Jump to content

Na jakim sprzecie sluchacie muzyki

ks-rider
 Share

Recommended Posts

3 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

Andrzej, wiadomosci z pierwszej ręki, od osoby która w tym siedzi …… proszę Cie, daj spokój emoji1787.png

He, he, po raz drugi wymijajaca odpowiedz. Na zasadzie:

- ja wiem ale NIE powiem

Dobra, jest ich wiecej tu masz cale zestawienie abys nastepnym rzem nie musial.......

https://www.tvtest.pl/kto-produkuje-wyswietlacze-do-telewizorow/

🙂

kupujac markowy sprzet placisz przede wszystkim za marke. 
w necie jest sporo bardzo dobrych projektow...

Kupując markowe, płacisz za to że ktoś kto ma jakiś pojęcie o temacie to zaprojektował i przetestował.

stare sprzety to Woodo?? A co to? Ze niby dlaczego nie wiadomo jak zagra?? 

Z dwóch powodów, po 1, bo je projektowano na podstawie subiektywnch ocen. Po 2, nie potrafią się dostosować do pomieszczenia w którym ich słuchasz, a nikt ich do tego nie projektował i nie testował.

nie wiedzialem ze do ustawienia stereo potrzebny jest mikrofon..

To się dowiedziałeś, patrz wyżej.

No bzdura kompletna. 
oczywiscie wzmacniacz musi byc dobrany mocowo ale to, ze duze kolumny nie oddaja szczegolow przy cichym odsluchu to ….. ech.

Nie bzdura tylko tak jest na sprzęcie o dużej dynamice, gdy słuchasz cicho źródła o dużej dynamice. Nic nie poradzisz, nie słuchać cichych partii.
Ale bez paniki, większość powszechnie dostępnej muzyki ma tak skompresowana dynamikę że wszystko słychać po cichu :-)
Klient chce, klient dostaje, bo klient ma zawsze rację.

Pierwszo slysze o „specjalnych” cd ale moze i tak.

Poszukaj, wystarczy CD z oznaczeniem 0db i ostrzeżeniem że może uszkodzić system audio.

Człowiek się całe życie moze czegoś nauczyć, o ile chce.

Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.

• Thanks! 1

49 minut temu, kakmar napisał:

Z dwóch powodów, po 1, bo je projektowano na podstawie subiektywnch ocen. Po 2, nie potrafią się dostosować do pomieszczenia w którym ich słuchasz, a nikt ich do tego nie projektował i nie testował.

Poszukaj, wystarczy CD z oznaczeniem 0db i ostrzeżeniem że może uszkodzić system audio.

Kolumn  to nie tylko glosniki w jakiejs tam obudowie. W srodku znajduje sie zwrotnica. Jezeli ktos ma gotowca i wedlug planu wykonuje pozniej jakis zestaw glosnikowyprojekt, to musi zstosowac zarowno " TE " glosniki jak i " TA " zwrotnice. Jezeli ktos buduje dobierajacprzypadkowe glosniki do przypadkowej zwrotnicy, bo mioze miec szczescie, ze toto nawet bedzie fajnie gralo ale rowniez grac nie musi. I wlasnie do tego potrzebne jest studio i labolatorium z pomiarami. Co za tym idzie godziny prycy inzynierow, ktorych pasja jest HI FI ale nie zyja powietrzem tylko na koniec miesiaca oczekuja na koncie kasy za to, ze w studio czy labolatorium spedzili swoj czas. 

Kakmar,

jak do tej pory trafila mi sie taka jedna jedyna ( fakt, ze nie poluje na takowe ale moze

faktycznie mozna by zaczac ? ) 

Byl na niej zäjebisty kawalek

pt. " Dinered woolfies "

( moge die mylic, bo bylo  w 1998 r ) 

W Niemczech jest kilka czasopism zwiazanych z Audio i czasami ( lub raz na jakis czas ), do kazdego czasopisma dodaja takie wlasnie CD. NA targach kupilem  wlasnie 8 takich czasopism. Niestety kawalkow ktore mi sie podobaly jest niewiele. No ale muza nie jest zla !

🙂

Edited by ks-rider

• 3 weeks later...

Natknalem sie na filmik firmy Bowlers & Wilkens ( B&O ) do tanich raczej nie naleza, ale warto obejrzec jak to sie produkuje i ile przy tym jest roboty.

