Skocz do zawartości

Mocne enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Domi .... sam w zeszłym roku chciałem kupić 450- bo to przynajmniej ogarniam, ale ceny nieadekwatne do stanu, czemu wszyscy składają na pomarańczowy siajs... Jest taka na kołach supermoto w Jedwabnem i na nią sie tez szykowalem, bo malolat sobie nagrabił, a niezły stan, no i jak był u nas na serwisie, to zrobiłem silnik cacy - laly, bo tatus malolata, nasz znajomy ma piniądze i nie żałował na serwisie, dawałem kasę adekwatną do reszty stanu, niestety, ni ma szans, tylko się smieli lobuzy... bo ja chciałem kółka 21/18, skoku by mi wystarczylo, bo nadal mam 70 kg, no chyba, że małolat ( ma narazie szlaban na tego KTM) porządnie go połamie, to się wtedy może zapytam jeszcze raz... dla mnie najważniejsze ma papiery ( moto bez doku omijam szerokim łukiem)...

Reszta, z tych KTM co tutaj była, to takie dziady, że nie wiem, jak ludzie umieją tym handlować...nawet nasz znajomek od koparek, kupił 525 za 15, no bo zarejestrowany, przyprowadził, obejrzelim go, ja się przejechałem, wróciłem cały zarzygany but...a on taki zdziwiony... Potem jeszcze bujaliśmy się z elektryką, bo nam prawdy nie chciał powiedzieć, że jego pracownicy coś dłubali w elektryce, no i kable pozamieniali jak lutowali przy cewce...dopiero metodą prób i błedów, po prostuy tylko taka możliwość, że kable ktoś zamienił, nam pozostała i bingo...ehhhh...a ostatnio robiłem 125, i tak patrzę, patrzę, a tu zawieszenie przednie jakieś dziwne, się okazało, że zaadoptowane od jakiego Kwaka czy cóś...nieoryginalne, i ludzie dali za to tyla piniędzy że hej... a górne części lag wystające ponad półkę, pomalowane razem z półką na piknuy złoty kolor...ale najcieklwasza była dźwignia zmiany biegów, z zielaza a końcówka śruba imbusowa chyba 8 ka.... i ludzie coś takiego kupują, bo to idzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedwabne , to chyba kolo Mnie 😁 mowisz ludzie cos takiego kupują , kupują oczywiście,  ale tylko tacy co się nie znają , którzy kupują emocjami a nie oczami i głową 😅  Ja sam ciekaw jestem , jakie rumple Mnie czekają do oglądania 🤣

35 minut temu, Wrc1996 napisał:

 

Ps. Mentalność ludzi u nas jest taka , jeździć az sie rozwali a potem co się da to na drut , wycieki na kit i do żyda😂

Edytowane przez Wrc1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 godziny temu, jannikiel napisał:

Domi .... sam w zeszłym roku chciałem kupić 450- bo to przynajmniej ogarniam, ale ceny nieadekwatne do stanu, czemu wszyscy składają na pomarańczowy siajs... Jest taka na kołach supermoto w Jedwabnem i na nią sie tez szykowalem, bo malolat sobie nagrabił, a niezły stan, no i jak był u nas na serwisie, to zrobiłem silnik cacy - laly, bo tatus malolata, nasz znajomy ma piniądze i nie żałował na serwisie, dawałem kasę adekwatną do reszty stanu, niestety, ni ma szans, tylko się smieli lobuzy... bo ja chciałem kółka 21/18, skoku by mi wystarczylo, bo nadal mam 70 kg, no chyba, że małolat ( ma narazie szlaban na tego KTM) porządnie go połamie, to się wtedy może zapytam jeszcze raz... dla mnie najważniejsze ma papiery ( moto bez doku omijam szerokim łukiem)...

Reszta, z tych KTM co tutaj była, to takie dziady, że nie wiem, jak ludzie umieją tym handlować...nawet nasz znajomek od koparek, kupił 525 za 15, no bo zarejestrowany, przyprowadził, obejrzelim go, ja się przejechałem, wróciłem cały zarzygany but...a on taki zdziwiony... Potem jeszcze bujaliśmy się z elektryką, bo nam prawdy nie chciał powiedzieć, że jego pracownicy coś dłubali w elektryce, no i kable pozamieniali jak lutowali przy cewce...dopiero metodą prób i błedów, po prostuy tylko taka możliwość, że kable ktoś zamienił, nam pozostała i bingo...ehhhh...a ostatnio robiłem 125, i tak patrzę, patrzę, a tu zawieszenie przednie jakieś dziwne, się okazało, że zaadoptowane od jakiego Kwaka czy cóś...nieoryginalne, i ludzie dali za to tyla piniędzy że hej... a górne części lag wystające ponad półkę, pomalowane razem z półką na piknuy złoty kolor...ale najcieklwasza była dźwignia zmiany biegów, z zielaza a końcówka śruba imbusowa chyba 8 ka.... i ludzie coś takiego kupują, bo to idzie....

