Skocz do zawartości

Co grozi za jazdę większa pojemnością niż 125 z prawkiem a1


Rekomendowane odpowiedzi

co grozi ??

W pierwszej kolejności wyślą cię na obowiązkowy kurs używania google a w następnej na kurs obsługi wyszukiwarki forumowej

A później to już normalnie - najpierw krzesło później śmiertelny zastrzyk a na koniec w zależności od wyroku sądu rozstrzelanie lub powieszenie

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz, co Ci policja zrobi, jak Cię złapie? - to znajdziesz w necie, ale pomyśl szerzej - dociśniesz gaz i nie wiedząc kiedy przejedziesz małą dziewczynkę, mnie, staruszkę czy Kilera, który Ci wyżej odpowiedział (i z którym się zgadzam)... jak zabijesz człowieka na drodze jadąc bez uprawnień, Tobie grozi tylko: dożywotnie poczucie winy i wyrzuty sumienia przez każdą chwilę Twojego dalszego życia i takie drobiazgi, jak wiele lat więzienia (możesz być i będziesz sądzony jak dorosły - prawo to dopuszcza w takich sytuacjach) i olbrzymie konsekwencje finansowe rozciągające się nieraz na wiele lat. Patrzenie w oczy rodzinie zabitego. Naznaczenie przez ludzi jako głupek, kretyn i zabójca. Chyba, że się sam zabijesz - jeśli nikt inny nie zginie, to w porządku, będzie ok, tylko narobisz kłopotu policji, lekarzowi sądowemu, gościom, którzy będą Ciebie zeskrobywać z drogi, rodzinie, która będzie musiała płacić za pogrzeb, tym, co będą musieli Twoje krwawe szczątki przechować w lodówie itp. Może nawet będzie o Tobie filmik na youtube jako kandydata do nagrody Darwina (dla idioty samobójcy). Ale nie myśl o konsekwencjach tylko dla Ciebie - pomyśl z drugiej strony - jakim możesz być zagrożeniem dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg, pieszych itp. Skoro są takie, a nie inne przepisy i takie, a nie inne wymogi i egzaminy tak wiedzy, wieku jak i umiejętności na daną kategorię uprawnień - trzymaj się tego. Po prostu poczekaj do odpowiedniego wieku, zdaj na odpowiednią kategorię, a jeździj na tym, na co masz uprawnienia. Hypp3roo - nie chcę Ci "wrzucać", ale zastanów się, co Ty piszesz. Qrwa, dorośnij, kolego, przemyśl temat i zachowaj się odpowiedzialnie. Zamiast myśleć o takich pierdołach, doskonal technikę jazdy, ćwicz na tym, do czego masz uprawnienia. Twój czas przyjdzie, będziesz gotowy i do zdania egzaminu, i do radzenia sobie z litrem i więcej. Tylko myśl.

Motocyklizm to droga na całe życie, nie zaczynaj od kombinowania, łamania przepisów i zasad. Znajdziesz w necie historie, jak w taki, niby "niewinny" sposób ludzie zmarnowali sobie całe życie i ponoszą konsekwencje fizyczne, psychiczne i finansowe przez długie lata.

Nie mniej mi za złe tych słów powyżej - życzę Ci z jak najlepiej, dlatego przemyśl - nie jest to dobry pomysł. Pozdrawiam.

Edytowane przez Cafe Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale samo pytanie budzi wątpliwości o olej w głowie. Poza tym - skąd wiesz, że mnie nie spotkało i jakie ja miałem doświadczenia? Może dlatego to napisałem, ale teraz mam wątpliwości, czy było warto. Może odpowiedź Kilera była wystarczająca. Mimo wszystko - również miłego dnia, Hypp3roo.

Edytowane przez Cafe Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hypp3roo napisał:

to że jestem młody nie znaczy ze nie posiadam oleju w głowie

Ale co zmienia posiadanie lub nie przez ciebie oleju w głowie ??

