Skocz do zawartości

Honda CB-1 luzy zaworowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Adam M. - a czy jest sens zabierać się za sprawdzanie bez przygotowania do regulacji?

@Sygnet112 - serwisówka podaje 12Nm (śruby mostków wałków rozrządu)

przed jakimikolwiek działaniami polecam zaopatrzyć się w serwisówkę

obraz.thumb.png.afe5d301cc58c8dc49f890dd0b9b58d7.png

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl stał nieużywany od przeszło 6 lat . Zacząłem go reanimować , przygotowywać do sezonu . Niestety po odpaleniu ma problem z 3 cylindrem ewidentnie kolektor wydechowy jest chłodniejszy od pozostałych i jest jakiś  dźwięk wydobywający się z.gory silnika . Z czego wiem jest tam rozrząd na kołach zębatych więc nie biorę go pod uwagę i postawiłem.na luzy zaworowe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdz jakosc przewodu WN i fajki / swiecy bo moze gubi zaplony, a potem luzy. Jesli dlugo stal to co najmniej jeden zawor byl otwarty w tym przypadku warto pojechac na przejezdzke i dac ostro w palnik, tak 20 - 30 km a dopiero potem brac sie za grzebanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega doradził mi żebyśmy sprawdzili ciśnienie cylindrów i tu jest spore zdziwienie ponieważ na wszystkich pokazało równo 6 barów z czego kojarzę ten silnik powinien mieć coś w okolicach 15-16 . Jest możliwość że pierścienie stanęły albo zawory są podparte ? ? Z drugiej strony motocykl normalnie jeździł ma moc tyle że dochodził jakiś hałas po rozgrzaniu w górnej części silnika i jak wspomniałem jedna rura od kolektora była zimniensza sporo od pozostałych . Aż tak dobrze nie znam się na mechanice ale wydaje mi się że przy takim ciśnieniu raczej motocykl nie powinien mieć mocy . Jeszcze dziś sprawdzę na drugim urządzeniu żeby mieć pewność . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie się postem . 

Edytowane przez Sygnet112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...