Skocz do zawartości

VICTORY OCTANE NIE PALI OD STRZAŁU.KRĘCI NIE ODPALA I NAGLE CHODZI IDEALNIE....POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

STAŁEM SIE POSIADACZEM DOSYĆ CIEKAWEGO MOTOCYKLA JAKIM JEST VICTORY OCTANE.MOTO MA PRZJECHANE NIECAŁE 900KM. OGÓLNIE JEST W STANIE BDB.

MAM PROBLEM Z ZAPALANIEM. A DOKŁADNIE RZECZ BIORAC NIE PAŁI OD PRZYSŁOWIOWEGO "KOPA". KRECI CZASAMI RAZ , INNYM RAZEM DWA LUB TRZY RAZY...I NAGLE ODPALA NA PÓŁ OBROTU. MOTO DŁUGO STAŁO I DODTKOWO CZAS REJSU ITD...MYŚLAŁEMZ E TO AKU WIĘ C ZAKUPIŁEM"MTOTBATA" . NIC TO NIE POMOGŁO. ZAZNACZM ŻE PODCZAS ZAPALANIA NIE DŁAWI, NIE STRZELA , NIE KRZTUSI,NIE ŁAPIE I NAGLE ZPALA I...PRACUJE IDEALNIE. PODCZAS JAZDY BARDZO PŁYNNIE PRACUJE. SYTUACJA MA MIEJSCE GDY MOTMO ZMNE I CIEŁE. ŻADNEJ RÓŻNICY.

MOTMO MA ZAŁOŻAONE FSTOŻKOWY FILTR POWIETRZA "S&s" , OTWARTE WYDECHY, ORAZ "DYNAJET"-MODUŁ. OCZYWIŚCIE JEST NA WTRYSKU. POMPA W BAKU (FILTR ZATAPIALNY SPRAWDZAŁEM)...NIE WIEM CO WIĘCEJ WYMYŚLEĆ.MOŻ MACIE JAKIŚ POMYSŁ LUB DOBREGO ELEKTROMECHANIKA OD MOTO W ŚWIĘTOKRZYSKIM LUB DOKOŁA.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJ.e. POZDRAWIAM. KONRAD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel dosc daleko odszedl od oryginalnej konfiguracji motocykla, radykalnie zubozyl mieszanke od strony sasania i wydechu, co moze miec wplyw na zapalanie, ale wyglada na to ze to jeszcze co innego. Czy masz tak ze rozrusznik kreci silnikiem i silnik nie zapala, a od czasu do czasu zapala na dotyk? Czy wystepuje sytuacja ze rozrusznik czasem nie ma sily zakrecic silnikiem, a czasem kreci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. ROZRUSNIK KRECI ZA KAŻDYM RAZEM PODOBNIE. SILNIK OWSZEM DUŻY ALE OGLADAŁE INNE VICTORY I ODPALAŁY PRAKTYCZNIE OD OBROTU. TUTAJ ZAŁĄCZAM POMPĘ KZAPAŁAM, ROZRUSZNIK KRĘCI I KOMP ODCINA, DRUGI RAZ TO SAMO I NIC, TRZECI RAZ PALI OD OBROTU..RÓWNO ,. NIE MA SYTUACJI ŻE PRÓBUJE ZAPALIĆ , ZE COŚ ŁAPIE. INNYM RAZEM PRZY DRUGIM ZAKRĘCENIU ODPALA.JAK ODPALI PRACUJE BARDZO ŁADNIE. JAZDA FENOMNALNIE. WKRECA SIĘ MOMENTALNIE.ŚWIECE SPRAWDZAŁEM CZYSTE ,JANE,ŁADNIE WYPALONE.AKU Z GÓRNEJ PÓŁKI TYPOWO POD TEN MODEL(BO SPECYFICZNE WYMIARY).I TERAZ CZY TO PROBLEM NP PALIWAM, W SENIE POMPA, ZAWOREK REG CIŚNIENIA ? CZY MOŻE ZBYT MAŁE NAPIECIE ROZRUCHOWE IDZIE( BO MAM WRAŻENIE JAKBY TEN ROZRUCH BYŁ TROCHĘ CIĘZSZY NIŻ W JAPOŃCU...CHYBA ŻE ZE WZGLEDU POJEMNOŚCI). ZASTANAWIAM SIE RÓWNIEŻ CZY TEN MODUŁ"DYNAJET" NIE ROBI JAKIEGOŚ PROBLEMU ....

TO ZE DUZY SILNIK I MUSI OBRÓCIĆ TO OCZYWISTE...ALE NIE ŻE MUSI KRĘCIC AŻ ODPALI ZA DRUGIM CZY TRZECIM RAZEM.

11 godzin temu, jonaszko napisał:

Ale o co pytasz? To specyficzny silnik w 2 cylindrach o dużej pojemności. Potrzebuję obrócić wal, żeby odpalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPINAŁEM ZEGAR I TEORETYCZNIE POMPA ROBI 4BAR..ALE MIAŁEM WRAŻENIE ŻE NIE  ZA PIERWSZYM ZAŁACZENIEM. . BYĆMOŻE DLATWGO ZE PRZEWODY BYŁY PUSTE PO DEMONTAZU POMPY NA ZEWNĄTRZ.NIE MAM PORÓWNANIA JAK POWINIEN OBRACAĆ ROZRUSZNIK W TYM MODELU . 

1 minutę temu, jonaszko napisał:

Możesz pisać normalnie? Te wielkie litery wręcz utrudniają i czytanie i sens jaki chcesz przekazać.

Oki. Postaram się . Na tym lapie jakoś tak z automatu idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przez prypadek na YOUTUBE że jeden koleś też ma podobną przypadłość.Dodatkowo na kanale poświeconym VICTORY jest temat dotyczący przeróbki / naprawy rozrusznika ..Ciekaw jestem czy zbyt słabe  krecenie miałoby wpływ na odpalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Problem rozwiazany....wychodzi na to ze to problem wielu Octanów nawet z małymi przebiegami.

Wymeniony rozrusznik z Indian Scout (ten sam) i po problemie, pali od strzała.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...