Skocz do zawartości

Sprzęgło Honda Magna V45 700cc


elAiden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙋‍♂️
Jestem w trakcie kursów kat. A, zaczynam swoją przygodę z motocyklami.

Nie mam pewności co do kategorii, którą wybrałem więc proszę o ewentualne przeniesienie tematu 💪😊

Jestem też nabywcą Hondy Magna v45 700cc którą być może będę chciał jeszcze zmienić jednak.. to zależy czy będzie mi z nią dobrze na drodze :). Honda odpala, jeździ, skręca itp. mam tylko dwa problemy:

Zbiornik pompy sprzęgła na kierownicy jest zamontowany w taki sposób, że w zasadzie nigdy nie jest pod kątem prostym, musiałbym poprosić silnego kolegę żeby przechylić maszynę - może wtedy. Wymieniłem płyn, odpowietrzylem, zalałem tak, że więcej się nie dało bo.. się rozlewało. Efekt (mam nadzieję, że tak jest) jest taki, że kiedy prostuję kierownicę i przejadę się kilka razy sprzęgło znowu się zapowietrza - tak jakby tego płynu było tam cały czas za mało?? Czy to możliwe, że faktycznie trzeba go przechylić i zalać po brzeg a dopiero później zamknąć i postawić motor?

Drugi problem natomiast jest taki, że oczko z tego zbiornika troszeczkę się "poci" ale tak naprawdę nieznacznie, nie ubywa po 3 dniach płynu. Czy naprawdę potrzebuję to oczko? Mogę je zakleić i zamaskować? Przecież jak zgubią się biegi to będę wiedział, że albo nie ma płynu albo sprzęgło kaput?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala pompa sprzegla, tak jak pompa hamulca mozowana jest zaciskowo na kierownicy, w czasie wymiany plynu / odpowietrzania trzeba rozluznic srube zaciskowa i wyprostowac pompe tak zeby latwiej bylo mozna nalewac do niego plynu. Jesli sprzeglo dalej sie zapowietrza to znaczy ze gdzies jest przeciek powietrza, np na srubie mocujacej przewod do pompy? trzeba to sprawdzic i jeszcze raz odpowietrzyc. Oczko zbiornika mozna probowac obleciec po krawedziach przezroczystym silikonem, po oczyszczeniu z zewnatrz wyciekajacego plynu, ale za efekt nie recze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli na spokojnie odkręcić to całe ustrojstwo i ustawić do poziomu tak jak się należy.

Zamówiłem też dziś nową śrubę tą do odpowietrzania bo w tej obecnej nie ma już za co złapać 🤷‍♂️ odpowietrzę to już na nowej śrubie.

 

A gdyby do tego oczka zastosować jakiś klej żywiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy klej bedzie mial ten sam problem z klejeniem do powierzchni na ktora saczy sie plyn hamulcowy. Nalezalo by wymienic oczko z uszczelka, ale nawet nie wiem czy mozna to kupic. Wymienialem takie oczko silnikowe do sprawdzania oleju. Jesli chcesz kleic, to trzeba pompe zdjac, oproznic, skleic i jeszcze raz napelnic i odpowietrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...