Jump to content

Na jakim sprzecie sluchacie muzyki

ks-rider
 Share

Recommended Posts

Siemka,

zainspirowany tematem Muzyka chcialem sie dowiedziec na jakich kolumnach i jakim sprzecie, jakich firm sluchacie muzyki ?

Tu uklon w kierunku Staszka, Grizzliego i nawet Lysego, choc ten user'uje obecnie pod innym nick'iem.聽馃ぃ

W moim przypadku to kolumny Boston Accoustics VR40, wzmacniacz聽 Yamaha RX 2090, MiniDisc Sony MDS JE 520,

CD recorder Yamaha CDR D651 ( Niedlugo idzie do PL )

Jako, ze kasety gdzies leza w piwnicy a w domu jest ich tylko kilka, czasami odsluchuje na Walkman'ie Panasonic RQ-SX 75

3 tygodnie temuze smutkiem stwierdzilem, ze moj adapter JVC odmowil posluszenstwa. Mysle, ze to pasek napedu. System z igla niestety do wymiany, ale doprowadze go do stanu uzytecznosci, zreszta DUAL DT 255 ( doopy nie urywa ) stoi w piwnicy aby zdiigitalizowac to co mam na vinylu.

馃檪

Jezeli w tym SD podane przez HiFi Wiki pasmo przenoszenia to faktycznie od 2 Hz to powala on wszystko co znam,

https://www.hifi-wiki.de/index.php/JVC_XL-Z_1050

馃檪

Edited by ks-rider

Ja jestem zwolennikiem s艂uchawek wi臋c na p贸艂ce znajduj膮 si臋:

Sony CDP XB 630 QS po艂膮czony optykiem z DAC Pioneer U-05, kt贸ry jest zarazem wzmacniaczem s艂uchawkowym. S艂uchawki Sennheiser hd 660s lub AKG 501. Muzyka z neta to streamer Bluesound Node. Jak potrzeba co艣 pu艣ci膰 na g艂o艣niki to Yamaha AS 500 i kolumny podstawkowe ale kolumny to raczej radio graj膮ce w tle.

Godzin臋 temu, jarenty napisa艂:

Ja jestem zwolennikiem s艂uchawek

ja r贸wnie偶. G艂贸wnie przez fakt 偶e w domu jest kto艣 wi臋cej ni偶 tylko ja a czas na to mam g艂贸wnie wieczorami. A 偶e dzieci itp to poszed艂em na kompromis

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp-580/

bo serce by mi p臋k艂o jakby urwali jacka z jakich艣 za 5-6 st贸w a te regularnie z raz w tygodniu s膮 obiektem walki (o ogie艅) zaliczaj膮c gleb臋 i nadal dzia艂aj膮.

Ale jako艣膰 d藕wi臋ku (szczeg贸lnie tony niskie) wi臋cej ni偶 zadowalaj膮ce

Ja jestem zwolennikiem naturalnego analogowego brzmienia starych NAD-贸w wsp贸艂pracuj膮cych z Focalami.聽

CD - NAD 512

Preamp - NAD 1300

Ko艅c贸wka - NAD 2600 (2X150 WATT)聽

Kolumny JM Lab Chorus 736S

Gramofon - Braun PDS 550

• Like it! 1

3 godziny temu, jarenty napisa艂:

Ja jestem zwolennikiem s艂uchawek wi臋c na p贸艂ce znajduj膮 si臋:

Sony CDP XB 630 QS po艂膮czony optykiem z DAC Pioneer U-05, kt贸ry jest zarazem wzmacniaczem s艂uchawkowym. S艂uchawki Sennheiser hd 660s lub AKG 501. Muzyka z neta to streamer Bluesound Node. Jak potrzeba co艣 pu艣ci膰 na g艂o艣niki to Yamaha AS 500 i kolumny podstawkowe ale kolumny to raczej radio graj膮ce w tle.

Sluchawek tez mam kilka lacznie z AKG ( trzy pary ), symboli nie chce mi sie szukac ale raczej doopy nie urywaja.

Dwa lata temu kupilem Teufel Masiv pasmo przenoszenia od 10 HZ wiec bas daje naprawde dobrze. Mloda kupila sobie Bose ze z redukcja聽szumow czy glosnosci, fakt, musze przyznac, ze graja lepiej od moich ( nieznacznie ) ale sa tez o ponad 300 鈧 drozsze od moich.聽

2 godziny temu, Piasek80 napisa艂:

Opis naprawde zachecajacy do zakupu, tak apropo, chinole robia jeszcze cos lepszego, czy to ich topowy model ?

