpieczny zestaw.

Ja tylko sugeruję że takie kombo na co dzień jest niepraktyczne. Na pewno jest bezpieczne.

A co do "chodzenia turystycznego" to wiadomo - w ekstremalnych przypadkach się da, ale przyjemność żadna i zero komfortu. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buberogólnie to w ambitnych planach właśnie mam w tym roku pojechać trochę się przeszkolić na torze. 
Dlaczego uważasz to za niepraktyczne do jazdy na co dzień? Przykładowo na trasy typu praca-dom bym zakładał jedynie kurtkę, buty. 
To mógłbyś mi zasugerować w co powinienem wg. Ciebie lecieć skoro uważasz taki zestaw za bezużyteczny dla początkującego? 
Ogólnie rzecz biorąc, to tekstylia mi nie podchodzą w żaden sposób wizualnie, a jak przeglądałem skóry, to każda teoretycznie wygląda identycznie, bądź podobnie. 

Dodatkowo wydaje mi się, chociaż mogę być w błędzie, że chyba lepiej już kupić raz taki na przyszłość i mieć spokój, zwłaszcza, że sobie fantazjuje o sporcie jako kolejnym moto 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Ci historię którą widziałem na własne oczy. Początkujący człowiek, przejechał się parę razy, tyle że to chodziło o czoperki. I temat ciuchy. I oczywiście skóra, bo na czopera "najlepsza". Bo obejrzeniu katalogów pyrnęliśmy się do Berlina, do dużego Louisa żeby przymierzyć, pomacać, itd. Po ubraniu się w te skóry i przejściu od przebieralni do lustra i z powrotem padł tekst "o kurrła, w tym się nie da chodzić, gdzie są texy?"

Wg mnie (podkreślam - wg mnie) to co wybrałeś jest super na tor, ale stosunkowo sztywne, nieprzewiewne, bez kieszeni. Bardzo bezpieczne, choć akurat dobre texy z ochraniaczami całkiem spoko dają radę.

A dlaczego niepraktyczne? Nie wiem jak Ty, ale ja często załatwiam sprawy motorkiem na mieście i komfort wtedy się liczy, miejsce na portfel, klucze, cokolwiek. 

Druga sprawa, nie polecam lekceważenia krótkich tras praca-dom. że "a, w dżinsy wskoczę i wystarczy". Ten jeden raz (tfu, odpukać) się pośliźniesz, a w domu wisiały porządne ciuchy. Motocykl ze swojej natury taki jest że nie znasz dnia ani godziny. Ja nawet jadąc na przegląd mam na sobie moje "normalne" ciuchy.

Kwestii co się komu podoba, tzn, Ty lubisz wygląd skóry nie poruszam, bo to kwestia gustu. I sam musisz ocenić wagi komfortu, bezpieczeństwa i "wyglądu". 

Taki zestaw nie jest bezużyteczny. Jest super na tor, bardzo dobry do ścigania się, raczej słaby na co dzień albo do miasta. (kabrio nie jest dobre do wożenia cegieł, choć niby da się 😉

A co polecam? Polecam spróbować. Koniecznie podjedź do sklepu i przymierz, pochodź przez pół godziny. W idealnym świecie pożycz od znajomych i pojeździj, albo na pierwszy sezon znajdź jakąś używkę i zobacz czy to jest na pewno to. Dobre ciuchy nie są tanie, ale warto je mieć, dlatego warto wiedzieć co się chce. A to bardzo często dopiero z czasem przychodzi.

p.s. ten człowiek od czoperka z początku postu po dwóch sezonach bodajże zmienił choperka na nakeda XJtę. Bo się okazało że o to bardziej chodziło. 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zaczynalem od skor, tylko te ktore kupilem ja nie byly takie drogoe !  🤣

Buty wybrales moze i fajne, ale przy pierwszej jezdzie w deszczu zrzumiesz dlaczego sa ujowe !  Buty zylko Gore-Tex. 

Generalnie buty to sa tylko jednej firmy i na pewno nie jest nimi / nia firma Alpinestars ( w PL stoX 5 Waterproof, przy czym chcialbym zauwazyc, ze waterproof to jedynie ich nazwa  🤣

Sprawdz kombi firmy Corax, kosztuje jezeli nie 399 @ to nawet stowe mniej. Dobra jakosc a porownanie jakosci do ceny bike wlasciwie wszystko co jest szyte.

 

🙂

2 godziny temu, Buber napisał:

...pyrnęliśmy się do Berlina, do dużego Louisa

Buber,

 

bo do zlego Louisa pojechaliscie !  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ks-rider napisał:

bo do zlego Louisa pojechaliscie !  🤣

Wiem, dwa najlepsze są w Hamburgu, ale to daleko. 

  • Dzięki! 1

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Buber napisał:

Wiem, dwa najlepsze są w Hamburgu, ale to daleko. 

Dwa to moze nie ale ten jeden to napewno !  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...