Skocz do zawartości

Honda crf 450 dusi się po remoncie silnika


bichu51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy więc witam.wszystkich. Jak w temacie. Zrobiłem dość spory remont w mojej Hondzie crf 450 z 2005r. Wymieniłem wszystkie łożyska, korbowód , cylinder z tłokiem. Po tej wymianie motocykl odpala, lecz nie wkręca się na obroty. Dochodzi może na 1/3 obrotów i jest takie jak by wolne odcięcie. Przerywa i nie chce się wkręcić na wysokie obroty. Jak zdjełem się budowę filtra powietrza to widzę, że jak dam gazu do końca. To mieszanka wylatuje w stronę filtra powietrza. Gaźnik już regulowałem kilka razy i nic to nie dało. Tyle, że na wolnych obrotach ładnie chodzi. Najciekawsze, że przed remontem działał prawidłowo. Tylko dymił mocno i dla tego go robiłem. Rozbierałem ten silnik nie raz i zawsze mi chodził. Rozrząd też jest prawidłowo ustawiony.Luzy na zaworach są. Dekompresator też niby działa prawidłowo. Czy by nagle mogło się coś z elektryka stać ? Nie mam już pojęcia. Może ktoś miał podobną sytuację i by pomógł. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału to masz na myśli impulsator ? Tam jest jeszcze taki potencjometr w gaźniku. Też o tym myślałem. Trochę dziwne, że przed remontem działało, a nagle po naprawie silnika coś z czujnikiem czy cewka. Fajkę wymieniałem i świece i żadnej różnicy. Sprawdzę te czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd już sprawdzałem nawet kilka razy. Ale fakt to takie objawy jak by właśnie rozrząd był źle ustawiony. Rozbierałem ten silnik nie raz o zawsze chodził. Na moje to jak by coś z silnikiem było. Bo raczej mało prawdopodobne żeby po naprawie silnika coś innego się popsuło. Jeszcze myślę dziś stary tłok i cylinder założyć i spróbować. Bo to się zaczęło dziać jak właśnie cylidrer z tłokiem nowy. Może jakieś wadliwe. Spróbuję dziś i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...