Jesteś wstanie zagwarantować że odpowiednią dozą oleju (w silniku czy w głowie ) na ulice prosto pod koła nie wyskoczy Ci pięcioletnie dziecko za piłką lub dziadek 80+ na rowerze nie wjedzie prosto pod Twoje koła ???

czy milion innych rzeczy których nie jesteś wstanie przewidzieć

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te czasy żeby śmigać bez prawka. Kiedyś przy kontroli co najwyżej 5 stówek i tyle. Od tego roku policja już się nie cacka tylko z miejsca idzie wniosek do sądu i grzywna a to już idzie w tysiące złotych.

A w razie jakiegoś zdarzenia drogowego to czy kiedyś czy teraz to zawsze było się w ciemnej dupie, tu się akurat nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 18:26, Hypp3roo napisał:

Witam jakie są konsekwencje jazdy większa pojemnością niż 125 (ktm exc 450 zarejestrowany)  z prawem jazdy a1 dodam ze jestem niepełnoletni. Z góry dziękuje za odpowiedz 🙂

Jeżeli masz mniej niż 17 lat - sąd rodzinny.

Jeżeli masz 17 lat -

 

Art.  94.  [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia]
§  1.
 Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
(...)
§  3.

 W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

W skrócie - grzywna minimum 1500zł + zakaz prowadzenia pojazdów. A jak stukniesz kogoś to nie wypłacisz się do końca życia.
 

 

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IZO napisał:

A ja tak jeszcze zapytam, kwit daje jakiś immunitet na zabijanie ? Z kwitem już nie męczy sumienie jak kogoś trącimy ? 

IZO, 

fajnie, ze napisales co przeszlo Ci do glowy.  Na wykladach teori, gdy omawiane jest Prawo Jazdy pytam zawsze kursantow po co tutaj przyszli. Kaudy odpowiada, ze po prawo jazdy wiec mowue blad, nie po prawo jazdy a po uprawnienia do prowadeznia, bo PJ mozesz zapomniec wziac z domu a uprawniejia masz.

Do tego mowie, ze nie robicie PJ a robicie licencje z podwojnym zerem jak James Bond i macie licencje do zabijania.

 

To mniej wiecej tak jak Bond likwiduje kogostam, przyjezdzaja ci w uniformach i caluja go w doope. Bez licencji klikaja branzoletki, jestes wsadziny do suki i odtransportowany do aresztu, najpierw na komisariacie ( gdy jest pozno ) gdy sa godziny urzedowania to stajesz przed sedzia sledczym, ktory wydaje nakaz aresztowania i ladujesz w wiezieniu sledczym. Prokuratir po jakims czasie pisze akt oskarzenia i po 6 miesiacch stajesz przed sadem ktory jedzie z Toba jak ze stadem dzikoch swin na zakrecie.

To, ze bedziesz skazany jest samo przez sie zrozumiale, bo gdy nie, to, kasy sadowej musi zostac wyplacone   odszkodowanie. Mam nadzieje, ze nie musze Ci tlumaczyc jak sie to oblicza, wiec wyrok masz juz przybity i nawet o tym nie wiesz. Pytanie tylko ile dostaniesz a wazniejsze jest, czy beda zawiasy, cz idziesz bezposrednio z sadu na odsiadke.

Oczywiscie, ze bedac w pewnym wieku moze nawet nie trafisz do aresztu, ale to zalezy tylko od tego, czy trafisz psa sasiada czy sorke sedziego czy syna prokuratora, albo znajomego kroika, wtedy idzie pelna pajda !

Pozdro !  

 

🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byśmy nie pisali - sednem sprawy jest to, że z niepełnoletni Hypp3roo, bez licencji A sugeruje swoim wpisem, że chce jeździć po drodze publicznej motocyklem, do którego nie ma uprawnień. Nie jesteśmy jego rodziną czy opiekunami, ale wydawało mi się, że jeśli zwrócił się z takim pytaniem do nas na Forum, powinien otrzymać jednoznaczną odpowiedź, że to zły pomysł, że stanowiłby zagrożenie dla siebie i innych, żeby przemyślał, i po prostu że taki pomysł nie jest akceptowany i tolerowany przez nas, motocyklistów z licencjami... A przynajmniej przeze mnie – ja nie chcę spotkać na publicznej drodze niepełnoletniego bez uprawnień (no ok., Ks-rider, bez licencji - bardzo mi się to podobało, co o PJ napisałeś) na szybkim, cięższym motocyklu. W dodatku, jak wynika z drugiego jego wpisu, Hypp3roo uważa, że ma nie tylko olej w głowie, ale i doświadczenie... jeżdżę na moto czy puszką na pewno sporo dłużej, niż ilość jego lat, ale mam pokorę wobec swoich umiejętności i „doświadczenia”, bo sytuacje na drodze, zwłaszcza ma motocyklu, są nieraz naprawdę trudne i wymagają nie tylko natychmiastowej reakcji i dobrej techniki, ale i prawdziwego doświadczenia wypracowanego poprzez wiele lat jazdy... Dlatego "popełniłem" wyżej post w tym temacie i dlatego raz jeszcze powtarzam: Hypp3roo, życzę Ci z jak najlepiej, dlatego przemyśl - nie jest to dobry pomysł.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegomco pamietam, to mial byc KTM 450  🤣 CZyli taki smiec, co jeszcze z piatego biegu na kolo idzie !  🤣

No i to doswiadczenie, he, he ! 

 

To tak jak w czasie wojn ymowiono mlody doswiadczony pilot. PIC w tym, ze na wojnie generalnie sa mlodzi i NIE doswiadczeni, a jak doswiadcza, to sa martwi. Dlatego na wojnie niema starych doswiadczonych pilotow !  

 

TAk sie zastanawiam, dlaczego zawodnicy wogole jezdza 125 - tkami ? Przeciez tym trzeba sie nogami odpychac !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.07.2022 o 15:45, artu3131 napisał:


No. Z kwitem masz limit trzy „trącenia” i dwa trupy rocznie.
Zjedz snickersa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W dniu 16.07.2022 o 19:23, ks-rider napisał:

IZO, 

fajnie, ze napisales co przeszlo Ci do glowy.  Na wykladach teori, gdy omawiane jest Prawo Jazdy pytam zawsze kursantow po co tutaj przyszli. Kaudy odpowiada, ze po prawo jazdy wiec mowue blad, nie po prawo jazdy a po uprawnienia do prowadeznia, bo PJ mozesz zapomniec wziac z domu a uprawniejia masz.

Do tego mowie, ze nie robicie PJ a robicie licencje z podwojnym zerem jak James Bond i macie licencje do zabijania.

 

To mniej wiecej tak jak Bond likwiduje kogostam, przyjezdzaja ci w uniformach i caluja go w doope. Bez licencji klikaja branzoletki, jestes wsadziny do suki i odtransportowany do aresztu, najpierw na komisariacie ( gdy jest pozno ) gdy sa godziny urzedowania to stajesz przed sedzia sledczym, ktory wydaje nakaz aresztowania i ladujesz w wiezieniu sledczym. Prokuratir po jakims czasie pisze akt oskarzenia i po 6 miesiacch stajesz przed sadem ktory jedzie z Toba jak ze stadem dzikoch swin na zakrecie.

To, ze bedziesz skazany jest samo przez sie zrozumiale, bo gdy nie, to, kasy sadowej musi zostac wyplacone   odszkodowanie. Mam nadzieje, ze nie musze Ci tlumaczyc jak sie to oblicza, wiec wyrok masz juz przybity i nawet o tym nie wiesz. Pytanie tylko ile dostaniesz a wazniejsze jest, czy beda zawiasy, cz idziesz bezposrednio z sadu na odsiadke.

Oczywiscie, ze bedac w pewnym wieku moze nawet nie trafisz do aresztu, ale to zalezy tylko od tego, czy trafisz psa sasiada czy sorke sedziego czy syna prokuratora, albo znajomego kroika, wtedy idzie pelna pajda !

Pozdro !  

 

🙂

Spoko, ja to wszystko rozumiem. Odnosiłem się bardziej to Cafe Ridera który napisał

 

W dniu 14.07.2022 o 19:31, Cafe Rider napisał:

jak zabijesz człowieka na drodze jadąc bez uprawnień, Tobie grozi tylko: dożywotnie poczucie winy i wyrzuty sumienia przez każdą chwilę Twojego dalszego życia i takie drobiazgi, jak wiele lat więzienia

I się zastanowiłem tylko czy z uprawnieniami sumienie już nie męczy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...