Skocz do zawartości

Honda CBR 600 F2 hydrauliczny napinacz rozrządu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z mojej hondy wydobywa się metaliczny dźwięk z prawej strony silnika od strony kosza zacząłem od wyjecia napinacza rozrządu i sprawa wygląda tak że gdy wciskam ten czpien co napina łańcuch po bokach wydobywa się olej, to tak ma być czy poprostu on się zużył i przepuszcza olej? napinacz jest hydrauliczny, druga sprawa wygląda tak że go rozebrałem i sprężyna w nim też nie wygląda za ciekawie jest zgięta i prawdopodobnie zużyta już i czy jest sens ją wymieniac? Jak ten napinacz przepuszcza olej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest hydrauliczny, to ma przepuszczać. Zużywa się też sam napinacz, nie tylko sprężyna więc do wymiany komplet. Wcześniej jednak do weryfikacji sam łańcuszek, bo może się okazać, że i on jest do wymiany i sam napinacz, nie wiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te napinacze to najsłabsza część tego silnika . Wiele lat temu miałem taką CBR i u mnie na dłuższą metę pomogła jednie wymiana na uzywany napinacz z FZR . Teraz dostępne są jakieś niby poprawione ale kiedy ja miałem ten moto ich nie było i nie mam zdania o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślę?

Uzywany napinacz do fzr obstawiam że bedzie niewiele droższy niż te podkladki 😉

Chcesz drutem naprawiać łańcuch albo spawać ramę migomatem  - twoja spawa. Tylko po co pytasz jesli znasz odpowiedź?

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer chyba masz na myśli F3 lub F4. Do F2 napinacz wygląda nieco inaczej 

HONDA CB 600 HORNET PC25E NAPINACZ ROZRZĄDU za 60 zł z Osięciny - Allegro.pl - (10725101414)

Nowy kupisz za mniej jak 300pln

Napinacz łańcucha rozrządu, Honda CBR 600F '91-94 | Smugi Moto

Napinacze od FZR nie pasują idealnie nawet do F3 i F4 i osobiście miałem przypadek, że napinał za mocno w jednej F3 i moto chodziło podczas hamowania silnikiem jakby miało się rozpaść zaraz. Nie polecam. Poza tym sprężynę kupić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem F2 i  u mnie wszystko działało jak trzeba . fakt -nie robiłem tych sprzętów ..... naście tylko jeden mój i jeden kumpla

Oczywiście jest szansa że jeden na 10 będzie dawał rożne niepożądane objawy

Kupując taki od FZR  DELIKATNIE  nie pasują otwory montażowe na śruby ale to kwestia wiertarki i minuty  na poprawkę

 

dc7026ad4b959838baa4b9048e86

 

tak wygląda napinacz jaki mam na myśli - widać że jest on typowo mechaniczny , zwykła sprężyna i zapadka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...