Skocz do zawartości

Napęd gsx600f


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pojazd z tytułu tego posta ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Mianowicie w brifie było ze ma 20kw,czyli zblokowany, ale czy naprawdę, nie wiem gdyż to pierwszy mój cywilizowany moto. Niby coś tam jedzie ale czy ma pełna moc, nie wiem, ciekawi mnie jedno, na 6 biegu spokojnie mogę 40km/h jechać i nic nie szarpie, a po odkreceniu manetki przyspiesza. Policzyłem napęd i wyszło 15x45. Jak sprawdzic czy jest zblokowany? Ewentualnie jakie zębatki wrzucić żeby to sensownie jechało. Nie zależy mi na ściganiu się z rakietami, gdyż swoje lata już mam, ale wkurza mnie zmiana biegów, która nic do życia nie wnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze zaryzykuję 17 z przodu przy oryginalnym tyle i zobaczę co z tego wyjdzie. 

Pytanie kolejne, zrobiłem dzisiaj około 160km po górach i spalilem około 10l, czyli spalanie plus/minus 6,2,to dużo czy mało na 600?

Nie śmiejcie się, to mój pierwszy wysokoobrotowy silnik więc wolę zapytać niż szukać h... do d... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 19:55, Adam M. napisał:

Jak na gory to b.dobre spalanie.

 

Czyli sprawdzić synchronizację, zawory i ganiać. Wczoraj pogoniłem po obwodnicy ponad 180 na 5 biegu, jest szansa ze jest odblokowany/rozblokowany czy te zdławione też tyle pojadą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak daleko zdlawiony. Ten motocykl mial fabrycznie w zaleznosci od rocznika od 70 do 80 pare koni i z duzej gory z wiatrem w plecy i kierowca przylepionym do baku jechal 210 km/godz. Twoj nie jest nowka wiec osiagi sa zupelnie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 06:44, Goli30 napisał:

Pytam, bo w niemieckich papierach, a teraz i w naszych, wpisane jest 20KW

 

 

A czy w tych samych germańskich papierach nie ma napisane jak jest dławiony ??

Wiele lat temu miałem ER6 i  w papierach był pięknie opisany sposób dławienia  ale przez te lata mogło się dużo zmienić albo tylko ja miałem takie szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.06.2022 o 17:39, Goli30 napisał:

Pytanie kolejne, montował ktoś wskaźnik biegów, ten na magnesach? Warto nad tym myśleć? 

Skoro nikt nie odpisał, kupiłem i zamontowałem to. Działa nad podziw poprawnie. Ale jest jeden problem, trzeba podłączyć jeden kabel pod czujnik luzu. Kabel od czujnika odnaleziony, połączone i dupa. Wskaźnik biegów nie widzi sygnału z czujnika. Jak odepnę czujnik od instalacji motocykla, wskaźnik widzi sygnał,jak podłącze, już nie. Co ciekawe, zwykła kontrolka podłączona w tym samym miejscu, działa poprawnie. Moze ktoś pomóc, co robić, montować jakiś mini przekaźnik czy może jakaś dioda rozwiąże problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...