Skocz do zawartości

Silnik Moretti 250 4t. Podłączenie, wiązka, CDI AC


kiju110
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Yamahe DT 125 LC, jednak ze względów na koszty naprawy ori silnika który z racji czasu nie bardzo nadawał sie do remontu, zdecydowałem się zmienic silnik na 250 4t. Padło na silnik Moretti 250, widziałem kilka takich projektów i całkiem fajnie sobie to radzi. Jednak do sedna, zakupiłem taki silnik na Allegro, jednak nie posiadam wiązki, schematu podłączenia i nie moge nigdzie tego znaleźć(albo nie potrafię). Wiem, że prawdopodobnie jest to banalne podłączenie jak we wszystkich chiński 4t dla wprawionego fachowca. Jednak to moja pierwsza taka operacja i nie umiem sobie poradzic, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie kolory Kabli czemu odpowiadają? Albo podrzucic jakies kompedium wiedzy w podłączeniach?

cdi.jpg

cdi1.jpg

wire.jpg

wire1.jpg

wire2.jpg

silnik.jpg

kable.jpg

silnikcaly.jpg

regulator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schematy, jednak potrzebowałbym jeszcze schematu pinout z silnika. Sprawdziłem trochę i w podobnych chińskich 4t podłączenie imupsatora i zasilania z cewki wn jest w tych kablach które są bez kostki, jednak potrzebowałbym jeszcze dowiedzieć się kabli które są w kostce za co poszczególne odpowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że kable "luzem" są do modułu zapłonowego i zasilania cewki WN? Kable w tej zielonej kostce bedą np te dwa żółte na zasilanie świateł z cewek itp? Czy któreś z kabli mogą być tak jakby "zdublowane"?

Posiadam taki iskrownik

stator---iskrownik-kpl_1.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...