🙂

mp3 to jednak dziadowstwo. Znalazlem dwie czy trzy stare kompakty i slucham. Jakosc naprawde doopy nie urywa.

W przyszlym tygodniu mam zamiar przetestowac u siebie w domu wzmacniacz Helel,

zobaczymy jak to bedzie buczec !  🤣

🙂

Byłem dwa tygodnie temu w Warszawie na AVS, sprawdź sprzęt amerykańskiej firmy Emotiva. Zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny. W PL dystrybutor soundclub.

22 godziny temu, markal napisał:

Byłem dwa tygodnie temu w Warszawie na AVS, sprawdź sprzęt amerykańskiej firmy Emotiva. Zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny. W PL dystrybutor soundclub.

Jezeli to jest do mnie, to szczerze mowiac nie interesuje mnie zbytnio stosunek ceny do jakosci, mnie bardziej interesuje jakosc i ma byc jak najwyzsza, dopiero pozniej interesuje mne cena.

Sprzet my byc klasy REFERENZ czyli wyzej niz High End.

Pozy tym juz dawno kupilem i cieszy nie tylko ucho ale i oko  🤣  Do pelni szczescia brakuje mi jeszcze tylko adapteru, ale ten bedzie zamowiony w Grudniu lub Styczniu.

🙂

Edited by ks-rider

8 godzin temu, markal napisał:

👍 Gratulacje i miłego słuchania 

Dziekuje, za kazdym razem gdy wlaczam sprzet, banan na facjacie, ale ten wzmacniacz Hegel, jeszcze wyprobuje !  🤣

🙂

Wczoraj podjechalem po pracy  do tego studia. Dostalem tego Hegel'a.  Model H 190.

Dopiero dzis go rozpakowalem i podlaczylem.

Co rzuca sie w oczy !

jedynie 2 ( DWA ) wejscia na zrodlo dzwieku, jedno Coaxial i3 optyczne !  Brak wejscia Phono, wiec na dziendobry trzeba by dokupic przedwzmacniach Phono. Hegel liczy sobie za to swoje ustrojstwo jedynie 1500 € + wzmacniacz

H 190 3950 € ! Czyli suma to 5500 €. Za ta sume mozna znowu wziac cos lepsiejszego ! Itd, Itd, Itd.

POdlaczylem i pierwszy problem jak toto wlaczyc. Pali sie mala dioda. Oblookalem wlacznika / wylacznika brak. Pilot nie dziala, najprawdopodobniej baterie wyczerpyne !  

Dobra, znalazlem wlacznik !  ( Przed ekranem / display'em ale pod wzmacniaczem ! nosz qufa !  

Muza

Wejscie AUDIO 2 czuc, i slychac w niektorych pasazach, ze wzmacniacz ma naprawde dobry potencjal, ale, no wlasnie, slyszy sie jakby dzwiek byl przesterowany, niby lepiej ale gorzej !  Zmiana konektorow na wejscie Audio 1.

O dziwo, na Audio 1 gra taj jak by sie tego oczekiwalo czyli wszystko czysto, przestrzennie, neutralnie i z naprawde dobrym kopnieciem bass'u ! 

Tu trzeba przyznac, ze gra znacznie lepiej od mojego !  Moc z tego co d oczytalem to 100 W mniej niz w moim Rottel'u. Mimo tego dzwiek jest bardziej  " lekki " Kolumny pracuja znacznie lzej niz wprzypadku funkcjonowania z moim. Przeklada sie to,w tym, ze Hegel sluchany jest przy ustawieniu 40 a Rotel potrzebuje juz troche wiecej mocy, mysle, ze conajmniej o 8 do 10 " kresek " skali wiecej.

Trzeba przyznac Norwegom, ze zrobili calkiem niezla robote ! Czuc jak ciarki ( lub mrowki ) po stopach i lydkach zasowaja !  Warto jednak nie zapominac, ze roznica w cenie to ca. 1300 € 

Ks-rider'ow mowi zostaw go a swoj sprzedaj ! Grrrrrrrrrrrrrrrr !  Moze nawet bym to i rozwazyl ale brak opcji Phono totalnie mnie do tego sprzeta zniecheca !

Teraz po glowie chodzi mi wyprobowanie Szweda PRIMARE, Rotel'a RA 6000 Diamant i Yamaha'y i Music Fidelity. zobaczymy ! 