Wybacz glupie pytanie.

48 minut temu, Mario napisa艂:

Ja jestem zwolennikiem naturalnego analogowego brzmienia starych NAD-贸w wsp贸艂pracuj膮cych z Focalami.聽

CD - NAD 512

Preamp - NAD 1300

Ko艅c贸wka - NAD 2600 (2X150 WATT)聽

Kolumny JM Lab Chorus 736S

Gramofon - Braun PDS 550

No niezle, niezle, zwlaszcza ten NAD. Mnie ciekawilo by jak te kolumny graja, bo opinie o nich sa calkiem fajne.

聽Ostatnio sluchalem Focal'i w Alpine A 110 ale dooy niestety nie urywalo.

馃檪

11 godzin temu, ks-rider napisa艂:

Yamaha RX 2090

Wywal to!

To ampli nadaje sie do robienia halasu w kinie domowym ale nie do muzyki.

oczywiscie to zagra ale nie ma tu mowy o jakiejs rozdzielczosci, muzykalnosci ..

Bostonow nie znam i nie wiem na jakich przetwornikach sa zbudowane ale..

Podlacz do nich jakis zwykly zmacniacz stereo grajace w klasie AB a nawet Twoje stare鈥 ucho uslyszy muzyke a nie dzwiek.

Dosc tanio mozna kupic bardzo dobra integre np Rotel RA-980 lub NAD c-317 (z nadami trzeba uwazac bo sa slabo zbudowane).

Audio to specyficzna dziedzina i tu bardzo latwo mozna poplynac w duzo wieksze pieniadze niz motocykle鈥

鈥 - bez obrazy ale naturalnym jest, ze z czasem 鈥済luchniemy鈥

8 godzin temu, jarenty napisa艂:

Sennheiser hd 660s

Bardzo fajne neutralnie grajace sluchawki.

KS, na papierku pasmo przenoszenia je imponujace ale to sluchawki openair i zapewne Twoje sluchawki wydadza Ci sie, ze maja lepszy bas. HD to jak napisalem openair i graja naturalnie bez podbicia skranych pasm przez co moze nie ma efektu WOW ale sa do mozna godzinami sluchac bez meczenia uszu.

8 godzin temu, jarenty napisa艂:

Yamaha AS 500

Ten klocek wycisnal bym siodme poty z Twoich bostonow.

Damian85: ,,艁apy maj膮 by膰 lu藕ne i maj膮 sobie "dynda膰", tj. wisie膰 jak flaki.鈥

11 godzin temu, Croowab napisa艂:

Wywal to!

To ampli nadaje sie do robienia halasu w kinie domowym ale nie do muzyki.

Bostonow nie znam i nie wiem na jakich przetwornikach sa zbudowane ale..

Podlacz do nich jakis zwykly zmacniacz stereo grajace w klasie AB a nawet Twoje stare鈥 ucho uslyszy muzyke a nie dzwiek.

Nie ma takiej opcji !聽聽馃ぃ

Byl kupiony wlasnie do kina domowego ale i z normalna muza sobie jakos radzil.聽馃ぃ

Dosc tanio mozna kupic bardzo dobra integre np Rotel RA-980 lub NAD c-317 (z nadami trzeba uwazac bo sa slabo zbudowane).

He, he, z tym Rotelem to trafiles !聽聽馃ぃ

Ostatnio 4 osoby nie znajace sie rekomendowaly mi Musical Fidelity SI 5

Audio to specyficzna dziedzina i tu bardzo latwo mozna poplynac w duzo wieksze pieniadze niz motocykle鈥

Bez obrazy ale naturalnym jest, ze z czasem 鈥済luchniemy鈥

Iniestety nie da sie z tym nic zrobic !聽聽馃ぃ

W Sobote聽bylem w Studio i sluchalem dunskich kolumn, na koncu moglem posluchac Burmaster'a za 170 000 鈧 +聽馃ぃ

KS, na papierku pasmo przenoszenia je imponujace ale to sluchawki openair i zapewne Twoje sluchawki wydadza Ci sie, ze maja lepszy bas. HD to jak napisalem openair i graja naturalnie bez podbicia skranych pasm przez co moze nie ma efektu WOW ale sa do mozna godzinami sluchac bez meczenia uszu.

