Skocz do zawartości

Szukam sprzętu grającego do garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze niedawno przerabialem temat, potrzebowalem sprzet do PLdo pokoju, pokoju do elaboracji amunicji, magazyno / warsztatu. 

Generalnie to na poczatku zrobilem blad, bo nakupowalem komponentow rozmiaru MIDI ( mosredni miedzy standardem a MINI. Troche kasy na to poszlo ale generalnie z perspektywy czasu stwierdzam, ze zrobilem blad. Sprzet mial pojsc do pokonu eleboracji. Radio, CD, mini disc, kaseciak + wzmacniacz. Komponenty powyzej przecietnej. 

Potem trafil sie przez przypadek maly " kombajn " ktory ma CD, radio, I-phone a co wazniejsze USB. Ta wlasnie pojdzie do pokoju elaboracji a ta midi pojdzie do magazyno warsztatu.  Do garazu tez rozwazam, ale jak trafi sie cos malego to do warsztatu rowniez pojdzie mini z USB a ta midi do Garazu. 

Jezeli ma fajnie grac, to neistaty albo bezdiesz musial wziac cos drozszego albo dokupic jakies fajne kolumny, bo w wiekszosci te ktore w tanich sprzetach sa, sa po prostu do doopy.

 

WIatrowke juz kupiles ? 🤣

 

Osobiscie na Twoim miejscu wlasnie czegos takiego bym szukal, cosz USB i radiem, reszta raczej nie bedzie potrrzebna

tu normalne standardowe wymiary 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_nkw=musikanlage&_sacat=14969&_sop=2

Tu midi

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=midi+musikanlage&_sacat=14969&LH_TitleDesc=0&_odkw=musikanlage&_osacat=14969&_sop=2

tu mini

https://www.ebay.de/itm/374176745499?hash=item571eac081b:g:FF4AAOSwXnpi0M2a

pozdro

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KS za szerokie info.

Wiatrówki jeszcze nie kupiłem, dąłbym znać w temacie dla porządku kronikarskiego. Kończę się przeprowadzać a za tydzień zaczynam urlop i będę miał nieco więcej czasu domknąć zakup. Na chwilę obecną bliski jestem tego:

https://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_fast_shot_10x_igt_4,5_mm_z_luneta_4x32_61100371-fsxigt_p95706.xml

Pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, 

 

Feinwerkbau, to sprezone powietrze, ktore wedruje do lufy z komory cisnieniowej, brak jakiegokolwiek odrzutu. To co zapodales, to sprezyna a ta kopie co nijak przeklada sie na precyzje

 

Zrobisz jak zechcesz ale przemysl co radzi Ci ktos kto strzela ponad 50 lat. I ktory tych wiatrowek troche przerobil.

 

Mialem keidys IZ38 dobra donosnosc. Dzis gdybym mial wybrac wziolbym IZ 61

 

Przemysl, 

 

pozdro

 

🙂

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, To_masz napisał:

Krotko i zwiezle powiem tak.Jesli chodzi tylko o to zeby cos tam  gralo normalnie wystarczy radio budowlane np. z lidla 

Günstiges Baustellenradio: Was taugt das Magnion BR-10 von Aldi Nord? - CHIP

tanie na baterie   z opcja na 220 volt.Mma i powiem ze daje rade.A jesli cos z wyzszej polki i z lepszym bum bum , to wlasny handy z zainstalowanym Spotify + glosnik bluetooth  , i wiecej nie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma buczec jak z wiadra, to te budowlane spiknie ale jak ma grac lepiej to mysle, ze juz nie.

 

Sam glosnik bluetooth ( przecietny przerosnie koszta sprzetu ktory wstawilem ). Bardziej poszedl bym w zmacniach i jakies normalne kolumny.

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnialem ,  mam ten budowlany z aldika i w zadnym przypadku nie moge tego potwierdzic , ze buczy jak z wiadra.Gdyby tak bylo jak piszesz , dawno temu bym to wyp........ do wiadra , ale  na smieci 😄.Bez przesadyzmu KS 😉

Ps.No chyba ze w garazu na okraglo kompresor + klucz udarowy nap....la. No to w takim przypadku trzeba cos mocniejszego.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS, jeszcze myślę intensywnie o tych wiatrówkach co napisałeś.

Coś grającego musi mieć odtwarzacz CD, czego nie zaznaczyłem. Radio budowlane mam, towarzyszyło mi przez całą budowę i mimo uwalenia w tynkach itp działa nadal. Ale mam sporo płyt CD które chciałbym móc przesłuchiwać przy grzebaniu w garażu. Żadnych kompresorów i młotów nie będzie tam. Wczoraj byłem w serwisie RTV, gość ma trochę sprzętu używanego który sprzedaje, na jutro ma mi coś przygotować do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci z niego ACDC... Nie mam warsztatu, tylko garaż, i na moje potrzeby od kilku lat jest wystarczający Sony ZS-PS50. Mały, poręczny, odtwarza mp3 czy wma z USB, a co dla mnie najważniejsze płyty CD - mam ich z dawnych lat setki. Poza tym radio. Moc na garaż wystarczająca, markowy, przenośny, prosty jak konstrukcja cepa, żadnych zbędnych funkcji, może być zasilany z sieci lub na baterie, kurz czy mróz mu nie szkodzą, można go wziąć ze sobą na grilla nad rzekę... Dla mnie naprawdę OK, polecam.