Masakra jednym słowem 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... zostanę chyba, przy swojej Cagivie M600, chociaż dzisiaj wróciłem w deszczu, w końcu cały przemokłem, no i Cagiviątko zastrajkowało- choroba- nimanie kierunkowskazów, dojechałem do domu, wrzuciłem ją do piwnicy i dalej szukać, padł przerywacz- znalazłem w gratach jakiś stary od Opla, i go wpiąłem, bingo- kierunki się znalazły...

Kurde,pomyślałem sobie, że Cagivka mnie ukarała, bo ją zdradziłem dla od 2 tygodni używanego DR 125 mojej Marty... ale nasunęło mi się takie porównanie ....Jezdziłem DR 125 do Jedwabnego mniej więcej tą samą trasą, od 2 tygodni, no i jak dzisiaj wracałem Elefancikiem, to miałem porównanie np. szybkości w tych samych miejscach i tak tam gdzie DR 125 jechałem 70-80 ( polne drogi), to Cagivką - 95, DR 125 polne zakręty biorę wydaje się większą szybkością, a raczej mniej zwalniam, no bo potem zanim się napędzę, to mija trochę czasu, Cagivą- hamulec, nadrzutka tyłem zbite biegi, i rurrrra, ale w sumie szybciej pokonuję ten sam zakręt... A wydawało mi się, że jest inaczej hehe... Za to DR pali 2,5, a Cagiva 5 heheheh, coś , za coś    😉 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 19:27, Wrc1996 napisał:

 Poszukam KTMa 525exc , z chęcią potem się podzielę wrażeniami.  Dzięki za pomoc ! 👍👍👍

Chyba nikt nie wspomniał. Zgodnie z serwisówką serwis co 15 motogodzin. Tak tylko uprzedzam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 10:15, Qadrat napisał:

Starą XT kupić w rozsądnych pieniądzach to jest wyczyn. Te po 5 - 6 tys. zł to paździerze nadające się od razu na stół i totalny remont od A do Z. A jak ktoś ma ładną to woła > 10 tys. zł co wg mnie jest ceną nie do przyjęcia biorąc pod uwagę co ten motocykl oferuje. Sam szukam dla siebie XT poniżej 1990r (najlepsze XT-etki i zajebiste wspomnienia z młodości) i co się tylko pojawi w łódzkim to jadę oglądać. I niestety, jedyna opcja to kupić jakąś w średnim stanie i wyremontować.

A co do starych Afryk czy Bigów - jak ktoś szuka sprzętu do jazdy to lepiej odpuścić ten temat, ceny nie adekwatne do tego co te sprzęty oferują. W tych samych pieniądzach można mieć sporo nowsze i równie niezawodne sprzęty. No chyba, że chodzi o chęć posiadania któregoś z ww. modeli - to inna sprawa 🙂 

Potwierdzam, trafić xt600 w dobrym stanie i normalnych pieniądzach to trza mieć szczęście. Większość to poklejone ulepy gdzie trzeba włożyć sporo kasy, a i tak jest ryzyko, bo jeśli silnik pogrzebany jest przez " mechaników", którzy nie widzieli klucza dynamometrycznego to szkoda gadać.

Tego trupa że zdjęcia nie warto było brać nawet za parę groszy, podobno nawet wstawili tam tłok od Hondy.

IMG_20210616_135518.jpg

IMG_20210618_145037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie pierścieni, luzu na korbie, szczelności zaworów, pomp oleju ect....nie pamiętam, bo serwisowkę mam na innym kompie a nie ma mnie w domu, jestem u mojej Kobity, bo złamała rękę na KLX ...ale poszukaj na internetach...

 

Heh, nie jest tak źle, typowe wymiany i sprawdzania 😉

https://www.manualslib.com/manual/837166/Ktm-250-Exc-Racing.html?page=22#manual

Po roku kompletny serwis przedniego i tylnego zawieszenia + serwis lozyskowy..

 

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fat napisał:

Bez przesady. W RFS co 15 godzin tylko olej z filtrami. Co 2-3 zmiany oleju sprawdzić zawory. Grube tematy (tłok, korba, cylinder itp.) w 525 spokojnie po 200.

No jak śmigałem po forach to tez użytkownicy pisali to samo co Ty 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w motor nie wejdziesz ... istnieje ryzyko , że po kupnie przejedziesz sie kawałek i korba bokiem wyjdzie. Takie jest ryzyko kupowania używanych maszyn . Do tego ludzie , których tez nie ma co słuchać,  bo mowic mozna duzo a robic malo. Czasami przy kupnie auta czy moto smiech Mnie ogarnia , gdy ludzie Ci kity kręcą w zywe oczy 🤣 Czasami sie trafi jakas perelka i konkretny gosc , zazwyczaj cena jest tez wyższa,  ale czasami warto dac 2 czy 3 kola wiecej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...