Nastepnym zakupem beda kable doglosnikow o przekroju 4 mm2 z samej miedzi. Wczoraj mialem w reku konektory

( chinch za 2200 € ) Ciekawe, czy gralo by lepiej  🤣  NO ale na razie niemam ochoty sam sie oglupiac !  🤣

🙂

3 godziny temu, Piasek80 napisał:

to może wycieczkę do Polski zaproponuję bo u nas

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h190-czarny.html

wychodzi jakieś 2330 euro

Piasek !

Serdeczne dziek i

Normalnie rewelacja, ale tym razem najpierw wyprobuje u siebie w domuto co zaplanowalem. Nie sprawdzalem jak wyposazony jest model H bodajze 390 ale celowal bede w cos, co ma wejscie Phono i bedzie gralo rownie dobrze.

NA razie zmienilem szkole, troche kuleje mi obstawienie godzin wiec.... Na poczatku przyszlego roku i wjego polowie mam dwa kursy, za ktore musze wylozycsporo siena, mniej iwecej wlasnie tyle ile kosztuje ten Hegel w PL.

🙂

CDN.....

Hegel oddany, i idebrany Rotel RA 6000. 

Gra zayebiscie !

Czy lepiej od Hegel ? Raczej tak, Pytanie jakie sie nasowa to jak wyglada w praktyce slyszalnsc w porownaniu RA 6000 do Hegel H 190 ?  Moc na papierze zostawmy na boku a wezmy pod uwage jak ogolnie odbierane jest ich oddawanie muzyki. Hegel w dalszym ciagu moze byc wyskalowany o  " kresek nizej niz RA 6000. W porownaniu skali glosnosci obydwa Rotele maja to samo wyskalowanie mimo wiekszej mocy RA 6000. BAs w RA 6000 jest zayebiscie soczysty ale troche inny, Gehel powoduje wieksze i lepsze lazenie / bieganie mrowek po stopach i nogach, bardziej czuc ten bass na " ciele " 

Moje wrazenia, jednak Hegel oferuje ciut lepsiejsze brzmienie jezeli chodzi o szczegoly na niskiej / malej glosnosci.

Slucham wlasnie  " specjalnej "CD z czasopisma AUDIO z wybrana muzyka dla " koneserow " gdy sie skonczy podlacze zpowrotem mojego RA 1598 MKII. 

RA 6000 bedzie jutro oddany do salonu a na jego miejsce wzieta sama koncowka mocy. Podobno wlasnie Rotel najlepiej brzmi na rozdzielczym / rozdzielonym sprzecie czyli przedwzmacniach i koncowka mocy. Podobno, jutro sie o tym przekonam ile w tym prawdy, generalnie bardzo by mi sie ta koncowka wpasowala, odpadl by przedwzmacniach Phono......

Pozyjemy zobaczymy na razie delektuje sie zajebiistym dzwiekiem muzy ! 

Edit .....

Zmiana wzmacniaczy z RA 6000 na RA 1592 MK II. 

Zrodlo dzwieku to samo, z ta sama CD.

Roznica 

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, fakt slychac, bass nieco gorszy ( mniej soczysty ) ale gdyby podkrecic  " kreske " lub dwie, to samo w Treble ( po polsku chyba w sopranach ) to mysle, ze brzmial by podobnie. Obydwa wzmacniacze graja na standardowym ustawieniu fabrycznym.

Najsmieszniejsze dla mnie, ze i na moim wzmacniaczu mrowki biegaja po stopach i nogach, jedynie troche mniej 

🙂

No i sprawa troche podupadla, aby nie powiedziec, ze sie rypla !

W Studio nie mieli koncowki mocy, bo te schodza jednostkowo.

@Piasek80 dzieki za Tipp'a, 

Hegel zamowiony.

Zastenawialem sie czy nie wziac modelu H 390. Jego pasmo przenoszenia zaczyna sie juz od 15 Hz a moje kolumny zaczynaja przenosic dopiero od 30 Hz, wiec niestety nie widze sensu. 

H 190 przenosi do 100 000 Hz a H 390 do 180 000 Hz, wiec rowniez sensu nie widze !  🤣

Gdyby wiec ktos potrzebowal Rotel RA 1592 MK II to pisac na PW, moze sie dogadamy, ma niecale 2 miesiace z 5 lat gwarancji.🤣

Ciesze sie jak dziecko  🤣

🙂

Edited by ks-rider