Skocz do zawartości

Pierwszy motor po 20 latach


radiksz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Quanti86 napisał:

Mój znajomy na pierwsze moto kupił sobie bmw s1000rr i żyje już 4 sezon 😄

Tez znam takoch dwoch  🤣  Jeden jest / byl z Wroclawia. Drugi to moj kursant 

W Harz*u widzialem kiedys Agusta MV4 przedniej oponie cyknalem nawet fote. Kolo mial po jednej i drugiej stronie dziewicze pasma nowej opony. Zapytany, jak sie nia jezdzi odparl Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper !

Pozostaje pytanie jak jezdzi ? Czy jezdzi czy sie porusza miedzy A i B ? 

P.S. Jak znajde fote, to wkleje.

 

3 godziny temu, przemek96 napisał:

...czym opona sportowa będzie lepsza w deszczu od opony turystycznej? Jak dla mnie, obecne opony turystyczne na tyle dobrze kleją, że można śmiało jeździć na "kolanie".

Mowisz o oponie sportowej " Rain " czy slick ? 

Wydaje mi sie, ze porownujesz jablka z cytrusami. Opona sportowa na zwyklej drodze bedzie niedogrzana i nigdy nie bedzie trzymac tak, jak opona turystyczna, przy czym " nigdy " jest pojeciem wzglednym. Od lat jezdze zarowno na turystykach jak i oponach ktore mimo, ze nie sa s " sportowe " kwalifikuja sie aby zrobic wypad na tor mimo, ze producent dedykuje je jako " sportowe ". 

I masz racje, dzisiejsze opony turystyczne sa na tyle dobre, ze mozna na nich " schodzic na kolano "   co rowniesz nie jest miarodajne bo schodzenie  na kolano w wykladnikiem, jak daleko posuniete jest zamykanie opony ( przedniej ) W Poznaniu widzialem zawodnikow, ktorzy na slick'ach schodza na kolano a zo zamkniecia opony " na oko " brakowalo cos miedzy 5 a 3 mm.

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemek96 napisał:

Ehh nie chce mi się tego komentować 

Przeciez nie musisz ! 

Zadales pytanie, przez grzecznosc Ci odpowiedzialem, tez nie musialem !  he, he

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 23:07, radiksz napisał:

Droga głównie autostrada. Dla tego myślę nad takim motorkiem.

Jeśli chcesz "ciskać" 300km/h to bierz honde czy innego litrowego sporta.

Weż pod uwagę, że "sport" jak nazwa wskazuje jest dedykowany do sportu.

W jednej pozycji zmęczysz się szybko, mało co można ze sobą zabrać.

Weż wypożycz, pojeżdzij to będziesz wiedział co Ci odpowiada.

 

Swego czasu marzyłem o panigale.

W salonie wypożyczyłem, zrobiłem runde i po 30km oddałem to w cholere..

Piękne moto, wiele mocy ale na cywilne drogi to się nadaje jak swinia na zwierze domowe; niby można, znajdzie trufla, pochrumka ale też zrobi wielką kupe, przytulić się do tego słabo . A przecież lepiej to wrzucić na grilla 🙂

  • Haha :) 1

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Croowab napisał:

Jeśli chcesz "ciskać" 300km/h to bierz honde czy innego litrowego sporta.

Weż pod uwagę, że "sport" jak nazwa wskazuje jest dedykowany do sportu.

W jednej pozycji zmęczysz się szybko, mało co można ze sobą zabrać.

Weż wypożycz, pojeżdzij to będziesz wiedział co Ci odpowiada.

 

Swego czasu marzyłem o panigale.

W salonie wypożyczyłem, zrobiłem runde i po 30km oddałem to w cholere..

Piękne moto, wiele mocy ale na cywilne drogi to się nadaje jak swinia na zwierze domowe; niby można, znajdzie trufla, pochrumka ale też zrobi wielką kupe, przytulić się do tego słabo . A przecież lepiej to wrzucić na grilla 🙂

I jeszcze pocisniesz a tu Ci sie na kolektorze wydechowym dziura wielkosci 2 € zrobi, i wylacznik elektryczny od pokyzywania biegow przepali !  He, he ! 

Pamietam jak pojechalem kidys na jazdy testowe i wziolem na torze MV 4. Qufa, problem byl juz aby lewa stope na podnozku dalo rade polozyc, zmiana konczyny przyniosla rezultat. Po 5 rundach zjechalem i juz zes calutki dzien mial spierdölony ! 

JAk to powiedzial nasz wspolny kolega, po 200 km musisz od razu pod salon masazu podjechac aby Cie dwie thaj'ki z tego potworka sciagnely i wymasowaly !

 

🙂

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...