Skocz do zawartości

CB650R czy Trident 660


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Bije się z myślami i stąd ten temat… 
W tym roku spełniłem w końcu marzenie z młodości i zrobiłem prawko. Rozważam zakup fabrycznie nowego motocykla. Jestem po jazdach testowych i zastanawiam się nad CB650R i Tridentem 660. Świetne motocykle. Wrażenia z jazdy obiema maszynami mam bardzo podobne. Mam jakieś swoje przemyślenia, ale chciałbym poznać opinie osób z dużo większym doświadczeniem ode mnie. Pomimo ekscytacji i mega pozytywnych emocji, chciałbym na chłodno i racjonalnie podjąć decyzję. Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie i sugestie co do wyboru z tych dwóch maszyn.
Pzdr.
M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle są tak do siebie podobne, że już sam musisz ocenić co się bardziej podoba. Bierzesz nowy sprzęt więc nie masz się co przejmować awaryjnością, po prostu kupuj sercem i oczami 🙂 Jedyna zauważalna różnica to 3 cylindry w Triumphie vs 4 cylindry w Hondzie.

A jeśli chodzi o moje osobiste zdanie to ja bym brał Tridenta bo bardziej mi się podobają malowania jakie ma w ofercie no i bardzo lubię te ich 3 cylindrowe silniki. Trochę się najeździłem Street Triple 675 i ten silnik to tam chodził bajecznie. I pamiętaj, nie porównuj tego do silników 3 cylindrowych w samochodach, to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę od kilku lat Triumph'em (innym modelem) i jestem zadowolony - bezawaryjny, jakość wykonania bez uwag, bardzo szeroka możliwość i dostępność dokupienia dodatkowych akcesoriów do wszystkich modeli (no ale tanie, to one nie są...), serwis fabryczny w Polsce jest. Kolega ma od paru lat Hondę CBR - podobnie jak ja, również zadowolony i podobnie nie narzeka na awaryjność, dostępność serwisu, części, osprzętu. Ja bym Ci polecił Triumph'a, a on - Hondę. Jak czytasz testy obu motocykli (CB650R i Tridenta) - również do każdego pozytywy, zbliżone osiągi, komfort, cena itp, obok konstrukcji i silnika drobne różnice w masie (Triumph ciut lżejszy, ma większą dopuszczalną masę całkowitą, ale to bez znaczenia - nie jest to turystyk). Tu się nie da doradzić... Arti napisał: "..kwestia gustu, oba mocno zbliżone do siebie. Porównaj jeszcze osprzęt w standardzie bo może to robić dużą różnice...". Quadrat podsumował: "...po prostu kupuj sercem i oczami...". W mojej opinii obaj mają rację: trudno Ci doradzić, jednoznacznie wskazać jeden z nich... kieruj się sercem, który Ci podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa dwie nowe maszyny "prawie" tego samego typu.Ja bym sie skupil na triumphie.A dlaczego ? Kultura pracy silnika przemawia za nim (trzy gary 🙂) no i zajfajnisty Sound.Sam swego czasu mialem sprinta 955i to wiem jak to spiewa , no ale to jest tylko takie moje glosne myslenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Coś tam się w głowie krystalizuje 😉 „kupuj sercem i oczami” - to mi się bardzo spodobało. Jeszcze raz dzięki!

ps: oczywiście jeśli ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoją opinią, to zapraszam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...