Skocz do zawartości

Szukam sprzętu grającego do garażu


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ks-rider napisał:

I to jest bardzo fajna  opcja . Dokupic jakies fajne kolumny, skrecic skrzynke na radio o podlaczyc glosniki, i szafa gra. Jest tylko jedno manko, zasilanie, do tego trzeby by jakis akumulator i zasilacz, tak przynajmniej sporo ludzi w warsztatach samochodowych robilo. 

Do zasilania tego ulepa 😄 mam stary prostownik do ladowania baterii , ktory  swietnie dziala.A jesli to ma grac gdzies w plenerze , to do tego celu mam 100 Ah baterie.

A tak ta rzezby typu ulep wyglada 🤭 troche kolorowy 

 

 

_DSC2295.JPG

_DSC2287.JPG

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare prostowniki to moim zdaniem generalnie sa najlepsiejsze !

Te nowe to takie elektroniczne goowienka !  

fajnie, jak taki sprzet sie z jakichs powodow zostal, ale gdy masz go kupic, to bedzie drozsze od mojej opcji - niestety ! 

Jednym slowem zaszaleles !  🤣

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ks-rider napisał:

Te stare prostowniki to moim zdaniem generalnie sa najlepsiejsze 

I to sto Pro.Ma juz ponad 30 lat na karku.

6 minut temu, ks-rider napisał:

Te nowe to takie elektroniczne goowienka !  

Na  temat tych nowosci  to lepiej jak sie powstrzymam ................😉

9 minut temu, ks-rider napisał:

Jednym slowem zaszaleles !  🤣

Po prostu nie lubie sie nudzic 😉

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Taurus 61 napisał:

I to sto Pro.Ma juz ponad 30 lat na karku.

Na  temat tych nowosci  to lepiej jak sie powstrzymam ................😉

Po prostu nie lubie sie nudzic 😉

 

Moj jest z 1984 r !  🤣

Mam w sumie jeszcze kilka z tego dwa do ladowania motocykli, jeden ze sklepu na L a drugi tez, tyle, ze z Louis'a

 

🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ks-rider napisał:

Moj jest z 1984 r !  🤣

mama mija.To rzeczywiscie starzec ! Tez mialem prostowniki do motkow z L , ale dosc szybko sie wykrwawili.Kupilem jeszcze jeden w L tak do testu.Pierwsze co zrobilem to powiertalem otwory zeby mial jakas wentylacje , bo byl hermetycznie zamkniety jak jego poprzedniki.O dziwo do dzisiaj  dziala tak jak powinien , i to juz trzy lata po gwarancji . Ja pierdziu , to trzeba miec szczescie ! 🤣

Ps. zjechalem troche z kursu : sorry 😟

Edytowane przez Taurus 61
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo ciekawie piszecie o tym aby samemu zmontować coś, nawet chodziło mi to po głowie ale kompletnie nie znam się na elektronice, chociażby podstawach co z czym i jak.

Andrzeju piszesz aby zapomnieć o CD, no jednak muszę je mieć, mam mnóstwo płyt do których lubię wracać. Radia natomiast nie znoszę, mam nerwicę na reklamy i gadanie, na każdej stacji, nie jestem w stanie słuchać radia gdy w ciągu godziny przez ok 25 minut jest gadanie albo reklamy, nie ważne czy to RMF, Zetka czy Antyradio. Dlatego potrzebuję dla własnego spokoju CD 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, To_masz napisał:

Panowie bardzo ciekawie piszecie o tym aby samemu zmontować coś, nawet chodziło mi to po głowie ale kompletnie nie znam się na elektronice, chociażby podstawach co z czym i jak.

Andrzeju piszesz aby zapomnieć o CD, no jednak muszę je mieć, mam mnóstwo płyt do których lubię wracać. Radia natomiast nie znoszę, mam nerwicę na reklamy i gadanie, na każdej stacji, nie jestem w stanie słuchać radia gdy w ciągu godziny przez ok 25 minut jest gadanie albo reklamy, nie ważne czy to RMF, Zetka czy Antyradio. Dlatego potrzebuję dla własnego spokoju CD 🙂

Tomek, ja Cie bardzo dobrze rozumiem, bo sam man sporo CD. MAlo tego, jak zaczela sie pandemia, to wolny czys i brak zajecia padly mi na kopule i kupilem CD recorder ( Yamaha ) i pokopiowalem calkiem sporo CD z przeznaczeniem do auta, tyle, ze nastepne jakie kupilem nie mialo juz CD player'a !  🤣

Oczywiscie, ze wszystko zalezy od tego ile czasu bedziesz spedzal w garazu dlubiac przy czymkolwiek. Jezeli prace beda zajmowac mniej niz 74 / 80 min to owszem, widze w tym sens. Dla mnie kazdy nosnik dzwieku t relikwia i ja obchodze sie z nimi jak z jajkiem, czyste rece itp. Jezeli zas zamieszasz spedzic tam kilka godzin, to i sprzet musi byc inny i innej klasy ! 