Ten klocek wycisnal bym siodme poty z Twoich bostonow.

Na papierku to sporo rzeczy wyglada imponujaco !聽聽馃ぃ聽 w realu juz nie koniecznie, he, he.

Mocny bass tak jak napisales nie koniecznie jest lepszy, neutralnosc聽i " prawdziwosc " dzwieku liczy sie bardziej.

Nie wiem czy czytales moj temat o Sprzecie HI FI na targach w Heimfeld. Mialem mozliiwosc poskuchania na najlepsiejszych Senheiser'ach ( 2 sztuki ) i na AKG - tez najlepsiejsze. Prawdemowiac, troche mnie rozczarowaly, ale na dobrym sprzecie trzeba sie nauczyc sluchac聽聽馃ぃ

Powoli (聽na Black Friday ) rozgladam sie za nowym " Patefonem "

W SRODE jestem w Holandi聽馃ぃ

A kolumny jakie bys zarekomendowal ? TAk w srednio lepsiejszej klasie cenowej ?

馃檪

Edited by ks-rider

15 godzin temu, ks-rider napisa艂:

Opis naprawde zachecajacy do zakupu, tak apropo, chinole robia jeszcze cos lepszego, czy to ich topowy model ?

s膮 wy偶sze modele. Te偶 poj臋cia nie mia艂em 偶e takie robi膮 - po tym jak dotychczasowe Phillipsy spad艂y "123 raz" na gleb臋 i si臋 urwa艂 kabel wej艣ciowy do jednej zacz膮艂em szuka膰 czego艣 po czym p艂aka艂 nie b臋d臋 i tak trafi艂em na mas臋 pozytywnych opinii nt tego konkretnego modelu. Generalnie "jak za te pieni膮dze..." to a偶 dziw bierze 偶e to w og贸le gra - a graj膮 i to ca艂kiem nie藕le.

5 godzin temu, ks-rider napisa艂:

A kolumny jakie bys zarekomendowal ? TAk w srednio lepsiejszej klasie cenowej ?

Srednio lepszejszej? Czyli tak do 40tys鈧 馃槣

powaznie, to trzeba caly sprzet zgrac ze soba bo czasami drogie klocki srednio ze soba wspolgraja..

Jezeli szukasz nowego sprzetu to trzeba wybrac sie do salonu audio i posluchac roznyxh zestawien.

Wybor kolumn to jest naprwde trudna sprawa. Wszytko zalezy od naszych preferencji, od muzyki jaka sluchamy i miejsce w ktorym beda graly.

Jedne z najleoiej grajacych kolumn jakie kialem to stare infinity reinessanse 90. Bardzo fajne granie.

Ja lubie przetworniki scan speaka.. jedyny ich minus to to, ze potrzebuja pradu aby dobrze zagraly.

Chcialbym jeszcze posluchac tannoy D700 lub 900 ale ceny powariowaly..

i wracajac.. ten Twoj amp jie napedzi zadnych normalnych kolumn..聽

21 minut temu, Croowab napisa艂:

Srednio lepszejszej? Czyli tak do 40tys鈧 馃槣

powaznie, to trzeba caly sprzet zgrac ze soba bo czasami drogie klocki srednio ze soba wspolgraja..

Jezeli szukasz nowego sprzetu to trzeba wybrac sie do salonu audio i posluchac roznyxh zestawien.

Wybor kolumn to jest naprwde trudna sprawa. Wszytko zalezy od naszych preferencji, od muzyki jaka sluchamy i miejsce w ktorym beda graly.

Jedne z najleoiej grajacych kolumn jakie kialem to stare infinity reinessanse 90. Bardzo fajne granie.

Ja lubie przetworniki scan speaka.. jedyny ich minus to to, ze potrzebuja pradu aby dobrze zagraly.

