Skocz do zawartości

Czy to odpowiednia prądnica 2T?


Tomek8080
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem skuter SACHS SX1. Ale po przejechaniu kilkunastu km już nie chciał odpalic że startera. Sprawdziłem i widzę że nie ma ładowania, 11.9v podczas jazdy. Wymieniłem regulator napiecia. Teraz światła świecą lepiej ale nadal 11.9v.
Co ciekawe. Z prądnicy wychodzi kostka i dwa przewody. A instalacja skutera jest na kostkę i trzy przewody, jeden leży bez podłączenia (zielony z bialym) Czy ktoś założył zły iskrownik? Jak zmierzyć ile powinno być napiecia na tych przewodach?

Edytowane przez Tomek8080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomek8080 zmienił(a) tytuł na Czy to odpowiednia prądnica 2T?

To nie pradnica, ani iskrownik tylko alternator. Trzeba sprawdzic jak wyglada schemat instalacji i co tam powinno byc. Mozliwe ze ktos wlozyl altek z innego rocznika. Ogolnie sprzedawca naciagnal cie na mine, czyli skuter bez ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/5/2022 at 11:29 PM, Tomek8080 said:

Ok, no to zamówiłem alternator. Sprawdziłem przejście na cewkach i na tej zaizolowanej z drobnym uzwojeniem nie było połączenia. 

 

 

Zamontowałem nowy alternator, sprawdziłem kolory przewodów, wszystkie są takie same jak w starym, łącza się z tymi samymi cewkami. Widzę że w starym brakowało zielonego przewodu, zielonego który miał być połączony z tą cewka która jest owinięta "bandazem" z bardzo drobnym zwojem. Nadal brak ladowania. Kilka połączeń kolektorów jest zardzewiała więc muszę je wymienić na nowe, nie wiem od czego są ale na pewno nie od świateł, cdi, czy reg napiecia. I tak je wymienię. Następny krok to zamówię nowy CDI. Gdzieś czytałem, że reg napiecia bywają różne i czasem trzeba zamienić przewody połączeniowe, czy to jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rezystor 5,9 om 20W.

Dziwna ta prądnica, jedno uzwojenie jest nawinięte bardzo niechlujnie. Luty też nie wyglądają najładniej.

Czy po wymianie jest już iskra na świecy?

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna go zmierzyc skala Ohm ( litera Omega na mierniku ).

Mozna zmierzyc jakie napiecie daje altek na chodzacym silniku ( 3 tys obr ) mierzac miernikiem oba zolte przewody na skali pradu zmiennego. Jesli 3 zolte przewody wychodza z altka to trzeba je przemierzyc parami 12, 23, 31. powinny dawac ok 70V zmiennego i nie roznic sie medzy parami o wiecej niz 20%. Alternator wyglada nba niechlujnie naprawiany, wiec zmierzenie ile daje V to podstawa. Czewone i zielone przewody beda pradowy i masa, trzeba sprawdzic czy wszystkie polaczenia maja przejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Adam M. said:

Mozna zmierzyc jakie napiecie daje altek na chodzacym silniku ( 3 tys obr ) mierzac miernikiem oba zolte przewody na skali pradu zmiennego. Jesli 3 zolte przewody wychodza z altka to trzeba je przemierzyc parami 12, 23, 31

U mnie : zolty, biały, ziel/bialy w kostce i luzem nieb/biał, ziel, czarn/czerw.

Jak to zmierzyć..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zdjęciu widać że z alternatora wychodzą inne przewody: czerwono czarny, biały i żółty. Dodatkowo z cewki wysokiego napięcia wychodzą dwa zielone z których jeden jest zlutowany z przewodem w innym kolorze.  Prawdopodobnie do regulatora przychodzą dwa z nich bo regulator napięcia jest chyba 4 pinowy ale nie jestem pewny. I to sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...