 

a.jpg

Edytowane przez Cafe Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To_masz, gdybyś kupił ten czy inny, to napisz, co kupiłeś i jakie ma zalety/wady. Może komuś kiedyś się przyda, jak będzie miał taki sam problem i wejdzie tu na Forum, by poczytać... 😀. Zresztą po co ja to piszę, Ty najlepiej wiesz, masz parę lat stażu na Forum 🖕.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cafe Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, To_masz napisał:

Taurus, nie było takiej wieży.

Jeszcze masz jedna opcje.Samemu cos zmontowac  "przyjemne z pozytecznym"Jakies stare radio samochodowe , pare glosnikow troche drutu  + swoje pomysly i sprawa zalatwiona.W ten sposob sam poskladalem takiego muzykanta +  typu Ulep 😄 ktory obecnie muzykuje mi w piwnicy.W moim przypadku radio ma funkcje CD,MP3,DVD.Jak mi sie znudzi sluchanie to walne sobie jakis film tak dla odmiany 🤨

Ps.Kupic mozna zawsze cos 😉

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 08:22, To_masz napisał:

KS, jeszcze myślę intensywnie o tych wiatrówkach co napisałeś.

Coś grającego musi mieć odtwarzacz CD, czego nie zaznaczyłem. Radio budowlane mam, towarzyszyło mi przez całą budowę i mimo uwalenia w tynkach itp działa nadal. Ale mam sporo płyt CD które chciałbym móc przesłuchiwać przy grzebaniu w garażu. Żadnych kompresorów i młotów nie będzie tam. Wczoraj byłem w serwisie RTV, gość ma trochę sprzętu używanego który sprzedaje, na jutro ma mi coś przygotować do obejrzenia.

 

Mysl.mysl ! A generalnie to nie mysl, tylko zarejestruj sie na egun i kup Feinwerkbak 600 lub 601 i do konca zycia masz spokoj, bo z tym sprzetem mozesz na mistrzostwa Polski czy wyzej jechac i masz realne szanse, tyle, ze UMIC czeba !  🤣

Do tego zawsze sprzedasz za pieniadze ktore sam zaplaciles. W przypadku tego co lazi Ci po glowie, nigdy swego nie wyciagniesz, zawsze straty.

Troche ich w zyciu posprzedawalem wiec mowie z praktyki.

Do Garazu czy warsztatu moim zdaniem podaruj sobie CD. Dlaczego, robiac pewne prace nie bedzie Ci sie chcialo oderwac sie od roboty (majac uwalone brudem lapy ) i zmieniac cokolwiek. To moim zdaniem ma grac jak radio wiec albo radio albo USB.

 

2 godziny temu, Taurus 61 napisał:

Jeszcze masz jedna opcje.Samemu cos zmontowac  "przyjemne z pozytecznym"Jakies stare radio samochodowe , pare glosnikow troche drutu  + swoje pomysly i sprawa zalatwiona.W ten sposob sam poskladalem takiego muzykanta +  typu Ulep 😄 ktory obecnie muzykuje mi w piwnicy.W moim przypadku radio ma funkcje CD,MP3,DVD.Jak mi sie znudzi sluchanie to walne sobie jakis film tak dla odmiany 🤨

Ps.Kupic mozna zawsze cos 😉

I to jest bardzo fajna  opcja . Dokupic jakies fajne kolumny, skrecic skrzynke na radio o podlaczyc glosniki, i szafa gra. Jest tylko jedno manko, zasilanie, do tego trzeby by jakis akumulator i zasilacz, tak przynajmniej sporo ludzi w warsztatach samochodowych robilo. 

W mojuej 190 - tce mam radio/CD + Slot SD + USB, tyle, ze jest wmontowane i na razie nie zamierzam wyciagac czy podmieniac, ta opcja jest zarezerwowana dopiero przy sprzedarzy 190 - tki. Przuy kupnie byl tam Pionier radio / kaseciak. 

Zreszta w moim przypadku na biednego nie trafilo, lubie wydawac kase na te rzeczy, wiec spoko.

A tu ostatnio kupione przezemnie JVC. Kolumienki sprzedam lub zostawie a grac bedzie na Denon'ach SC 35 B Calosc wrazz wysylka 82,- € Normalnie smeich na sali !

 

EDIT

Wlasnie kupilem jeszcze jedna JVC. Koszt z wysylka 37.- € .

CD nie funkcjonuje ale radio i USB tak, wiec jestem zadowolony, zobaczymy jak bedzie gralo ? 🤣

 

🙂

JVC.jpg

Deneo.jpg

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...