Skocz do zawartości

Moja „Krówka” - Yamaha XVS 1100 Drag Star 2003


Daniel Quattro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jestem tutaj zupełnie nowy i w dodatku jestem kompletnie zielony w temacie motocykli. Od 14.07 jestem szczęśliwym posiadaczem YAMAHY XVS 1100A CLASSIC z 2003r. Jest to w sumie moj pierwszy motocykl w życiu.. Gdzieś tam kiedyś za małolata miałem jakieś MZ 150, potem 250 oraz JAWĘ 350 TS, ale tego nawet nie liczę. Praktycznie od 20 lat nie miałem, ani w sumie nawet nie siedziałem na motocyklu…

Zawsze gdzieś mi się tam marzyły choppery, w szczególności Kawasaki VN800 oraz DragStar-y 650 i 1100, ale jakoś nigdy nie kupiłem (do tej pory ) Zawsze można znaleźć milion wymówek (praca, żona, dzieci, brak prawka, po co, na co itd…)

Dziś mam 41 lat (za miesiąc 42), DragStar 1100 zakupiony, prawko za ok. 2 tygodnie powinno być gotowe (byście widzieli zdziwione miny w szkole nauki jazdy jak zobaczyli moje prawko, wszystkie kategorie tylko „A” brakuje)

 

c47253e358db92f2d4e02893d402fcde.jpg

 

Moj motocykl:

 

- Yamaha XVS 1100A Classic

- Jestem drugim właścicielem, pierwszy ojciec kolegi miał motocykl od nowości,

- Wszystkie rachunki itd. dostałem z motocyklem

- Bezwypadkowy itd.

- Maly przebieg, udokumentowany

- Motocykl bardzo długo stał w garażu nie ruszany, kolega go jednak w tamtym roku na wiosnę doprowadził do stanu używalności (od tego czasu zrobił 1000km, potem kupiłem go ja)

- Świeży serwis zrobiony w lipcu tego roku

- Świeży przegląd również zrobiony

- Motocykl w sumie 100% oryginalny (dodatkowe reflektory i gmole zamówione wraz z Yamaha u Dealera)

- Kolega, po „wybudzeniu” motocykla zrobił kilka rzeczy „pod siebie” tj. założył szersz gmole, zmienil kierownice, zmienil przednie nadkole, siedzenie zamienił na solo

- Wszystkie oryginalne części otrzymałem z Yamaszka

 

 

dc42b921a337ec4ed14d94840930c652.jpg

 

Przeróbki w planie:

 

- Jeszcze nie wiem, ale chciałbym pójść w kierunku Bobber, chyba, ze coś mi się zmieni… (nie wiem jak to będzie z tyłem)

 

Na początek to by było na tyle, jeszcze raz witam wszystkich i szerokości oraz bezawaryjności życzę.

 

Pozdrawiam, Daniel

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale nie bardzo rozumiem dlaczego chcialbys przerabiac motocykl, ktory i tak wyglada z lekka bobberowato, zamiast uzytkowac go w stanie w jakim jest? Przerobki ramy i zawieszenie duzo kosztuja i rzadko dobrze wychodza. Ja bym po prostu jezdzil jak najwiecej i nic nie przerabial. Przerobki latwo jest zaczac, ale b.trudno skonczyc, tym bardziej gdy sie tego przedtem nie robilo.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nic z tego nie będzie, bo z tego co widziałem w necie, trzeba ciąć ramę. Wiec chyba „Bobber”-a nie będzie, bo:
- po pierwsze nie chce robić czegoś, po czy się nie da wrócić do stanu oryginalnego
- po drugie, mieszkam w Austrii i taka ingerencje trzeba by już było zrobić przez TüV, a z nimi bywa różnie…
Zobaczymy, na razie będzie taka, a czas pokaże co się wymyśli…

Na razie muszę znaleźć białe/przydymione szła kierunków i daszki nad lampami…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajno, zamówię sobie, dzięki

Polecam, w paczce 12 sztuk, 1 spokojnie starcza na wszystkie cztery powierzchnie… Moczysz tylko trochę w wodzie i delikatnie szorujesz okrągłymi ruchami… potem spłukać i oponki jak nowe

b88b0fb7bde453786aeb716a6e53e092.jpg

…takie tam dziś po pracy…

3f207782a5abd9a3f4a5e1139704ef3d.jpg

…a przy okazji ile wam pala wasze DragStar-y ??
u mnie na razie 4.9 L/100km


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O gustach się nie dyskutuje, ale w mojej opinii: miło popatrzeć, to piękna, stylowa maszyna. Ma klasę. Z mojego punktu widzenia trochę szkoda byłoby ją przerabiać.

Szykuje się piękna pogoda na weekend (u Ciebie też 🙂, sprawdziłem) - więc pozdrowienia, Daniel, szerokości!

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, ale w mojej opinii: miło popatrzeć, to piękna, stylowa maszyna. Ma klasę. Z mojego punktu widzenia trochę szkoda byłoby ją przerabiać.
Szykuje się piękna pogoda na weekend (u Ciebie też , sprawdziłem) - więc pozdrowienia, Daniel, szerokości!

Minęło trochę czasu i zmieniłem trochę zdanie tj. tył zostaje, bo nie mam zamiaru ciąć ramy. Zastanawiam się raczej nad kosmetycznymi przeróbkami… co mi chodzi po głowie
- wydech, żeby grało
- przeniesienie rejestracji na bok
- inne kierunkowskazy
- inne światło tylne (lub 3 w 1)
- zastanawiam się tez nad kanapa od HD (coś w tym stylu)
1cefe524a98d03233302337e028710fb.jpg

Zobaczymy jak będzie, coś trochę porobie, nawet jeżeli tylko kosmetycznie, bo nie byłbym to ja

Na razie szukam wydechu, i niestety nic nie mogę znaleźć…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda jak na październik może być, latam dalej… raz sucho, czasem trochę mniej ;)

8226bc979fb1054308691abf67a311c8.jpg

d6573051acf98c6c607d0b4880f6a6e1.jpg

…a, ze zima tez już się powoli zbliża to musiałem wymyślić jakieś fajne miejsce na kaski, żona spokojna i ja zadowolony ;)

9bbdcf16f8f0e8f505deb89479445c2d.jpg

26cca15f490a9887c7e47790bc33945a.jpg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...