Skocz do zawartości

Na stare lata człowiekowi odbija - skuter Honda SH300i :)


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im bliżej 40-stki tym głupsze pomysły przychodzą do głowy. Po blisko 25 latach spędzonych na motocyklach w końcu zapragnąłem skutera. Co prawda jeździłem ostatnio trochę na SYM Citycom 300 mojego brata ale dość długo wzbraniałem się przed własnym skuterem. No i nadszedł dzień 17 czerwca 2022, pojechałem obejrzeć Hondę SH300i, 2014r, była w świetnym stanie, na liczniku 49 000 km, do 48 000 km dosłownie wszystko robione w ASO Hondy. No i kupiłem. Jak ktoś zapyta "czy warto?". Warto! Prowadzi się jak po sznurku, świetna dynamika w mieście, świetna kultura pracy, spalanie 3,5 litra, wygodny. Co prawda pod siedzenie nie wchodzi kask integralny ale do kufra już tak. Jest wtrysk, jest ABS, jest CBS, są grzane manetki i szyba. No jak na razie jestem zachwycony tym sprzętem.

IMG-20220617-193051.jpg IMG-20220617-193101.jpg IMG-20220617-193109.jpg IMG-20220617-193118.jpg IMG-20220617-193127.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Qadrat napisał:

Im bliżej 40-stki tym głupsze pomysły przychodzą do głowy. Po blisko 25 latach spędzonych na motocyklach w końcu zapragnąłem skutera. Co prawda jeździłem ostatnio trochę na SYM Citycom 300 mojego brata ale dość długo wzbraniałem się przed własnym skuterem. No i nadszedł dzień 17 czerwca 2022, pojechałem obejrzeć Hondę SH300i, 2014r, była w świetnym stanie, na liczniku 49 000 km, do 48 000 km dosłownie wszystko robione w ASO Hondy. No i kupiłem. Jak ktoś zapyta "czy warto?". Warto! Prowadzi się jak po sznurku, świetna dynamika w mieście, świetna kultura pracy, spalanie 3,5 litra, wygodny. Co prawda pod siedzenie nie wchodzi kask integralny ale do kufra już tak. Jest wtrysk, jest ABS, jest CBS, są grzane manetki i szyba. No jak na razie jestem zachwycony tym sprzętem.

IMG-20220617-193051.jpg IMG-20220617-193101.jpg IMG-20220617-193109.jpg IMG-20220617-193118.jpg IMG-20220617-193127.jpg 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:25 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Pogratulowac odwagi !


Ale jak niema wodotrysku to LIPA Panie, LIPA !  🤣

 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to. Za mną też coraz bardziej chodzi właśnie przesiadka na coś podobnego. Jakieś 300-500cm3 w maxi skuterze, z wielką szybą, osłonami i automatem. Coby można było wskoczyć w t-shircie i walnąć kółeczko 30km w ciepłe popołudnie bez tego pakowania się w skóry, pełne kaski i buciory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piasek80 napisał:

Fajne to. Za mną też coraz bardziej chodzi właśnie przesiadka na coś podobnego. Jakieś 300-500cm3 w maxi skuterze, z wielką szybą, osłonami i automatem. Coby można było wskoczyć w t-shircie i walnąć kółeczko 30km w ciepłe popołudnie bez tego pakowania się w skóry, pełne kaski i buciory.

Dokładnie taki był mój zamysł. Sprzęt na miasto, który coś tam dynamiki będzie miał i jak będę na nim jechał w dżinsach i adidaskach to nie będzie wstydu. Celowałem w Beverly 500 / Scarabeo 500 żeby czasem zaskoczyć spod świateł niejedną osobówkę no ale w okolicy żadnego ładnego nie było a nie mam czasu na wycieczki po kraju.

Odrzuciłem też sprzęty pokroju Burgmana 650 bo to są jednak bydlaki krążowniki z gabarytami Goldwinga, nie na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Taurus 61 napisał:

Ja celuje  w kierunku nie docenionego Kymco np.Downtown 350i albo Ak 550

Czy ja wiem, czy takie niedocenione? U nas akurat Kymco jest dość rozpoznawalne i ludzie się tego nie boją, w Łodzi np. dealerem Kymco jest dealer samochodów BMW 🙂 Ja to się dziwię, że w Polsce tak bardzo niedoceniana jest marka SYM, chyba największy producent skuterów na świecie. Mają naprawdę świetne skutery czy maxiskutery, jakościowo bardzo wysoka półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry,

a ja nie wiem, czy tak "odbija". miałem w pewnym okresie 2 motocykle i skuter, najczęściej jeżdżony był właśnie ten kibelek - robił za woła roboczego do roboty, woził zakupy. miło wspominam, jak wróci zapotrzebowanie na dojazdy do biura to pewnie znów poszukam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby kogoś interesowało:

- da się tym skuterem zrobić 300 km jednego dnia z jedną 10 minutową przerwą na picie i tyłek ani plecy nie bolą

- trasa Łódź - Włocławek - Płock - Łódź spalanie 2,8 litra z szoferem 100 kg i prędkościami przelotowymi na poziomie 100 km/h 

- na jednym tankowaniu bez problemu idzie zrobić 250 km (zbiornik ma 9 litrów)

🙂

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę lat temu miałem podobne rozterki i kupiłem versity 300. miłość nie trwała długo 😄 w gacie można się ubrać również na motocykl 😛. sa i normalne motocykle, które palą ok. 3l./100km. z resztą takowy sobie w tym roku sprawiłem ... i również romans okazał się być przelotny 😄 bo właśnie go wystawiam 😛

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...