W tym przypadku kupil bym jakis mniej piekny wzmacniacz i do niedo CD Changer / Wechsler na np, 6 CD. W zalezniosci od zasobnosci portfela moze byc na 200 CD 

https://www.ebay.de/itm/403783332028?hash=item5e035cb0bc:g:fpsAAOSwixdiwvAB

tu masz cala reszte

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2060353.m570.l2632&_nkw=cd+wechsler&_sacat=14969

I wlasnie dlatego jestem za USB bo wsadzisz 128 GB i gra miesiac !  lub wiecej !  

Co do skrzynki jaka przedstawil Taurus, to nie taki diabel straszny jak go maluja. Grunt to przyciac boki, gire i dol pod wymiary radia tak aby weszlo, nie za dlugie, bomusi miec wentylacje. Pod to budujesz wiekszy skrzynke, wstawiasz w srodek ta na radio.

 

Mysle, ze dwa kable plus i minus ogarniesz, podlaczenie glosnikow tez nie wymaga skonczenia polubudy.

 

🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie bardzo ciekawie piszecie o tym aby samemu zmontować coś, nawet chodziło mi to po głowie ale kompletnie nie znam się na elektronice, chociażby podstawach co z czym i jak.

Ja nie jestem zaden elektryk czy elektronik.Poprostu  
wujek Google  podpowiedzial mi , co i jak mam zrobic zeby  moj wynalazek dzialal.Podlaczenie tej mojej czarodziejskiej skrzynki zabralo mi moze 30 mi.Natomiast sama skrzynka tzn. ( przycinanie , klejenie , szpachlowanie , szlifowanie i lakierowanie ) zeby to na cos wygladalo polkla okolo tygodnia.Tak to juz jest .Troche samozaparcia , wiary w siebie i jakos to bedzie........Jak moj szef mawial : jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz .Bedziesz "walczyl" to mozesz wygrac , nie bedziesz walczyl to juz "przegrales" I wiesz co ? on ma racje.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taurus 61 napisał:

Ja nie jestem zaden elektryk czy elektronik.Poprostu wujek Google  podpowiedzial mi , co i jak mam zrobic zeby  moj wynalazek dzialal.Podlaczenie tej mojej czarodziejskiej skrzynki zabralo mi moze 30 mi.Natomiast sama skrzynka tzn.   ( przycinanie , klejenie , szpachlowanie , szlifowanie i lakierowanie ) zeby to na cos wygladalo polkla okolo tygodnia.Tak to juz jest .Troche samozaparcia , wiary w siebie i jakos to bedzie........Jak moj szef mawial : jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz .Bedziesz "walczyl" to mozesz wygrac , nie bedziesz walczyl to juz "przegrales" I wiesz co ? on ma racje.

Ja tam sie z tym zgadzam calkowicie. Sam lubie dlubanine w drewnie. Potrafie przesiedziec przy tym dniami. A dlubie wszystko to co potrzebne mi jest do wszystkiego co ma zwiazek z bronia. Od regalu na klamki poprzez sytem mocowania klamek w koferku.

Regal np. zrobiony jest z 4mm sklejki multipleks z jedna polka. Prz yjego zlozeniu nie zostala uzyta ani jedna srobka czy gwozdz - zadnego metalu. 

 

Takze Tomek, albo lap sie za drewno i buduj skrzynke albo kupuj gotowca !  

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszla ta mini wieza JVC.  Troche porysowany dekiel ale w razie czego podszpachluje i podlakieruje kosmetyka.

Wlasnie sprawdzilem czy oby wszystko dziala, bo mimo opisu sprzedajacy klamia jak .....

Wszystko dziala jak w opisie, dla mnie najwazniejszym bylo funkcjonowanie gniazda USB, bo tak jak pisalem robiac amunicje, czy czyszczac bron czy nawet dlubiac cokolwiek, brudnymi lapami nie bede zmienial CD, 

Radio i USB mi wystarcza az nadto. Teraz musze tylko kupic w Medi dwa Stick'i USB po 128 Giga i jestem caly w skowronkach !  

Taki drobiazg, a jak moze cieszyc ! Teraz zastanowie sie nad kolumnami, choc tych akurat mi nie brakuje, 

Jak bede juz w PL to wyprubuje te ktore mam a potem sie zobaczy !

 

🙂

 

 

 

Cytat

za

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...