Chcialbym jeszcze posluchac tannoy D700 lub 900 ale ceny powariowaly..

i wracajac.. ten Twoj amp jie napedzi zadnych normalnych kolumn..聽

wiem, ze caly sprzet nalezy ze soba zgrac. I teraz pytanie, gdzie chcesz go przesluchac ? Inaczej bedzie gral w studiu a inaczej w domu. Generalnie to najpierw akustyka ale to juz przerost formy nad trescia.....Jednego czego nauczylem sie przez lata, to wybor kolumn ktrych cena rosnie nieproporcjonalnie do jakosci i osiagow. Dopasowanie do nich wzmaka, to przyslowiowy pikus. Cala reszta komponentow jest z regoly tansza niz kolumny, a zakup dobrego wzmacniacza i cd mija sie moim zdaniem z celem, gdy kolumny jakosciowo nie sa do nich dopasowane.

Co do muzyki ktora slucham, jest to zwykly POP albo ROCK, czyli kolumny za 500 Jurkow tez byly by OK.聽

Co do salonow. Te stosuja zuoelnie inne CD niz te ktorych w wiekszosci sluchamy i wszystko bedzie super hiper, dopuki

nie zmienisz nosnika dzwieku na ten ktory uzywasz na codzien.

Jak bedziesz mial czas i okazje, to posluchaj sobie tylkom 2 droznych SONORo Grand Orchestra. Sluchalem ich na targach i na CD robily naprawde suer robote. gorzej bylo na LP ale to mogla byc wina " patefonu " albo sanej plyty LP.

馃檪

Tez uwazam, ze najwazniejsze sa kolumny ale dopasowanie wzmacniacza tez nie jest takie latwe.

Za 500鈧 szczerze to wielkiego wyboru nie ma.聽
bardzo fajne sa podstawki dynaudio 52se, albo focus 110 albo przy odrobinie szczescia mozna dostac 140. I tu taka podstawka zagra bardzo fajnym nizko schodzacym basem ale ze wzgledu na jedea na kopulke slabo zgrywa sie z nadami czy sony ale rotel fajnie to kontroluje. Oczywiscie jest w czym wybierac, rynek audio jest naprawde spory鈥

A tak serio鈥 moze ktos z Twoich znajomych ma jakis normalny wzmacniacz stereo aby sprawdzic jak sie sprawdzi u Ciebie na Twoich kolumnach bo moze sie okazac, za za 500鈧 nic lepszego nie kupisz..聽

a na pewno z ta Twoja yamaha nic nie zagea dobrze

5 godzin temu, Croowab napisa艂:

Tez uwazam, ze najwazniejsze sa kolumny ale dopasowanie wzmacniacza tez nie jest takie latwe.

Za 500鈧 szczerze to wielkiego wyboru nie ma.聽
bardzo fajne sa podstawki dynaudio 52se, albo focus 110 albo przy odrobinie szczescia mozna dostac 140. I tu taka podstawka zagra bardzo fajnym nizko schodzacym basem ale ze wzgledu na jedea na kopulke slabo zgrywa sie z nadami czy sony ale rotel fajnie to kontroluje. Oczywiscie jest w czym wybierac, rynek audio jest naprawde spory鈥

A tak serio鈥 moze ktos z Twoich znajomych ma jakis normalny wzmacniacz stereo aby sprawdzic jak sie sprawdzi u Ciebie na Twoich kolumnach bo moze sie okazac, za za 500鈧 nic lepszego nie kupisz..聽

a na pewno z ta Twoja yamaha nic nie zagea dobrze

Yamaha byla kupiona pod dolby souround i tu sprawdzala sie znakomicie. Wierz lub nie, zwykla muze odtwarzala calkiem przyzwoicie.

Umowmy sie, ze za 500 鈧 to mozna kupic CD Player sredniej klasy, a wzmacniach to juz bedzie niestety drozszy.

Na razie rozgladam sie powoli za innymi komponentami.

Co do wzmacniaczy, to na oku mam聽

Yamaha

Misical Fidelity聽

Rotel

馃檪

Edited by ks-rider

Panowie a co by艣cie polecili do kina domowego? Melomanem nie jestem ale tv powiesi艂em na wolnostoj膮cej 艣cianie oddzielaj膮cej salon od kuchni i d藕wi臋k ucieka bardziej do ty艂u w stron臋 kuchni ni偶 do salonu. To do艣膰 uci膮偶liwe je艣li kto艣 jest w kuchni a kto艣 chce ogl膮da膰 mecz lub film. G贸ry forsy nie chcia艂bym na to wydawa膰, podrzucicie jaki艣 pomys艂?